737 Shares 6512 views

Patrząc w dowolnym katalogu w Hiszpanii, można zobaczyć miasto, w którym szczątki legendarnego Sid

Przed udaniem się do dowolnego kraju chcą wiedzieć z wyprzedzeniem o jego atrakcji i Torit trasy w celu pokrycia jak najwięcej. Przed wyjazdem do Hiszpanii wraz z innymi pytaniami powstać do kogo ten Kampeador które miasto szczątki legendarnego Sid? Będzie ona odpowiadać żadnej instrukcji do Hiszpanii, a jałmużna jakiejkolwiek agencji. Są one zakopane w mieście Burgos. Ale pytanie jest więcej niż uzasadnione, ponieważ pozostaje ona narażona na pogrzebu kilka razy.


Kto jest Sid?

Człowiek znany w Hiszpanii pod nazwą Cid Campeador, bohatera narodowego kraju, nie było w rzeczywistości o nazwie Rodrigo Diaz de Bivar, który był kastylijski szlachcic, urodzony w 1040, zmarł w 1099. Dostał swoje nicki z powodu sławy i legendy, że to była zapakowana w trakcie jego trwania. Nick Syd, albo „milordzie” w języku arabskim, mówi, że te należą do szlachty – był żonaty z królewskiego siostrzenicy. Dano do Maurów i jest uznanie jego zasług. Kampeador – oznacza "wojownika". I to przezwisko jest bardziej niż odpowiednia, ponieważ w każdym wieku, nie było wystarczająco dużo generałów, a nie ofiary dowolny pokonać. Ponadto, zgodnie z legendą, zdobył po śmierci kolejnego zwycięstwa militarnego.

Śmierć legendarnego bohatera

Ballada opowiada o wniosek poważnie zraniony w poprzedniej walce Sid do żony o tym po jego śmierci ona rite kamizelek kuloodpornych i ustawić na wiernego rumaka Babeku wydany bramę otoczoną przez Maurów w Walencji. Jimena zrobił. Krzyżowcy widział ich przywódcę na czele wojska, rzucili się do walki i wygrał miażdżące zwycięstwo. Oczywiście, bohater godnie pochowany w Walencji, w twierdzy, która była domeną Diaz. W przeciwnym razie, to nie może być. Nikt w Hiszpanii nie zapytać o mieście, w którym szczątki legendarnego Sid. Ale bohaterem rekonkwisty (wojny na Półwyspie Iberyjskim o wyzwolenie od Maurów), obrońca, hojny filantrop i patron zmarł. Valencia ledwo odparte oblężenie 3 lat, ale krzyżowcy zostali zmuszeni do opuszczenia go przez stulecia.

Pierwszy pogrzebu

Z wycofujące się wojska zostały przeniesione do Kastylii, a szczątki legendarnego Sid. Przez całe życie towarzyszyła intryg dworskich. Genialny żołnierz, wspaniały bogaty później, ukochany i kochający mąż – nie mógł pomóc, ale zazdrość. Oczerniany przed króla Alfonsa VI, który chętnie uwierzyli kłamstwu, Sid przez 9 dni został zmuszony do opuszczenia terytorium ówczesnego hiszpańskiego. Król nie zapomniał mu, że dowódca, będąc Alférez (powiernik) zabił gubernatora Sancho Alfonso zażądał oczyszczające śluby w kościele przed ołtarzem doskonałej niewinności wobec zła. Nawet po wielu latach, po oferując wiele bezcennych darów i ich rzeczywiste pojednanie było możliwe, aby pochować szczątki Sid w stolicy. Kościół San Pedro Cardenio, którego ściany znalazło schronienie wielu lat żona i córka Dona Rodrigo, gdy Alfonso VI nie pozwala im śledzić jej ojca i męża, zabrał ciało słynnego wojownika. Cała Hiszpania martwi legendy motyw ciała ziemi bohatera – miasto, w którym szczątki legendarnego Sid? Odpowiedź brzmiała – 10 km od Burgos w klasztorze. W tym czasie w grobie z nim położyć ciało żony Himeny Dias. Epitafium na tabliczce wyrażona całą miłość i szacunek, który spowodował to legendarna para mieć rodaków.

Wielki hiszpański bohater

Piękny strateg, wielokrotnie pokonanie wroga z pomocą sprytu wojskowej, genialny dworzanin dżentelmena, udany wojownika, Syd stał się bohaterem dzieła poetów i bardów sądowych wędrówki. Ballady i romanse były podstawą słynnego „Poemat o Cydzie” To był motyw cały czas skierowane przez wielu pisarzy, była arcydziełem sztuki Corneille'a „Sid”. Nieodebrane współcześni, napędzane ze wszystkich scen na rozkaz Richelieu, ona później weszła do repertuaru wszystkich teatrach świata. Rola Sid, wykonywane przez Gerard Philippe, wielbili go nie mniej niż utworach kinematograficznych. Wszystkie utwory śpiewane legendarną moc bohatera, szczęście wojskowego, legendarny męską przyjaźń i oddanie do bezinteresownej pracy. Niektórzy współcześni uczeni nazwali Sid po prostu szczęście bez skrupułów najemnikiem, ale legendy mówią o Bogu-jak bohatera narodowego. Jimena, jego wierny „gołąb”, stał się też bohaterką kilku prac. W żyłach wszystkich przyszłych królów hiszpańskich wykrwawił Don Rodrigo.

Miejsce spoczynku

W 1919 roku ciało El Cid i Jimena uroczyście pochowane w najpiękniejszej klasztoru w Hiszpanii – w katedrze Matki Bożej z katedry w Burgos. Był to hołd dla wielkiego bohatera i jego towarzysz, o uznaniu jego wkładu do wielkości w Hiszpanii. Grób z nich bardzo piękne, to jest wskazany osobno we wszystkich broszurach jako obowiązkowy turystycznym. Dlatego też usunięto haunting pytanie, co miasto szczątki legendarnego Sid.