870 Shares 8943 views

Aronii: sadzenie i konserwacji, mnożenie

Aronii – ozdobna roślina do trzech metrów wysokości, która słynie z piękna i smaczne przydatne owoców. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co kocha warunki uprawy aronii. Sadzenie i pielęgnacja, wybór lokalizacji – wszystko to zostanie omówione w tym artykule.


Wybór miejsca

Aronii lubi żyznej gleby ze środowiska słaby kwas-zasada. Dla niej niekorzystna wysoki parter wodnych, suchych zboczach i zagłębień. To właśnie tam, gdzie gromadzi się więcej śniegu, najbardziej chronione aronii. Sadzenie i pielęgnacja musi zatem być przeprowadzane w miejscach, gdzie jest dużo światła i wilgoci.

Jak sadzić sadzonki?

Po określeniu miejsca, można uruchomić bezpośrednio z bardzo pasuje. aronia sadzenia zaleca się jesienią. Do tego wykopać dół do połowy szerokości, długości i głębokości. Mieszać podłoża z próchnicą, fosforu i potasu nawozów. Większość tej mieszaniny, wlać z powrotem do zbiornika. Umieścić roślinę i wypełnić resztki ziemi. Wlać ciepłą wodę i Zamulchiruyte ziemi wokół pnia.

Jak dbać?

Sadzenie aronia jest, teraz trzeba dbać o nią, tak, że Bush szybko złowionych na i zaczęła przynosić owoce. Trzeba dbać o jarzębiny cały sezon, podczas gdy trzeba:

  • karmienie spędzić co najmniej trzy razy;

  • podlewać regularnie;

  • rocznych roślin;

  • poluzować gleby wokół trzonu;

  • do ochrony przed wiatrem w innych dziedzinach;

  • przeprowadzenia profilaktyki oraz kontroli szkodników.

Mówiliśmy już o tym, że gleba powinna być żyzna – taki właśnie aronii miłości. Sadzenie (i opieki) sugerują, nawożenie nawozami odżywczych. Należy przeprowadzić po raz pierwszy w sprężyny, do zastosowania takiej formy. Przed kwitnieniem zalać nawozów potasowych, jesienią – fosforan. Gdy kwitnie jarzębina, jest szczególnie potrzebne wilgoć, więc woda go intensywnie w tym okresie. W ogóle, aronii (zdjęcie w załączeniu), potrzebna jest wilgoć miłości, więc regularne podlewanie. Poprzez przycinanie, przede wszystkim usunąć gałęzie suchych i zniszczonych. Pokrój młode pędy do buszu nie jest zarośnięty. Jeśli odpowiednio obniżyć roczną jarzębiny, można uzyskać bogate żniwo przez 40 lat.

reprodukcja

Rowan można rozmnażać przez nasiona, sadzonki, szczepienie, podziału buszu. Niezależnie Najprostszym sposobem na propagowanie najnowszych. Aby to zrobić, należy podzielić stary krzak, skróci i przeszczep. Seed propagowane zwykle ekspertów i doświadczonych ogrodników. Sadzonki nie jest rzadkością, ale wymaga to szklarnię ze specjalnym ustawieniem do rozpylania. sadzonki obrabianych przeprowadzono jesienią i wiosną.

wniosek

I wreszcie chciałbym zauważyć, że roślina ta jest skromny, to cierpi znacznie mniej niż w innych plonów owoców w sezonie 8-10 kg jagód, dodatkowo, jest doskonałym elementem projektowania krajobrazu. Oto ona – aronii. Sadzenie i troski o jej prostych, bujne kwiaty, a jej owoce są bardzo smaczne i zdrowe.