293 Shares 5767 views

Wybitne osobistości Rosji: lista. Wybitne osobistości w historii Rosji

Nasz wiek nadszedł dopiero niedawno, że tak powiem, kto jest wybitnym osobowość Rosja 21 wieku, nie możemy. Jednak analiza przeszłości pozwoli nam zrozumieć, co jest naprawdę wielki możemy spodziewać się od krwi słowiańskiej. Wszakże, jak wiesz, kto zna przeszłość, zna przyszłość.


Poetów, muzyków, polityków, pisarzy, naukowców i artystów – wszystkie wybitnych Rosji. Lista, choć krótki, w podziale na wiek, jest przedstawione poniżej czynności.

politycy

Aleksandra Newskiego

Wraz z nim i rozpocząć wybitne osobistości w historii Rosji, które są wymienione w tym artykule. Wielki książę Nowogrodu i genialny wódz, któremu udało się pokonać Szwedów i Germanie i położył podwaliny pod istnienie Rosji w tradycji historycznej i kulturowej.

Iwan IV Groźny

Okrutny książę Moskwy, która, ze względu na nadmierne zasilanie woli i pragnienie władzy, do stworzenia rosyjskiego królestwa, stając się pierwszym królem całej Rosji. Jego żądza krwi znany na całym świecie. Jednak jest to niemożliwe do przecenienia, w jakim stopniu on zmodyfikowany i zreformowanej Rosja, tworząc z nią jedną całość i stan trzeba się liczyć z każdym sąsiadem.

Peter I

Reformator i innowator, który stara się, aby Rosja państwem prawdziwie europejski. Pierwszy Cesarz Rosji stało się tak ze względu na znaczny wzrost kraju przez Bałtyk. Założycielem Petersburgu i marynarce utworzony.

Katarzyna II

Znacznie rozszerzył granice Imperium Rosyjskiego. Zrobił najbardziej uprzywilejowaną szlachetność i ważną klasę. Mecenas nauki i sztuki „rosyjskiego pedagoga”, który został w stanie trzymać najgłębszych i najważniejszych reform po Piotra Wielkiego.

Włodzimierz Iljicz Lenin

Przywódca rewolucji październikowej, jeden z najważniejszych teoretyków komunizmu. Założycielem i inspiratorem pierwszego socjalistycznego państwa – ZSRR. Zmarł, nie widząc owoce swojej walki.

pisarze

Aleksander Ostrowski

Wybitne osobistości Rosji wśród dramaturgów 19 wieku jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek być tworzone bez spuścizny tego autora. „Rosyjski Ibsen”, autor spektaklu „Bride”, „burze”, „Jego ludzie – są policzone.” Pierwszy rosyjski dramaturg, zaczął inwestować w głębokim podtekstem psychologiczne postaci repliki.

Nikolai Gogol

Dramaturg i pisarz. Wiadomo play „Rewizor”, „Małżeństwo”, a także proza – „Wii”, „płaszczu” i inne osobliwe przodkiem gatunku „horror”.. Głównym tematem kreatywności – mały człowiek i niesprawiedliwość świata w stosunku do niego.

Fiodor Dostojewski

Autor powieści „Idiota”, „Zbrodnia i kara”, „Bracia Karamazow”. Głębokie psycholog, na zawsze zmienił tradycję opisywania życia wewnętrznego charakteru. Na ponurych fasadach Petersburgu i ponurych chmur zawsze starałem się zostawić nadzieję czytnika. Aktywnie badane w swoich dziełach, relacji między człowiekiem a Bogiem.

Lew Tołstoj

Autor, który dał światu „Wojna i pokój” i „Anna Karenina”. Rosyjski pisarz prawdziwa dusza. Pacyfista wszyscy aktywnie jego życie przed wojną, co znalazło odzwierciedlenie w jego twórczości. Wierzył, że najważniejszym warunkiem szczęścia – jedność człowieka z naturą.

Anton Czechow

Anekdotist, zmuszony napisać zabawne historie do wykarmienia rodzinę i zarabiać na niej kilka drobnych monet. Wybitne osobistości Rosji jest niemożliwe bez tej oryginalnej „Człowiek bez śledziony.” Ros tuż przed czytnikiem, ulega stopniowej poprawie i tworzeniu najważniejszy produkt dla całej światowej literatury – „Trzy siostry” historie „złodziej” i „wrogów” spektaklu „Mewa” i

Anton Czechow – pierwszy pisarz, który odważył się powiedzieć, że wszystkie ludzkie problemy One – nieskończonej ludzkiej głupoty.

poeci

Aleksander Puszkin

Największy rosyjski poeta i autor licznych wierszy i poematów, w tym powieści „Eugeniusz Oniegin” wiersz. Gdy za granicą powiedzieć „wybitne osobistości Rosji”, najprawdopodobniej, kiedyś nazywana Puszkina. W rzeczywistości, twórca klasycznej poezji rosyjskiej, geniusz Golden Age rosyjskich wierszy. W swoich wierszach może podnieść wszystkie rodzaje tematów – od niesprawiedliwości społecznej na subtelne uczucia miłości.

Michaił Lermontow

Autor poematu „bohatera naszych czasów” i ciąg ogromny wybór wierszy. Walczył na Kaukazie, od której stało się niemal pełnoprawnym bohaterem jego prac. Zadawaj pytania trzeba wojny i ludzkiej alienacji.

Władimir Majakowski

Twórca futuryzmu w przestrzeni kultury Rosji. Pisał swoje wiersze w specjalnej formie Echelon. Zagorzałym komunistą, jest uważany za jednego z rzeczników rewolucji. Do końca swojego życia w obronie prawdziwych ideałów rewolucji. Jednym z najważniejszych poetów Srebrnego Wieku.

Siergiej Jesienin

Współczesna Majakowski i wypełnić swoje przeciwieństwo jako autor. Subtelne i soulful piosenki, które nadal udaje się pozostać na zawsze tyranem i nastolatkiem. Tematy podniesione do walki jednostki z otoczeniem, miłość do natury i, oczywiście, do kobiety.

Włodzimierz Wysocki

Bard, autor wielu piosenek i wierszy. Największym poetą epoki brązu. Jego ochrypły głos jak głos nieudanej dziedzictwo, które zostawił mu wszystkie wybitne osobistości 20 wieku Rosja. Tematy uniósł zewnętrzne i wewnętrzne zmagania człowieka, jego miejsca w społeczeństwie i świata w ogóle. Cienki satyryk.

Bułat Okudżawa

Również poetą, wykonał swój własny wiersz w formie pieśni. Poruszający i rzetelny, pisał wiersze, wypełnione jakimś kosmicznym zadumy. Często używał metafor, tworząc za pomocą tych głębokich obrazów. Jego utwory były formą przypowieść, że był kiedyś nawet (wesoło) parodiował Wysocki.

filmowcy

Lev Kuleshov

Dzięki niemu wybitne osobistości rosyjskie Zaczęli pojawiać się w filmie. Odkrywca „efekt kuleszowa” – „dwa niezależne rama znaczenia, sklejone ze sobą, tworzyć nowe znaczenie.” W rzeczywistości, założyciel montażu historii.

Sergey Eyzenshteyn

Autor kultowego „Pancernik Potiomkin”, który nadal wygląda tak samo oddech. Film teoretyk i twórca dynamicznego montażu.

Pierwszy w Rosji, którzy używali koloru w filmie – „Pancernik Potiomkin” czerwoną flagę do wszystkich tego samego

Michaił Romm

dokumentalista ( „Zwyczajne Faszyzm”) i gier ( „Dziewięć dni jednego roku”), filmy. Jednym z najważniejszych teoretyków filmowych połowy XX wieku. VGIK nauczyciel i autor wielu prac naukowych.

Andriej Tarkowski

Człowiek udaje się strzelać w ZSRR prawdziwa sztuka domu. Jego taśmy są wypełnione osobistego znaczenia, pełen metafor i subtelnych wskazówek. Zdjął „Solaris” i „Stalker”, często czyni jego pracę rodzaj alegorycznych przypowieści.

artyści

Andriej Rublow

Współczesne rosyjskie wybitnych osobistości wśród artystów byłaby niemożliwa bez człowieka, który podwaliny rosyjskiego malarstwa.

Autor licznych ikon, Andriej Rublow poświęcił swoje życie do tej skomplikowanej sztuki. Teraz jego prace są nie tylko w kościołach, ale także w różnych galeriach, próbek i ideałów ikonografii.

Ilja Repin

Autor licznych obrazów i absolutnej pracoholika. Spod jego ręki na takie rzeczy jak „The Unexpected”, „wypłynął” i „Iwan Groźny zabija syna.” Opanuj sytuacyjne, „Scena” obrazy.

Każdy z jego malarstwa – jak fotografii wykonanej podczas kulminacyjnym imprezy, który starał się uchwycić. Jego obrazy są nieskończenie żyje i nie zawsze ujawniają swoje prawdziwe znaczenie, na pierwszy rzut oka. Ważne w Repin – to emocje postaci i szczegółów.

Kazimierz Malewicz

Wielki modernistycznej, znany jako autor już stał się powszechnie znany „Black Square”. Byłem zajęty poszukiwanie nowych form i sposobów wyrażania koloru w obrazie. Jego obrazy są pełne abstrakcji i geometrycznych kształtów, starając się wymyślić coś nowego w jego sztuce. Staram się odnaleźć w obrazach „absolutną resztę.”

kompozytorzy

Piotr Czajkowski

Jednym z pierwszych kompozytorów rosyjskich zawodowych, Czajkowskiego wykonany muzykę prawdziwego rzemiosła (w dobrym tego słowa znaczeniu). Był człowiekiem, który po prostu nie mógł napisać muzykę.

Niezwykle zróżnicowane tematy poruszone we wszystkich możliwych gatunków wykonanych kompozytora Petra Ilicha, w stanie dotrzeć do serca każdego. Najbardziej znanym z jego dzieł – baletów „Dziadek do orzechów” i „Jezioro łabędzie”.

Nikołaj Rimski-Korsakow

Najbardziej znanym autorem oper wśród rosyjskich kompozytorów. Głównymi tematami pracował z Nikołaj Andriejewicz – opowiadania i bajki ( „Trzy cud”, „The Snow Maiden”).

Uważam, że głównym celem muzyki – jest jedność słuchacza z prawdziwej natury świata, która może być wyrażona tylko w podobny, melodic formie.

Dymitr Szostakowicz

Kompozytor z kompleksem losu, początkowo pracował w stylu modernistycznym, a także aktywnie eksperymentowali we wszystkich gatunkach. Jednakże, „Lady Makbet Mtsensk” nie podoba Stalina osobiście, a potem nastąpiło brutalne represje.

W celu ratowania siebie i swoją rodzinę, Szostakowicz miał do czynienia w kluczu czysto „publiczne”. Jednak jego muzyka i naprawdę dowodzi, że nawet prosty słuchacz słyszy podtekstów zainwestował kompozytora. Wiele subtelnych nastrojów i znaczeń, które już zainwestowały w symfonii №5 i №7, wtedy każdy zrozumiał.

naukowcy

Michaiła Łomonosowa

Pierwszy rosyjski leksykograf, „ludzie wszystkich nauk.” Rosja prowadził badania na poziomie europejskim. Zrobiłem wiele odkryć w niemal każdej współczesnej nauki dla niego.

Jako akademika i jednym z najbardziej aktywnych osobistości swego czasu, że jest ikoną dla rosyjskiego Oświecenia.

Dymitr Mendelejew

Stało się już legendarny rosyjski chemik, który był w stanie stworzyć układu okresowego pierwiastków chemicznych, a tym samym znacznie pogłębiany świat nauki. Istnienie takiej tabeli wyraźnie wskazuje harmonię natury i jej przejrzysty system.

Jednym z największych odkryć w historii ludzkości, która w rzeczywistości utrzymuje całość nowożytnego przyrodoznawstwa, należy do niego. Pracowałam w innych naukach, gdzie również wykonane różne odkrycia.

Iwan Pawłow

Pierwszy noblista z Rosji. Pavlov wykonane ważnych odkryć w dziedzinie biologii i fizjologii – że znalazł obecność odruchów w ciele istot żywych. I ten rosyjski naukowiec podzielił je na warunkowe i bezwarunkowe.

To odkrycie Pawłow poświęcił całe swoje życie, a nawet umiera, on nadal dyktować studentom swoje uczucia – że nauka jest w stanie poznać stan śmierci.

sportowców

Ivan Poddubny

Legendarny rosyjski zapaśnik, „bohaterem XX wieku”. W ciągu dziesięciu lat, nie straciły jeden raz. Pięciokrotnie mistrzem wrestlingu.

Garry Kasparov

szachistą z licznymi nagrodami, w „Chess Oscar” i tytuł mistrza świata. Zasłynął bardzo udane połączenie różnych taktyk i strategii, a także możliwość, aby wydostać się z pozornie całkowicie nieudolna zwycięzcy partii.

„Debiuty Kasparow” – tak nazywa się teraz niespodziewane i niekonwencjonalne ruchy na początku gry.

Lew Jaszyn

Bramkarz Radziecki, która słynie z absolutnej „neprobivaemostyu”. Jest on uważany za najlepszy bramkarz XX wieku. Wielokrotnie uznawany za najlepszego bramkarza ZSRR. Laureat „Golden Ball”.

wniosek

Jak widzimy, wybitny osobowość w historii Rosji stały się niezwykle ważne dla całej ludzkości. Czechow śmiało można nazwać najlepszy dramaturg świata, a Mendelejew – największa chemik. Wszystkie te osoby są ważne nie tylko dla Rosji, ale także dla każdego obszaru, w którym są sławni.

Jest nadzieja, że wybitne postacie 21 wieku Rosja będzie, podobnie jak ich poprzednicy, znaczy coś dla świata, nie tylko dla ojczyzny.