283 Shares 4971 views

Dezynfekcja obuwia z grzybem

noga lub stopa grzyb grzybica – dość kłopotliwy problem. Ta suchość, zaczerwienienie, pieczenie, pękanie skóry, peeling z płytki paznokcia. Jest z tym mogą wystąpić, jeśli nie przeprowadza terminowe leczenie zapobiegawcze obuwia. Dezynfekcja obuwia z pleśni w domu jest istotnym elementem dbania o siebie i swoje zdrowie. Jest to niezbędne do wykonywania regularnie. W tym celu można stosować różne środki. Może być tak specjalistycznych leków i środków ludowej, które są dostępne w każdym domu.

Potrzeba dezynfekcji

Grzybica Leczenie jest trudne i raczej długi proces. Można brać leki przez wiele miesięcy, spróbuj wyobrazić sobie wiele środków ludowej, ale nie pozbyć się problemu. Jest to o wiele łatwiejsze do przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Dezynfekcja butów w domu pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

Do dezynfekcji najczęściej poszukiwane przez tych, którzy należą do tak zwanej grupy ryzyka. Jest to głównie uzależnione od ludzi, którzy przez dłuższy czas są w pracy w wilgotnym ciepłym pomieszczeniu (kucharze, pracownicy łaźni i saun, i tak dalej), kupujących w buty drugiej ręki. Grupa ta obejmuje również osoby, których organizm jest osłabiony z powodu różnych przyczyn (podeszły wiek, czas trwania choroby, niskiej odporności i tak dalej).

Funkcje produkcyjne

Dezynfekcja obuwia (odzieży) nie jest procesem trudnym. Ale jeszcze przed obróbką powinien zapoznać się z ogólnymi wskazówkami i jak postępować. Leczenie polega na stosowaniu środków chemicznych. Dlatego też, w celu zapewnienia zgodności z niezbędnym sprzętem ochrony osobistej bezpieczeństwa (rękawiczki, maski medyczne).

Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest sprawdzenie wpływu pieniędzy na buty. Aby to zrobić, rozwijanej zakończył strajk na ukrytym obszarze. Zapewni to, że obiekt nie zepsuje kolor, fakturę materiału. Buty powinny być czyste i suche. Tylko w tym przypadku mogą być przetwarzane. Dezynfekcja obuwia odbywa się wewnątrz i na zewnątrz. Ważne jest, aby traktować całą powierzchnię całkowicie, w tym trudno dostępnych miejsc, dolną część wkładki.

Po całkowitym przetworzeniu buty umieszczonych w zamkniętym worku z tworzywa sztucznego, który jest szczelnie przymocowany i zawieszony w suchym ciepłym miejscu, gdzie powinna być w ciągu dnia. Gdy czas jest wyjęte buty i dać jej trochę powietrza.

Eksperci zalecają, aby dezynfekować co najmniej 2 razy w miesiącu.

Sposoby leczenia buty

Do tej pory leczenie chorób grzybiczych obuwniczych można przeprowadzić w jednym z kilku sposobów:

 • Spraye. Ten sposób jest dobry, ponieważ oznacza to, że wnikają w najtrudniej dostępnych miejscach, w ten sposób zwiększając efektywność przetwarzania.
 • Antyseptyki. Są to substancje, które są w stanie pokonać grzyba. Mogą one być specyficzne lub non-core.
 • urządzeń elektrycznych. Nie tylko dezynfekowane, ale również suszone buty. Aby to zrobić, po prostu umieszczona wewnątrz buta przez 8-10 godzin. Po tym może być noszony bezpośrednio.
 • Tradycyjne metody.

Z tych metod, można wybrać najbardziej odpowiednie.

rodzaje funduszy

Leczenie chorób grzybiczych obuwia można przeprowadzić za pomocą następujących sposobów:

 • roztworu formaliny o stężeniu 15%.
 • 1% chlorheksydyny bigluconate.
 • Roztwór 40% octu.
 • chusteczki z dezynfekujące.
 • Spraye różnych producentów.

Przed rozpoczęciem korzystania z drogich narzędzi, można spróbować bardziej przystępnej środków ludowej. Mogą one być o wiele bardziej skuteczna, nie wspominając o środowiskowych aspektów tego zagadnienia.

Ocet w zwalczaniu grzyba

Dezynfekcja buta zwykle odbywa się nie ocet grzybów i stężonego kwasu octowego. Jego treść powinna być na poziomie 40-70%. Ten płyn jest żrący i niebezpieczny dla skóry. Dlatego z nim pracować tylko w lateksowych rękawiczkach (guma). Ponadto, kwas octowy może uszkodzić butów. Dlatego, aby rozpocząć, aby sprawdzić stabilność buta do roztworu. W tym sposób jest stosowany do części niewidocznym w małych ilościach. Jeśli wszystko jest w porządku, można rozpocząć leczenie.

Cały ten proces prowadzi się zgodnie z następującym planem:

 • czyste i suche buty;
 • nosić rękawice;
 • w celu wytworzenia roztworu;
 • wyjąć wkładkę, koronki;
 • bawełna pad zwilżyć w roztworze;
 • traktować wewnętrzną powierzchnię buta;
 • wełna nasączone roztwór pozostawia się w butach palców;
 • Wkładki czyste płótno;
 • sznurowadła procesowe (można po prostu zanurzyć w roztworze);
 • ukryj para w szczelnie zamkniętym opakowaniu;
 • zapakować szczelnie związać i pozostawić w ciepłym miejscu na noc;
 • czysty roboczy i zdjąć rękawiczki.

Po pracy, przewietrzyć pomieszczenie. Buty Po upływie co najmniej 12 godzin, usuwa się z worka i dać przewietrzenie.

chlorheksydyny

Dezynfekcja obuwia grzyb w domu przy użyciu chlorheksydyny jest bardziej łagodny jeden. Narzędzie może być stosowane do butów za pomocą pistoletu natryskowego. I można korzystać z bawełnianą podkładkę (wymazu). Podczas pracy z tym narzędziem, jest jeden ważny punkt. Apteki sprzedawane Roztwór, którego stężenie wynosi tylko 0,05%. Jednak dla zwalczania chorób grzybiczych wymaga 1% roztworze. Można ją kupić tylko w specjalnych sklepach zdrowia.

chlorheksydyna nadają się do częstego używania. Kompozycja jest bezwonny. Ze względu na wietrzenie może być zmniejszona.

Korzystanie spraye

Producenci oferują szeroki wybór różnego rodzaju spraye. Dezynfekcja obuwia korzystających z nich mogą hamować rozwój flory grzybów, zniszczyć zarodniki, usunąć inne rodzaje mikroorganizmów. Zatem, obróbka ta daje możliwość pełnej ochrony obuwia z objawami chorobotwórczych patogenów.

Jednocześnie z usunięciem spray grzyba pozbywa się nieprzyjemnych zapachów. Ma działanie antyseptyczne.

Stosować zraszanie łatwo. Wystarczy, aby rozpylać zawartość butelki do wnętrza buta i wkładki. Podobnie jak w innych przypadkach, buty lewo przez kilka dni w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Niektórzy producenci oferują dwuskładnikową środki, które należy wymieszać przed użyciem. Dane wymagane do korzystania są podane w instrukcji dla każdego konkretnego leku.

Zastosowanie urządzeń elektrycznych

Dezynfekcja obuwia korzystania z urządzeń elektrycznych, a może najprostszy sposób. Działają one na zasadzie promieniowania ultrafioletowego, która niszczy mikroorganizmów grzybiczych i innych bakterii chorobotwórczych. Nie niebezpieczny wpływ na otaczające ludzi (i zwierząt), urządzenie nie posiada.

Do dezynfekcji umieszcza się urządzenie do wnętrza buta. Czas ten zależy od producenta. One muszą się do 8-10 godzin, a drugi jest na tyle 5 minut.

Ponadto, oddzielna kategoria urządzeń elektrycznych do dezynfekcji obuwia również funkcję suszenia. Po użyciu, urządzenie może być noszone buty natychmiast bez dalszego oczyszczania czy wentylacji.

środki folk

kwas octowy – nie jest jedyną rzeczą, która pomaga w zwalczaniu grzyba. Dezynfekcja obuwia mogą być dokonane przy użyciu innych środków, na przykład, amoniak, smoły.

Użyj środków ludowej musi być taka sama, jak kupione w sklepie. Po czym do oczyszczonej buta zwilża wacik jest umieszczany w skarpecie buta. Para butów – w opakowaniu na jeden dzień. W przypadku substancji smolistych, to, oczywiście, nie trzeba trzeć. Wystarczy umieścić wacikiem z wnętrza pojazdu.

Ważnym czynnikiem przy takich dezynfekcja jest trwały zapach. Dlatego zabieg najlepiej wykonać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, a jeszcze lepiej – na balkonie.

Można stosować inne sposoby:

 • Nadtlenek wodoru o stężeniu 3%. Buty można czyścić od wewnątrz, albo po prostu sposób na wypełnienie wnętrza (jeżeli rodzaj buta pozwala).
 • soda do pieczenia, który wlewa się do butów i tam na jeden dzień. Po tym czasie należy dokładnie usunąć proszek.
 • Mąka, który jest używany na tej samej zasadzie, co sody oczyszczonej.
 • nadmanganian potasu, który jest jej wadą rozwiązania.
 • Alkohol (wódka) eliminuje szkodliwe mikroorganizmy i nieprzyjemny zapach.

W celu osiągnięcia większej skuteczności, dezynfekcja obuwia można przeprowadzić na kilka sposobów jednocześnie. Obróbka kompletna pokazać najlepsze wyniki. Będzie to dobra praca prewencyjnej, aby zapobiec występowaniu chorób grzybiczych. Ponadto, leczenie będzie miało korzystny wpływ nawet na etapie obróbki grzybów.