730 Shares 5310 views

niedożywienie płodu

Niedożywienie płodu – jest to stan, który towarzyszy opóźnionego rozwoju dziecka w okresie ciąży. Głównym powodem takiego naruszenia jest uważane za niewystarczające łożyskowy przepływ krwi, ale to tylko wtórne przyczyny. Podstawowym samo, co utrudnia krążenie krwi może stanowić problem, ponieważ ciała macierzystego i chorób płodu albo łożyska.


Niedożywienie płodu: Klasyfikacja i przyczyny choroby

We współczesnej medycynie, aby odróżnić symetrycznego i asymme- postaci niedożywienia. Symetryczny niedożywienie powoduje, że podczas rozwoju płodu jest jednolita Kaskaderstwo wszystkich narządów. Ten niedożywienie rozpoznaje się we wczesnym terminu łożyska dziecięcej.

Gdy asymetryczny opóźnienie układu nerwowego i kości rozwijają się zgodnie z warunkami ciąży, podczas gdy inne organy, takie jak: nerki, są formowane i rosną znacznie wolniej. W większości przypadków takie naruszenie jest już zaczynają rozwijać się po 28 tygodniu ciąży.

Ponadto rozróżnia się trzy formy i nasilenia. Łatwy kształt oznacza, że płód nie jest opóźniony więcej niż dwa tygodnie. Przy średnim kształcie płodu rozwija się około 2-4 tygodni powoli. Ciężkie niedożywienie płodu – jest opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego wynosi nie więcej niż cztery tygodnie.

Głównymi przyczynami niedożywienia można podzielić na trzy grupy ogólnym:

1. łamanie rozwijających płodu (wrodzone wady wewnątrzmacicznego zakażenia);

2. Zakłócenia od łożyska (zapalenie, oderwanie, nieprawidłowej pozycji przed starzeniem);

3. Sprawozdanie z organizmu kobiety w ciąży (alkohol, palenie tytoniu, złe odżywianie, choroby przewlekłe, próchnicy, wcześnie lub zbyt późno ciąża, poronienie, ciężkie zatrucie krwi, ciśnienie krwi oscylacja, nieprawidłowa praca).

Niedożywienie płodu: Objawy i diagnoza

Niezależnie określić opóźnienie w rozwoju przyszłego dziecka jest prawie niemożliwy do zauważenia. Jednakże, wysokość stojących macicy i wskaźniki obwodu brzucha, może wskazywać na możliwość naruszenia. Dlatego ginekolog jest zobowiązany do rejestrowania tych pomiarów przy każdej wizycie. Z drugiej strony, tłuszcz podskórny, jednostka budowa ciała kobiety często uniemożliwiają dokładną diagnozę.

W związku z tym, najbardziej pewnym wykrycie niedożywienia – to badanie ultrasonograficzne, w którym lekarz może zmierzyć długość szkieletu, wielkości i innych parametrów rozwijającego się płodu.

Fetal Hipotrofii: leczenie

Leczenie takiego naruszenia – długi proces, który obejmuje cały zakres działania. Warto zauważyć, że z taką diagnozą kobiety w ciąży powinny ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

Po pierwsze, kobiety są przepisywane zbilansowaną dietę. Warto pamiętać, że w czasie prowadzenia diety dziecka przyszła mama musi być kompletny i zawierać pokarmów białkowych, świeże owoce i warzywa, a także ryby. Jeśli to konieczne, również powołany przez toku biorąc preparaty witaminowe, które mają pozytywny wpływ zarówno na rozwój płodu, a także od stanu organizmu matki.

Po drugie, konieczne jest przywrócenie tempa rozwoju płodu. W tym celu, lekarz musi najpierw znaleźć przyczynę niedożywienia i zrobić jej leczenia. Ponadto matki przepisać leki rozszerzające naczynia, które ułatwiają przepływ krwi przez łożysko. Ponieważ te dzieci obserwowano rozwój niedotlenienia, a następnie przepisać te leki, które zmniejszają poziom tlenu we krwi.

Bardzo często kobiety w ciąży z rozpoznaniem „niedożywienie owoców.” Konsekwencje tej choroby, zwłaszcza we wczesnym wykrywaniu i właściwego leczenia, może być praktycznie niewidoczne.