899 Shares 3400 views

Mumia Lenina: odprężyć. Obsługa mauzoleum Lenina

Mauzoleum wzniesiono na głównym placu stolicy Rosyjskiej, posiada w swych murach mumia, długo przetrwał systemu ustanowionego przez tych, których ciało i krew ona kiedyś. Pomimo szeroko zakrojonych dyskusji nad potrzebą pochować ciało Lenina, jak mumifikacji nie pasuje do żadnej aktualnej tradycji chrześcijańskiej, ani nawet starożytny pogański, a jego ideologiczne znaczenie jest stracone, symbolem utopii politycznej pozostaje tam, gdzie został umieszczony w 1924 roku.

Różnice związane z usuwaniem lidera

Materiały opublikowane w latach pierestrojki, pozwalają odtworzyć obraz z tych dni, kiedy kraj był pożegnania do człowieka, który był w stanie odwrócić bieg historii. Staje się oczywiste, zawodność oficjalnej wersji, twierdząc, że decyzja, aby utrzymać ciało Lenina została podjęta w wyniku licznych wniosków do Komitetu Centralnego grup i poszczególnych obywateli. Oni po prostu nie istnieje. Ponadto, przed liderem mumifikacji działał jako oddzielne przywódców państwowych, na czele z L. D. Trotskim, który był wówczas drugim najważniejszym po rząd, a wdowa po Leninie – N. K. Krupska.

Inicjatorem wyróżnieniem przystało faraonów zamiast męża stanu XX wieku, był I. V. Stalin, który chciał, aby jego dawny przeciwnik intraparty walczyć jakąś ikonę nowej religii, a jego miejsce spoczynku przekształcić w rodzaju komunizmu Mekki. Udało mu się w pełni, a mauzoleum w Moskwie przez dziesięciolecia stał się miejscem pielgrzymek dla milionów obywateli.

pochopna pogrzeb

Jednak w zimie 1924 roku przyszłość „ojca narodów” w celu uzyskania zgody wdowy po zmarłym przywódcy musieli zapewnić ją, że nie mówimy o długoterminowej ochrony szczątków. Według niego, tylko potrzebne, aby utrzymać ciało Lenina z korupcją na okres niezbędny do pożegnać się z nich wszystkich chętnych. To może potrwać kilka miesięcy, a to z tego powodu konieczne było zbudować tymczasową drewnianą grób.

Pogrzeb, a raczej ciałem r w tymczasowym mauzoleum zostało popełnione w dniu 27 stycznia i będzie z wielkim pośpiechu, bo trzeba było skończyć wszystko przed powrotem do głównego wroga mumifikacji Kaukazu – Lva Trotskogo. Kiedy pojawił się w Moskwie, było faktem dokonanym.

Problemem, który wymaga natychmiastowych rozwiązań

był zaangażowany w grupie naukowców zastosować w ich metody pracy, opracowanego przez profesora Abrikosov do balsamowania ciała. Na początkowym etapie, były one podawane przez mieszaninę aorty składał się z sześciu litrów alkoholu, gliceryny i formaldehydu. Pomogło na jakiś czas, aby ukryć zewnętrznych oznak rozkładu. Ale wkrótce ciało Lenina była pokryta pęknięć. Moc, która w zależności od ich statusu miało być nieskazitelnego rozpadł się przed wszystkimi. Zobowiązane do podjęcia natychmiastowych działań.

Dość niezwykła inicjatywa wykazały w tym czasie główną stroną funkcjonariusz Krasin. Przyszło mu do głowy, aby zatrzymać ciało lidera takiego, jak stało się z tusz mamutów, zgodnie obowiązują. Wniosek został przyjęty, a jego realizacja nie jest przeprowadzana wyłącznie z winy niemieckiej firmy, przedłużającym dostawę zamówionego sprzętu jej zamarzania.

Stworzenie grupy naukowej Zbarsky

Rozwiązując problem był pod osobistą kontrolą F. E. Dzerzhinskogo, na rozkaz Stalina doprowadziła Komisję pogrzebowy. Było oczywiste, że w przypadku awarii, naukowcy mogli zapłacić ze swojego życia. Ich sytuacja jest skomplikowana przez fakt, że klasyczne techniki balsamowania w tym przypadku nie pasuje, a żadna ze znanych metod nie nadają. Musiałem polegać tylko na własnej myśli twórczej.

Pomimo wszystkich zagrożeń, lider zespołu profesor Boris Zbarskiy zapewnił rząd, że dzięki rozwojowi jego przyjaciela – kierownik Zakładu Medycyny Charków Instytutu prof Vorobiev, on i jego koledzy w stanie powstrzymać proces rozkładu. Ponieważ ciało Lenina był w tym czasie w stanie krytycznym, a nie było wyboru, Stalin zgodził. Odpowiedzialność ta, z punktu widzenia ideologicznego, prace powierzone grupę Zbarskiy i jej pracowników, która została ujęta i profesora Charkowie Vorobyov.

Zostały one później dołączył jako asystent młodego studenta medycyny, syna Borisa Zbarskogo – Ilya. Na początku pierestrojki on vosmidesyativosmiletny akademik, pozostał jedynym żyjącym uczestnikiem wydarzeń, a dzięki niemu dziś wiemy wiele szczegółów procesu, który doprowadził do mumii Lenina od dziesięcioleci jest przedmiotem kultu milionów ludzi, odurzeni przez utopijnych idei.

Rozpoczęcie procesu mumifikacji

Zwłaszcza do prac został wyposażony w piwnicy znajduje się pod tymczasową mauzoleum. Balsamowanie rozpoczęło się wydobycie płuc, wątroby i śledziony. Następnie lekarze dokładnie umyć klatkę piersiową zmarłego. Następnym krokiem było zastosowanie całego ciała cięć potrzebnych do balsam wnika w tkankę. Okazało się, że ta operacja wymaga specjalnej uchwały Komitetu Centralnego partii.

Po otrzymaniu i wykonanie wszystkich niezbędnych procedur Lenin mama umieszcza się w specjalnym roztworze zawierającym glicerol, wodę i octan potasu z dodatkiem chininy chloru. Jego formuła, choć uznano, że w tym czasie w tajemnicy, został otwarty pod koniec XIX wieku rosyjski naukowiec-Razvedenkovym Melnikov. Kompozycja ta została wykorzystana do nich w anatomicznej rozwarstwienia.

Nowa pracownia

Granit mauzoleum w Moskwie został zbudowany w 1929 roku. Zastąpił dawny drewniany, zbudowany cztery lata wcześniej. Kiedy jego budowa została uwzględniona i potrzeba specjalnych urządzeń laboratoryjnych, które teraz pracowali Boris Zbarskiy z kolegami. Ponieważ ich działania są szczególnie ważne w odniesieniu do charakteru politycznego, gdyż naukowcy powstała ścisłej kontroli, prowadzona jest przez wyspecjalizowanych agentów NKWD. Mauzoleum jest ustawiony tryb, biorąc pod uwagę wszelkie niezbędne środki technologiczne. Byli wtedy tylko w fazie rozwoju.

badania naukowe

Ochrona ciała Lenina wymagała ciągłego badania, jak praktyka naukowa tamtych lat ustalone technologia nie była dostępna. Aby ustawić reakcję tkanki ciała do tych lub innych rozwiązań niezliczone eksperymenty przeprowadzono na martwym Nameless dostarczonej do laboratorium.

Wynik był skład, który kilka razy w tygodniu, zakryła twarz i ręce mumię. Ale odprężyć Lenin nie jest ograniczona. Każdego roku, musiałem zamknąć mauzoleum i pół miesiąca na zanurzenie ciała w wannie, dokładnie namoczyć ją specjalnym środkiem do balsamowania. W ten sposób udało się utrzymać iluzję niezniszczalność lidera światowej proletariatu.

Korekta późnym pojawieniem

Aby mumia Lenina w oczach zwiedzających dość reprezentacyjny, wiele pracy zostało zrobione, których wyniki uderzony przez cały czas pierwszy dostanie się do wnętrza mauzoleum i nie mógł pomóc, porównując to, co widział z wizerunkiem lidera w swoim ostatnim zdjęciami życiowych.

Krótko przed śmiercią Ilya Borisovich Zbarsky powiedział, że twarz samobójstwo cienkość Lenina został ukryty ze specjalnymi wypełniaczami wstrzykiwane pod skórę, i „na żywo” dał jej kolor czerwony filtry zamontowane na źródła światła. Co więcej, orbity dodaje szklanych kulek napełnić pustych i dołączone mummies podobny do kształtu lidera. Usta pod wąsem zostały uszyte, a cały Lenin w mauzoleum, którego zdjęcie jest przedstawiony w artykule wyglądało na śpiącego człowieka.

Ewakuacja w Tiumeń

Szczególnym okresem w dziele zachowania ciała Lenina były lata wojny. Gdy Niemcy przychodzili do Moskwy, Stalin nakazał ewakuację lidera pozostaje w Tiumeń. Przez ten czas, mały zespół naukowców zajmujących się ochroną mumii, doznał nieodwracalnych strat – w 1939 roku w bardzo tajemniczych okolicznościach zmarł profesor Vorobyov. W rezultacie, na Syberii towarzyszyć pudełko z ciałem lidera miał Zbarsky – ojca i syna.

Ilya Borisovich przypomnieć, że trudności spowodowane przez czas wojny, ciągle komplikuje pracę dla wszystkich znaczenie misji powierzonej im. W Tiumeń, że to niemożliwe, aby uzyskać nie tylko niezbędne odczynniki, ale nawet na zwykłej wodzie destylowanej musiał wysłać specjalny samolot do Omska. Ponieważ fakt pobytu ciała Lenina na Syberii była ściśle sklasyfikowany laboratorium do spisku zostały umieszczone w miejscowej szkole zaangażowanych w przygotowanie pracowników rolnych. Jest to mumia, i pozostał do końca wojny, strzeżonym oderwania czterdziestu żołnierzy, na czele z komendantem Mauzoleum.

Kwestie związane z mózgu Lenina

Mówiąc o mumii zapisanego przez dziesięciolecia lidera miejscem szczególnych zagadnień związanych z mózgu Lenina. Ludzie starszego pokolenia z pewnością pamiętają, kto wszedł w momencie legendę o jego wyjątkowości. Należy zauważyć, że nie mają prawdziwy powód braku. Wiadomo, że w 1928 godu lider mózgu pochodzących z czaszki podzielony akcji przechowywanych w bezpiecznym mózgu Instytut ZSRR uprzednio pokrytych warstwą wosku i umieszczono w roztworze alkoholu, z formaldehydem.

Wstęp do niej został zamknięty, ale rząd uczynił wyjątek dla znanego niemieckiego naukowca Oskar Vogt. Jej zadaniem było ustalenie cech struktury mózgu Lenina, który służył jako warunek jego płodnej myśli. Naukowiec pracował w Instytucie w Moskwie przez pięć lat iw tym czasie miał szeroko zakrojonych badań. Jednak żadne różnice strukturalne odkrył z mózgu zwykłych ludzi.

Było to, że mityczny zakręt?

Uważa się, że przyczyną wystąpienia późniejszych legend było stwierdzenie rzekomo dokonane przez niego na konferencji, że znalazł meander, który przekracza standardowe wymiary. Jednak inny niemiecki uczony – szef wydziału neurologii na Uniwersytecie w Berlinie profesor Jordi Serwa Navarro dostał możliwość studiowania próbek mózgu Lenina w 1974 roku – powiedział w wywiadzie, że jego kolega, czy i złożył sensacyjne oświadczenie, to tylko na korzyść bolszewików, do który żywił sympatię.

Jednak ten sam naukowiec i rozwiać kolejną wspólną legendę, że Lenin rzekomo cierpiał na syfilis, który został starannie ukryte komunistów. Po spędzeniu najbardziej wnikliwej analizy, doszedł do wniosku, że niewypłacalność tego twierdzenia, zauważając, że tkanka mózgu jest rozróżnialne tylko niewielka blizna, która powstała w wyniku ran odniesionych podczas zamachu dokonanego przez Lenina w 1918 eserkoy Fanny Kaplan.

Zabójstwo mumii

Interesujące jest to, aby pamiętać, że sama mumia Lenina później wielokrotnie był celem ataków. Na przykład w 1934 roku obywatel Mitrofan Nikitin przyszedł do mauzoleum, wykonany korpus liderem w kilku strzałów z rewolweru, a następnie popełnił samobójstwo. Kilka razy został również próbowali złamać szklany sarkofag, po którym miał zrobić z bardzo wytrzymałego materiału.

Nieśmiertelność w cenniku

Wraz z nadejściem pierestrojki, kiedy rozrzucone aury świętości wokół człowieka, który stał się zły geniusz ery, mauzoleum tajemnic związanych z technologią balsamowania, stali tajemnicą handlową firmy „rytuał”, stworzonej przez naukowców pracujących z ciałem Lenina. Firma ta była zaangażowana w balsamowania i przywrócenie wyglądu okaleczonych zwłok. Cennik był tak wysoki (12.000. Euro na tydzień pracy), która pozwala nam wykorzystać swoje usługi głównie do krewnych i znajomych szefów grup przestępczych w krwawych starciach zabitych.

W 1995 roku liczba klientów rozszerzył rząd Korei Północnej, który zapłacił ponad milion euro do balsamowania ciał ich zmarłego przywódcy Kim Ir Sena. Jest przygotowany również do wiecznego kultu szefa Komunistycznej Partii Bułgarii ciała Georgiya Dimitrova i jego ideowego towarzysza Choibalsan – szef socjalistycznej Mongolii. Ciało każdego z nich w domu stało się jako przedmiot kultu, jak Lenin w mauzoleum, którego zdjęcie jest rodzajem reklamy.

Włącz Placu Czerwonym

Te dni nie zatrzymują debaty nad pochówku najsłynniejszych mumii na świecie. Roczne koszty utrzymania Lenina Mauzoleum w milionach dolarów i jest bardzo uciążliwe dla budżetu. Kult wodza proletariatu, po osiągnięciu kolosalne rozmiary, jest obecnie obsługiwane tylko przez niewielką grupę turystów nostalgiczne do komunistycznej przeszłości. Tajemnice mauzoleum, tak zazdrośnie przechowywane przez prawie osiem lat, stały się dostępne dla każdego, kto jest zainteresowany w tym aspekcie naszej historii. Historia postawił wszystko na swoim miejscu.

Jednak, mimo wszystko, w kolejce Plac Czerwony. Tryb mauzoleum pracy w tych dniach jest ograniczona, wstęp odwiedzających odbywa się tylko we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele od 10:00 do 13:00. Jaki będzie los mumii, tylko czas pokaże.