589 Shares 2416 views

Wspólna chomika: opis treści i zdjęć

Prawdopodobnie każdy zna tych uroczych gryzoni, takich jak chomiki. Im istnieje kilka rodzajów, i żyją długo i szczęśliwie u ludzi jak zwierzęta. Ale chomik nie jest tak powszechne, jak jej krajowych odpowiedników, to różni się pod wieloma względami od nich.


Opis zwierzęcia

Ten rodzaj chomika jest uważany za największy ze wszystkich, które są obecnie znane. dorosłych ciała zwierzęcia rozwija się średnio 30 cm i ma gęstą dodawania. Waży ten „maluch” około pół kilograma, a czasem więcej. Ogon osiągnie 4-6 cm, natomiast grubości u podstawy, a ostry koniec do twardych pokrytych drobnych włókien. Łapy zwierzęcia są krótkie i mają pazury dla ułatwienia przemieszczania. Uszy są raczej małe. Średnia Hamster (Cricetus cricetus) ma specjalne woreczki policzkowe, w których można go dodać około 50 gramów zbóż.

kolor zwierzę

Zwierzę ma piękne wielobarwne skórki. Podstawowym kolorem jest kolor czerwonawy, piersi i brzuch są czarne. Łapy, nos, policzki i kilka plam na bokach – kolor biały. W zależności od siedliska głosie może być jaśniejszy lub ciemniejszy. Czasami są zwierzęta, które mają zwyczaj czarno-biały lub czysty kolor czarny. Wiele osób zgadza się, że wspólna chomika – najpiękniejsza z członków ich rodziny. Dlatego też, w trosce o jasnej sierści na jego zdobycz ze specjalnymi psów.

Gdzie chomika

Zazwyczaj wielkość chomika zależy od obszaru, w którym żyje. Można go znaleźć na południu Europy, głównie w strefie stepowej. On także mieszka w północnej części Kazachstanu i Syberii Zachodniej. Oczywiście, czasami wspólne chomik wspina się na nowe terytorium dla niego, nawet w mieście. On woli mieszkać w pobliżu ogrodów i pól, aby zapewnić ich utrzymanie.

styl życia

Wiele więcej karykatur wiedzieć, że chomik – to oszczędny zwierzę. To dobry szef, który pracuje przez całe lato. Około sierpnia, zaczyna tworzyć globalne zapasy, aby zapewnić sobie jedzenie na zimę i wiosnę. Aby zachować zwykłe pokarmy chomika wykopuje długie nory o różnym czasie trwania. Ma wiele ruchów i aparatów przeznaczonych oddzielnie dla gnieździe, kilka pomieszczeń magazynowych, zimowisk, sypialni, jadalni. Suma wszystkich długości korytarzy wynosi około 8 metrów. Wszystkie kamery znajdują się na tyle głęboko w zimnym skarb nic się nie stało zwierzę. Czasami chomik może podjąć wspólny otwór swistaka i osiedlić się tam. Oprócz zbierania materiałów eksploatacyjnych, małe zwierzę jest zobowiązana do utrzymywania czystości i regularnie ich miotu zastępuje jej prosto z cyny. Wraz z nadejściem mrozu zimuje zwierząt, czasami budzi się do jedzenia.

To zwierzę jest agresywne i nie toleruje krewnych sąsiedztwa. Jeśli inny chomika wędrować na jego terytorium, będzie z nim walczyć. Wiadomym jest, że chroniąc wejście do nory, to „cipka” może zaatakować nie tylko drapieżniki, ale nawet osoby, a jednak jest w stanie ugryźć. Ale pomimo tego odwagi, zwierzę może umrzeć, stając się łupem fretek, lisów i ptaków. On jest w stanie szybko biegać i skakać ostro, ale jeśli on jest spokojny, a potem idzie powoli. Zasadniczo chomik zaczyna roić i wyjść z nory dopiero wraz z nadejściem wieczoru. O świcie, udał się do schronu. Nie spędza cały dzień wspólna chomika. Poniższa fotografia przedstawia odpoczynku zwierząt w otworze.

racja

Jeść karma dla zwierząt jest zróżnicowany, ale jego głównym daniem jest pokarm roślinny. W swojej obecnej diety trawy, groszek, kukurydza, kwiaty, kukurydzy, lucerny, nasiona i bulwy. Ale od czasu do czasu, nie chciał odmówić jeść owady i bezkręgowce. Jego ofiarami mogą stać się żaby, jaszczurki, pisklęta, a czasami mysz. Z podejściem jesienią chomików zaczynają zaopatrzyć się w żywność, która rozpuszcza się w swoich torebkach, trzymając swoje łapy. Na początku zimy składowania zwierząt są wypełniane wielu bulw i nasion (od 500 g do 25 kg). Dlatego też, w celu zapewnienia sobie, wspólna chomika woli żyć obok pól uprawnych. Zaskakujące jest to, że ten „mistrz” znaleźć w norach spiżarni, gdzie różne odmiany zbóż zostały ułożone oddzielnie.

Czasami w tym samym obszarze mogą pomieścić dużo krewnych, co prowadzi do braku dostaw. Dlatego chomik zwyczajny może przenieść na inne obszary. Podczas tych wędrówek zwierzęcia nie boi się nawet rzeki, ponieważ pokonuje je z łatwością.

W czasie rui i Macierzyństwo

Wraz z nadejściem wiosny chomika opuszcza swoją zimową nory i idzie w poszukiwaniu samic. W jej otwór może natknąć się na przeciwnika, który z pewnością odbędzie się walka. Po zwycięstwie, on dąży dziury i czeka na zgodę samicy. To, czego chcą, chomik jest wysyłany do domu. Samica trzy tygodnie po tym spotkaniu jest miot, który może wynosić od 4 do 20 spadkobierców. Każdy chomik waży około 5 gramów, a drugi tydzień mają otwarte oczy, a ciało nabiera futro. Jeśli potomek jest w niebezpieczeństwie, matka zabiera go do spokojnego miejsca w torbach przeznaczonych na żywność.

Miesiąc później dzieci uniezależnić i musiał opuścić gniazdo. Uwolniony od matki, kobieta jest gotowa ponownie przyjąć samców. W jednym sezonie w zwierzęciu może być dwa lub trzy, a czasem zdarza się i pięć lęgi. Wspólna chomika dojrzewa do trzech miesięcy życia, więc do końca lata, własnych dzieci mogą pojawić się w młodym potomstwem.

Związek z osobą

Ludzie chcą, aby rozpocząć w domu różnych zwierząt ślicznych. Ale bardzo rzadko staje się ludzkie zwierzę jest wspólna chomika. Opis jego życia pokazuje, że zwierzę potrzebuje wolności i nie lubi towarzystwo. Dlatego za treści innych ras były hodowane w klatkach. Oprócz swojej agresywności (w niewoli złośliwości, który nie jest tak wyraźne), zwierzę to różni się tym, że prowadzi się choroby, takie jak zapalenie mózgu. Ale niektórzy ludzie są wciąż niechętnie zaczynają się od takiego zwierzęcia. Doświadczenie pokazuje, że nigdy nie będzie oswojone. Ponadto mogą występować trudności, kiedy przybycie wiosny ze zwierzęciem będzie potrzeby fizyczne i będzie musiał szukać pary. Niektóre okazy są w stanie rozmnażać się w niewoli. Żywotność chomika – około 8 lat.

W pewnym sensie Cricetus cricetus jest wyłącznym przedstawicielem. Oczywiście, istnieje wiele zwierząt należących do rodziny Khomyakov. Jednak w przeciwieństwie do swoich krewnych-gryzoni, które mogą się oswoić, to nie może być najlepszym udomowienie i czuje się wolny. Po raz pierwszy chomik został opisany przez naukowców w 1774 roku.

Warto zauważyć, że w wielu częściach tego zwierzęcia jest szkodnikiem, który kradnie roślin użytkowych, podlega zatem celowym zniszczeniem. Ale ogromna prędkość rozchodzenia zapewnia, że zwierzę nie jest zagrożone. Również ten zwierzęcy jest używany jako zwierzęcia laboratoryjnego.