286 Shares 9283 views

Jak nastroić gitarę bez wykształcenia muzycznego

Aby dowiedzieć się, jak dostroić jakość gitary, nie jest konieczne, aby spędzić kilka lat na studia w Szkole Muzycznej. na tyle często, aby pamiętać technologię procesu. Po podstawowe zasady są wyuczone, problemy ustawień praktycznie nie występuje.


Więc jak nastroić gitarę, od czego zacząć? W celu spełnienia wszystkich brzmiące struny swoją standardową wysokość, trzeba gitarze nastraivatel – kamerton. Według niego, pierwszy ciąg jest dostrojony, a wszystko na to. Strojenie widelca może być akustyczny (w postaci małych gwizdów metali), mechaniczne (stanowiąc pozór ogonowa) lub elektronicznie. Te ostatnie obejmują umysł jako odrębne specjalnych urządzeń muzycznych i programów komputerowych. Jednak korzystanie z programu nie jest bardzo wygodne, ponieważ biednych jakości głośniki mogą zniekształcać dźwięk, a narzędzie będzie fałszywa.

Optymalne pod względem ceny, jakości i wygody to akustyczny kamerton. On ma ogromną zaletę – możliwość wyodrębnić audio bez użycia rąk. Jest to bardzo wygodne, ponieważ upraszcza proces konfiguracji.

Jak nastroić gitarę, jeśli pod ręką nie będzie kamerton? W tej sytuacji nie ma potrzeby do paniki pęd do znanego w poszukiwaniu użytecznym instrumentem w branży muzycznej. Wszakże jeśli gitarzysta planuje koncerty solowe, mógł sobie pozwolić, aby zainstalować pierwszy napis brzmi arbitralne, ale pozostałe pięć skonfigurować, opierając się na tym dźwięku. W rzeczywistości, w tym przypadku, gdy system nie będzie powodować niedokładność zgrzytów z innymi instrumentami w przypadku ich braku, a emitować harmonii można zauważyć, że w rzeczywistości, w tej sytuacji, jest to podstawowy warunek dla przyrządu.

Tak więc, gitary ma sześć ciągów: E, B, G, D, A, E, i drugi, kilka oktawy niższy niż pierwszy. Dźwięki te są podane w celu obniżenia tonu kolejności od najwyższego (i który nazywany jest pierwszy) do najniższego szósty. gitary łańcuch często oznaczone literami alfabetu łacińskiego 1-E, 2-H lub B 3 – G, 4 – d; 5 – 6 – E.

Pierwszy ciąg jest dostrojony za pomocą kamerton lub arbitralny. Po drugie, umieszczonej na 5 progu, powinno brzmieć unisono (czyli być absolutnie identyczne wysokości) z otwartym pierwszy. Jak nastroić gitarę, jeśli ten efekt nie został osiągnięty? W tym przypadku zmiany dźwięku ciąg przy użyciu siekanie, pozwala na regulację wysokości. Gdy obraca się w jednym kierunku, dźwięk staje się większe w innych – mniej. Jeśli okaże się to trudne do zidentyfikowania przez ucho, wysokiej Dissonant dźwięku lub niski poziom, powinieneś opuścić boisko nieco silniejsze niż to konieczne, i stopniowo dokręcić kołek strojenia do żądanego skoku.

Trzeci łańcuch osiągnąć dźwięk identyczne otwarty drugi zamocowany na czwartym progiem, a czwarty i dalsze napisu w drugim – piątym (osiągnąć dźwięku z samej otwarty w sąsiedztwie, wyższe łańcuchach).

Jak widać, technologia proces jest dość prosty. Jeśli czytasz powyższe informacje ostrożnie, to pytanie „Jak nastroić gitarę?” nie stoją na drodze do rozwoju tego wspaniałego instrumentu.