272 Shares 8777 views

Bakterii w moczu. Co robić?

Jeśli bakterie występują w moczu, to alarmujące objawy. Jednak nie od razu w panikę, a powinni zrozumieć sytuację.


Zazwyczaj osoba dowiaduje się, że ma bakterie w moczu w czasie ogólnej analizy. W tej sytuacji konieczne jest, aby wziąć pod uwagę stan zdrowia. Ważne są także inne wskaźniki analizy moczu, w tym białka i krwinek białych są najbardziej pouczające. Ich wartości są wyższe od normy sugeruje stan zapalny w układzie moczowo-płciowego.

Również ważne jest nie tyle wykrycie bakterii, a ich liczbę. Ich miano 10 ^ 4 w objętości 1 ml za normę. Fakt, że pęcherz jest normalne moczu powinny być jałowe. Jednak w dolnej trzeciej cewki moczowej może wprowadzić naturalną mikroflorę.

Ponadto, gdy wystarczająco ostrożny genitalia sanitarne, bakteriami dopochwowe, pot i gruczoły łojowe są również w słoiku z analizą, które najlepiej powinny być sterylne. Lepiej jest kupić w drogerii.

Wreszcie, liczba bakterii w moczu wpływa na jego przechowywanie i transport. Idealnie, musi być dostarczana w ciągu godziny, a następnie badanie powinno być rozpoczęte. Do dłuższego przechowywania, zwłaszcza w upale, liczba mikroorganizmów wzrasta.

W związku z tym, w przypadku stwierdzenia bakterii w moczu, a wszystkie inne zmienne w analizie normalny, bez objawów zapalenia dróg moczowych, to zaleca się, aby ponownie przejść badania. Można zrobić to przez tydzień, a w innym laboratorium.

Objawy zapalenia układu moczowego:

  • bolesne oddawanie moczu, zwłaszcza pod koniec, a po nim;
  • częste parcie;
  • ból pleców i podbrzuszu;
  • gorączka;
  • osłabienie, zmęczenie, drażliwość;
  • słabe moczu zanieczyszczenia krwi lub płatków w niej;
  • swędzenie, pieczenie i dyskomfort w cewce moczowej, izolację od niego.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, konieczne jest, aby zdać posiewu moczu i przejść do konsultacji urologa. W wyniku tych badań ustalić rodzaj bakterii, ich liczby i wrażliwości na antybiotyki. Jednak to badanie jest przeprowadzane co najmniej tydzień.

Jeśli jednak wraz z obecnością bakterii w moczu, nie jest jednym z objawów stanu zapalnego, trzeba natychmiast udać się do urologa. Pilna potrzeba rady eksperta w przypadku, gdy liczba leukocytów większa niż 6 w polu widzenia lub więcej białek 0,033 mmol / l.

Jeśli bakterie występują w moczu, to leczenie antybiotykami. W przypadku ostrego zapalenia lekarz może przepisać leki o szerokim spektrum działania, w przewlekłej wysłać do siewu. I wtedy wyniki będą przypisywać przygotowanie antybiogramu.

Wyjątkiem są kobiety w ciąży. Oni najpierw spróbować leczyć naturalne preparaty jak kanefron i tsiston, ziół. Z nieskuteczności terapii, posiew moczu i przepisywania antybiotyków w oparciu o wiek ciążowy.

Wiele oczekujący mamusie nie brać leki zgodnie z zaleceniami lekarza, obawiając się zaszkodzić dziecku. Jest to jednak duży błąd, ponieważ obecność infekcji w organizmie jest nadal duży problem i może powodować komplikacje, do poronienia. Szczególnie niebezpieczne w przypadku niewydolności nerek.

W sytuacji, gdy osoba dowiaduje się, że ma bakterie w moczu, jako uczta – pytanie, które nieuchronnie powstają z niego. Jednak nie jest to konieczne do samoleczenia.

Musisz znaleźć czas na wizytę u lekarza. będzie trzymał egzamin, poprosił o skargach i zdrowia. Może powołać dodatkowych badań, aby uzyskać najbardziej pełny obraz problemu.

W ten sposób bakterie w moczu należy zwrócić uwagę, ale nie koniecznie wskazuje na poważne problemy. Konieczne jest, aby podjąć analizę, przestrzegając wszystkich zasad zbierania i transportu. Jednakże, jeśli istnieją objawy zapalenia układu moczowego, zmiany innych wskaźników analizy, konieczne jest, aby odwiedzić urologa.