888 Shares 3033 views

Katedra Ulm w Niemczech

Znani Minster jest najlepiej znany jako najwyższa na świecie. Ale jego wyjątkowość się nie kończy. Historia tej budowy obejmuje budowę kilku wieków długich.


stan katedra

Średniowieczne katedry Ulm został założony w 1377 roku. Został on pomyślany jako kościół katolicki, ale kiedy Europa zaczęła reformacji, budynek przeszedł do luteranów. W zasadzie zakończone w 1382 roku, kiedy budynek został konsekrowany. Od tego czasu stale przechodzić usługi.

Kościół jest powołany na katedrę, ale w rzeczywistości tak nie jest. Status ten jest dany budynek, jeśli ma ona siedzibę biskupa. Ale w przypadku Ulm miejscowy ksiądz mieszka w Stuttgarcie. Kontrowersje pojawiły się w średniowieczu. Niemniej tum nadal nazywa w ten sposób ze względu na ogromne rozmiary, że wyobraźni.

Powodem budowy

Co ciekawe, katedra została zbudowana, ponieważ w obrębie murów miejskich nie biegały kościół. Jedyna świątynia była poza fortyfikacjami.

Oznaczało to, że w czasie oblężenia mieszkańcy nie mogli dostać się do kościoła. Takie przypadki nie są rzadkie, ponieważ średniowieczny Niemcy często był teatr wojny. Na przykład, w 1376 roku oblężenie Ulm Czeskiej Korol Karola IV, który w tym samym czasie również był cesarz rzymski.

Aby uniknąć takich sytuacji, gdy otoczony przez ludzi, nie mógł modlić się we właściwym miejscu i został wyniesiony do katedry Ulm w Niemczech. Ponadto mieszkańcy są często w konflikcie z najbliższego klasztoru Raynehau. Że należał do kościoła, znajduje się na przedmieściach.

Pomimo faktu, że w Ulm w XIV wieku żyła tylko dziesięć tysięcy ludzi, to zorganizował udaną kampanię zbierania funduszy na budowę nowej katedry. Jak wspomniano powyżej, występ miał miejsce w 1377 r.

pierwotny plan

Ponieważ budowa była wielka sprawa, zdecydowano się na wdrożenie go w dwóch etapach. Pierwszy architekt katedry był Heinrich Parler. Był autorem projektu, zgodnie z którym planowano wybudować kościół z dwóch identycznych nawach, a także kilkoma wieżami. Jednak Parler udało się zbudować tylko dolną część konstrukcji. To był obok katedry w Ulm. Historia jego budowy jest inny czas i liczne opóźnienia. Na przykład, w ciągu pierwszych 150 lat klapek w katedrze zastąpiono 6 architekci. Ktoś chciał budować ze względu na złożoność projektu. Inni po prostu umarł ze starości, a nie czekając na zakończenie prac.

Kompleks los katedry

W związku ze zmianą architektów zmienił pierwotny plan i strukturę. Wszedł trzecią nawę. Ponadto, w XVI wieku, postanowiono zbudować wysoką wieżę, która miała stać się dzwonnica. Jest to ta część katedry jest najwyższa, osiągając 161 metrów.

Budowa świątyni zapobiec wojnę religijną, która rozpoczęła się w Niemczech w czasach nowożytnych. Wielu mieszkańców było niezadowolonych z Kościoła katolickiego i jego zleceń. Ekspresja tych nastrojów był teolog Martin Luther, którego nazwisko jest teraz nazywany jednym z trendów w protestantyzmie. Konflikt odwrócił krwawych wojen, z których najbardziej znanym jest wojna trzydziestoletnia (1618-1648)..

Ze względu na brak pieniędzy i napiętej sytuacji w kraju przez ponad trzysta lat pozostał niedokończony Minster. Wysokość jego wieży w XVI wieku, osiągnął 100 metrów.

Zakończenie

Drugi, końcowy etap budowy rozpoczął się w 1844 roku. środków wzmacniających konstrukcje nośne zostały przyjęte. Nawy nie mógł wytrzymać ciężkości całej konstrukcji, ponieważ od początku nie były one przeznaczone do takiego ciężaru. Niemniej jednak, prace przygotowawcze zostało przeprowadzone pomyślnie, a budowa zachodniej wieży rozpoczęła się w 1880 roku.

Trwało to dziesięć lat. W 1890 roku, najwyższa iglica została zainstalowana krzyż, który jest tam teraz. Ta symboliczna ceremonia oznacza koniec budowy długoterminowej. Więc tum został wzniesiony. Architektura budynku należy do stylu gotyckim. Poszedł do kościoła od średniowiecza, kiedy podobna estetyczny było powszechne w Europie Zachodniej. W XIX wieku był to szczątek, ale to jest takie wyłączności pomógł Katedra zdobycia własnego uznaną międzynarodowo sposób.

W 1890 roku Niemcy zostały zjednoczone wokół królestwa Prus. Odkrycie ogromny kościół stał się świętem narodowym. Katedra Ulm, którego ujawnienie jest w każdym przewodniku w Niemczech, a obecnie jest pożądane miejsce dla turystów.

cechy katedra

Zanim został on zainstalowany ławek i innych elementów wnętrza, budynek mógł pomieścić około dwudziestu tysięcy osób. Katedra długość – 123 metrów, szerokość – 49 metrów. Struktura składa się z trzech przejściach: jeden środkowy i dwa boczne. Główną część świątyni ma wysokość 41 metrów. Dwie boczne nawy dwukrotnie poniżej.

Artyści odpowiedzialni za wystrój katedry, pozostawił liczne obrazy o tematyce biblijnej. Głównym kompozycja jest scena przedstawiająca stworzenie świata. Istnieje również przedmiotem EWANGELIĘ np męki.

Kolumny, które są wbudowane w podstawę i są ozdobione płaskorzeźbami świętych apostołów. Istnieje wewnątrz nawy i różne rzeźby. Ogólne Uwagę zwiedzających przyciąga figurą Chrystusa, który powstał już w XV wieku.

Tak więc, w Minster zjednoczonych wysiłków wielu pokoleń. Istnieją dowody i pomniki różnych epok – od odległych czasów średniowiecza do chwili obecnej.