288 Shares 3071 views

Skinheadzi – kto to jest? Skinhedy (subkultury)

Ostatnio coraz częściej słyszymy o skinheadów. Mówić o nich w telewizji, opisał na łamach gazet i czasopism. A w takiej ogromnej ilości informacji, to jest bardzo trudne do zrozumienia, aby znaleźć prawdziwą odpowiedź na pytanie „skinheadów – kto to jest?”. czy są one niebezpieczne dla społeczeństwa? Jakie są ich główne wartości życia? Postaramy dzisiaj odpowiedzieć na te pytania razem.


Czym jest subkultura

Przedstawiciele niektórych subkultur młodzieżowych – to nastolatki, które osobliwy strój, słuchać muzykę, mają swój własny żargon. Mają swoje zachowanie wzorca. Zawsze pojawiają się spontanicznie, a częściej, próbując przeciwstawić starszego pokolenia.

Nie zawsze przedstawiciele subkultury agresywne, brutalne, itd. Fakt, że bliższa znajomość z najważniejszych publikacji i książek o skinheadów, jest zrozumienie, że obraz namalowany w naszych umysłach mediów, jest bardzo daleko od rzeczywistości.

Skinheadzi – subkultury, które powstały spontanicznie

Słowo „skinhead” przyszedł do nas z języka angielskiego. Tłumaczone to oznacza „łysa głowa» ( «skóra głowy»). Początkowo przyciągał do tej części zachodniej młodzieży. Z biegiem czasu, ruch dołączył przez młodych ludzi z innych krajów, w rezultacie, że rozprzestrzenił się na całym świecie. Już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, wszyscy wiedzieli, kim są skinheadzi. Subkultury nadal istnieje do dnia dzisiejszego. Należy zauważyć, że sub-kultury, jako takie, nie jest ani ideologią, ani organizacją polityczną. Jedynie w rzadkich przypadkach może to być związane z jakimkolwiek ruchem lub partii.

rosyjscy skinheadzi

Dziś w naszym kraju jest bardzo popularny tej subkultury. Skinheadów w Rosji po raz pierwszy pojawił się w 1991 roku. Stali się studenci uczelni Moskwie i szkół zawodowych, młodych ludzi mieszkających w dzielnicach mieszkaniowych w stolicy i Leningradu.

Czy różni się od zachodnich rosyjskich skinheadów? Kto to jest? Zwyczajne młodzieży, łączą się spontanicznie? Właściwie nie. Pomimo faktu, że w naszym kraju kryzys gospodarczy był jeszcze gorszy niż w Anglii po wojnie, ruch skinheadów w Rosji nie pojawiają się w sposób naturalny. Nasze nastolatki są bardzo wpływem zachodniej kultury masowej. To po prostu mówi, że potomstwo z normalnych mechaników i elektryków nosili szelki i buty Dockers z Anglii.

Coś jeszcze różne rosyjscy skinheadzi. Subkultury, które powstały pod wpływem Zachodu, zmuszając je krzyczeć do swoich ludzi i kraju w językach obcych, machając Konfederatów amerykański i niemiecki flagi. Jednakże te zaangażowani przedstawiciele jednego z podgatunków tej subkultury – głupek.

Wskazówki skórki

Jak każdy inny, ma szereg obszarów i tej subkultury młodzieżowej. Skinheadzi są różne. Są czerwone skórki, którzy mają własną stronę internetową, a nawet produkowane własny magazyn o nazwie „wysadzić w niebie.” Oddzielny kierunek – antyfaszystowskie skóry. Przedstawiciele tego ruchu, koncerty nawet strzeżone rap artystów, którzy uważają ich zaprzysiężonych wrogów neonazistów. Takie zdarzenie nazywane jest zabezpieczenie skóry.

Jednak prawie nikt z różnymi aspektami tej subkultury nie wiadomo bardzo niewiele do powiedzenia o nich. Spikerzy w telewizji, dziennikarzy, publicystów, wszystkich, którzy lubią dyskutować na temat faszyzmu, nazizmu i neo-rasizmu, wolą nie wspominając o tym, że było antyfaszystowskie skórki. W związku z tym, w Rosji (i na Zachodzie, też), najbardziej znany jest Bonehead.

Bonehead w Rosji

Tak więc, wszystkie znane skinheadów. Kto to jest i dlaczego są one określone we wszystkich mediach? Wszelkiego rodzaju zachowań i stylu życia skopiowane z wzorców zachodnich. Ubierają się i patrzeć na życie w taki sam sposób, jak ich zachodnie odpowiedniki „” słuchać tej samej muzyki i daje pierwszeństwo do tych samych wartości w życiu. Jednak różnica jest nadal. Skinheadzi (głupek) w Rosji należą do aryjskich narodów, nie tylko ludzi amerykański anglosaski kaukaskiej i narody Europy, ale również narody słowiańskie (głównie rosyjskich).

Warto zauważyć, że rosyjscy skinheadzi poważnie myli. Subkultury w Europie różni się od naszej. W innych krajach, skinheadzi nie zgodzić się z faktem, że do Aryan Nations zawierać rosyjsku. Po tym wszystkim, dla nich jesteśmy „rasowo gorszy”.

Jednak zarówno zachodniej i rosyjski Bonehead są pod opieką innych osób, organizacji „tylko dla dorosłych”. Oni fachowo prowadzony przez przedstawicieli skrajnej prawicy i ruchów neonazistowskich.

wygląd

Ich różnice zewnętrzne mają żadnej subkultury. Skinheadzi, wygląd , z których czasami przeraża, wystarczy wykonać pewne tradycje. To dlatego, że według ich standardów, powinna wyglądać jak prawdziwy skórze:

  1. Ten Aryan z blond włosy, prosty nos i drobnych szarych oczach. Oczywiście małe odchylenia od głównych rysów twarzy może być. Na przykład, oczy mogą być niebieskie lub jasnobrązowe, lub włosy trochę ciemniejsze niż światło jasnobrązowego. Jednakże całkowita tło powinno być zachowane.
  2. Głowa musi być całkowicie ogolony lub ściśle przycięte bardzo krótko. Ich fryzury nie są podobne do fryzury gangsterów i policjantów. Skinheadzi całej głowy włosy o tej samej długości. Niedozwolone grzywka, zamki, itd. Głównym celem tej fryzury – w walce, aby zapobiec wroga, by chwycić za włosy.
  3. Prawie 100% skinhedzi mają cienkie ciała. Spotkać się z przedstawicielem tej subkultury, otyły, to jest po prostu niemożliwe.
  4. Ubrania są tylko funkcjonalne. Przede wszystkim, skinheadzi rozpoznawane przez armię wysokich butach. Korzystne są słynne „szlifierek”. Te buty to rodzaj broni. Czasami noszą spodnie kamuflażu, ale często wolą czarne obcisłe dżinsy podciągnięty buty. Ciężkie na klamrze pasa. Niektórzy faceci noszą szelki. czarny płaszcz z tkanki śliskiej bez kołnierza.
  5. Skinheadzi nigdy zobaczyć bombki, łańcuchy na szyi, piercing. Nawet jeśli facet wkłada zawiesiny w formie swastyki, wiesz – zanim nie jesteś prawdziwym przedstawicielem subkultury skinhead. Jako takie, nie był wojownikiem. Nie wspominając o tym, że trudno jest się zaangażować w walkę, gdy masz przebite uszy, usta, nos, itp
  6. Ten skinhead nie pije, nie pali i nigdy nie używać narkotyków. Tymczasem skórki są często ozdobione gołej czaszki i whisky agresywne tatuaże

Są to główne cechy przedstawiciela subkultury. Coś może się zmieniać, ale w małych, nieistotnych szczegółów.