110 Shares 7157 views

Bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów lub CVT: Co to jest?

Co jest BAKPP? Bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów, inaczej wariator. Transmisja ta, nie mając elementy przenoszące stałe, takie jak, na przykład mechaniczny lub automatycznie. Funkcje tego typu transmisji są:


– gładki wzrost i spadek przyczepności;

– brak czasu zadziałania przy zmianie prędkości;

– zespół przenoszenie dużych sił wzdłużnych.

Charakterystyka jazdy z wariatora

Uruchomić maszynę z poglądami transmisji różni się od samego początku na maszynie. Na biegu jałowym obrotów silnika wynosi około 700-900 sztuk. Jak tylko twoje stopy dotknęły pedał gazu, samochód zaczyna nabierać tempa, ale miejsce jest prawie nie rusza. Dopiero po poprawny rysunek zostanie wybrany, samochód zaczyna poruszać się płynnie. Jeśli porównamy ten czas z przyspieszeniem wariatora i urządzenie znajduje się w początkowej fazie samochodów wyścigowych z automatyczną skrzynią biegów pobiera niewielką przewagę: to nagle zaczyna, ale zmiana biegów odbywa się szarpnięcia samochodu ze względu na brak przyczepności w momencie utraty trakcji i samochód jednocześnie tracąc cenne sekundy , Inaczej zachowuje się zmianowego. Co to znaczy? Trzeba rozpocząć dzieje się tak, jakby na pedał przyspieszenia jest wciśnięty trochę później, ale po tym jak samochód jedzie płynnie i stopniowo przyspiesza, a przed „maszyna” w końcu. Prędkość obrotowa silnika podczas jazdy w wariatora są zawsze w strefie maksymalnego momentu obrotowego. Stosunek przełożenia przekładni zmienia się, a zatem nie jest przyspieszenie pojazdu. Wtryskiwaczy benzynowych często bardzo powolny zachowuje przyspiesza mniej niż 3500 jednostek. Na taki dobry silnik przyspieszenie rozpoczyna się 4500 sztuk. Przy czym prędkość obrotowa silnika wariator rozproszy samochód? Co to znaczy? Program wariator określa, kiedy nadszedł czas, aby „dać trakcję” na kole. Łagodnie naciskając na pedał gazu, transmisja nieznacznie zwiększona odczyty tachometru, samochód przyspiesza słabo przy niskich obrotach. Naciskając na pedał gazu trochę ostrzejszy zamienia „dostać” powrót do normalności, zaczął ciągnąć aż otozhmesh gazu. na tach pojawia się od razu, jeśli użytkownik zdecyduje się wcisnąć gaz do dechy „Red Zone”. Box utrzymuje wysoką prędkość aż bez dalszego nacisku na pedał gazu. To proste: im szybciej chcesz dostać się do prędkości, tym szybciej naciśnie pedał.

Włożyliśmy w trybie ręcznym CVT. Co to znaczy?

Oprócz automatycznego przełączania, CVT posiada zdolność do trybu ręcznego. Oznacza to, że można samemu zmieniać biegi za pomocą uchwytu pudełka do wyższej lub niższej. Na desce rozdzielczej, zostanie wyświetlony ten proces. Ale CVT jest tak skonstruowany, że nie będzie w stanie prowadzić rozpędu w czerwonej strefie, a zwłokę przy niskich wartościach, nie można. Wciąż zmienić bieg dla Ciebie. Jeśli przeprowadziła test-jazdy na ręcznym i automatycznym wariatora, zwycięzcy ostatniego. W ręcznego przełączania tachometru igły „jumping” od niskiej do wysokiej prędkości, tym samym zapobiegając ciągu silnika i zapewnia sprawne przyspieszanie poprawie.

Zalety samochodu z CVT

Jeśli samochód ma CVT, daje operację? Po pierwsze, średnia moc dobrych parametrów przyspieszenia pojazdu (200 silnika i koni, nie większą niż 2,0 litra). oszczędność paliwa, szczególnie jeśli jazdy na autostradzie z tempomatem. Dobry poziom bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach: obecność stałego uchwytu pomaga uniknąć zaspy, jak to się dzieje podczas korzystania mechanikę maszyny, lub przy zmianie biegów. Cóż, najbardziej oczywiste zalety: nie ma potrzeby zmiany biegów, nacisnąć pedał sprzęgła i inne.

minusy wariator

Bez wad, nic nie kosztuje, w tym CVT. Recenzje właścicieli samochodów są różne. Ale jednym z głównych nazywany niemożliwość ostrym starcie. Ponadto CVT nie działa z silnikiem o ponad 200 koni mechanicznych. I dla sytuacji ekstremalnych potrzebują trochę re-kształcić się, jeśli i stawia trzeba ustabilizować pojazd, gaz powinien być trochę wcześniej wcisnąć niż jesteś przyzwyczajony to zrobić na mechanice lub maszyny. Jeżeli jesteś miłośnikiem samochodów sportowych na manewry, takie przekazanie nie jest zdecydowanie dla Ciebie. Uruchamianie gładkość, łatwość obsługi, oszczędność paliwa – to główne zalety samochodu z CVT.