278 Shares 8480 views

Osteochondrosis polysegmental: leczenie. terapia ruchowa w osteochondroza i polysegmental koksartroza

Osteochondrosis polysegmental – dość powszechne i niebezpieczne choroby. Jego cechą jest to, że procesy patologiczne pojawiają się w wielu segmentach kręgosłupa, czasem nawet w jego różnych działach. W przypadku braku leczenia, choroba może prowadzić do powikłań, więc ważne jest, aby zdiagnozować go w czasie i uruchomić środki terapeutyczne.


Więc jakie objawy towarzyszą polysegmental osteochondroza i dlaczego rozwija? Jakie zabiegi można oferować do lekarza? Jak niebezpieczne jest choroba? Odpowiedzi na te pytania będą pomocne dla wielu.

Na czym polega problem?

Ludzki kręgosłup składa się z odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i regionów sakralnych. Każdego z nich, z kolei, zawiera pewną liczbę kręgów, które są rozmieszczone z krążków – łącznej, strukturach elastycznych, które są rodzajem amortyzatora. Wraz z wiekiem (lub w obecności innych przyczyn) Struktura chrząstki zmienia cieńsze. Tak zaczyna się osteochondroza.

Choroba jest bardzo niebezpieczne, ponieważ proces patologiczny w krążków doprowadzić do osiadania kręgów, które zaczynają zaciskać naczyń krwionośnych i korzenie nerwowe. Polysegmental Osteochondrosis – choroba, w której proces dotyka wielu kręgów, często nawet w różnych częściach kręgosłupa.

Głównymi przyczynami choroby

Polysegmental osteochondrosis może rozwijać się pod wpływem różnych czynników. Oto lista najczęstszych możliwych przyczyn:

 • Ogromne znaczenie w tym przypadku ma wiek od czasu starzenia zmian struktury chrząstki, co może prowadzić do jej późniejszej degeneracji.
 • Czynniki ryzyka obejmują wrodzonych anomalii elementów kręgosłupa.
 • Stała nierównomierne obciążenie kręgosłupa może również przyczyniać się do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów (grupa ryzyka obejmuje pracowników, którzy ze względu na charakter zawodów muszą przez długi czas spędzają w pozycji siedzącej lub stojącej). Może to również obejmować ciągłe noszenie ciężarów.
 • Przyczyniać się do rozwoju choroby puszki przed urazem kręgosłupa.
 • Różne naruszenia postawy, w tym skoliozy, odnoszą się także do czynników ryzyka.
 • Stały pobyt w niewygodnej pozycji może także prowadzić do procesu patologicznego.
 • Mówiąc osteochondrozy, nie wspominając słabość układu mięśniowego. Jeśli twoje mięśnie grzbietu rozluźnione, kręgosłup musi radzić sobie z dużą ilością stresu.
 • Warto wspomnieć, żywności, jak dla normalnego rozwoju i funkcjonowania organizmu aparatury kości musi się substancje, takie jak witaminy D, fosforu, wapnia i magnezu. Niedobór chorób niedoboru mineralnych, co może prowadzić do zakłóceń normalnej struktury tkanki łącznej.

Nawiasem mówiąc, większość osteochondroza polysegmental rozwija się pod wpływem wielu czynników ryzyka.

Rodzaje i postacie chorób

Objawy i cechy choroby jest w dużej mierze zależna od jego kształtu, czyli lokalizacji procesu patologicznego:

 • Polysegmental osteochondroza kręgosłupa szyjnego często towarzyszy dość typowych objawów. Pacjenci skarżą się na bóle głowy, osłabienie stałej i zawroty głowy. W przybliżeniu taki sam obraz kliniczny rozwija się z klęską piersiowego segmentów kręgosłupa. W zależności od wpływa korzenie nerwowe, pacjent może odczuwać ból w sercu.
 • Polysegmental osteochondroza odcinka lędźwiowego często powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu narządów jamy brzusznej. Niektórzy pacjenci skarżą się na ból w miednicy, które mogą być podane w udo, pośladki, łydki. Czasami jest rozwój z chromaniem przestankowym. Podobny obraz kliniczny obserwuje się zmian w krzyżowym kręgosłupa.

Warto zauważyć, że proces diagnozy jest trudne w przypadku, gdy proces patologiczny obejmuje segmenty kręgosłupa w różnych działach. Symptomatologia w tym przypadku staje się miesza.

Jakie są objawy ból pleców towarzyszy?

Jakie objawy należy zwrócić uwagę? Osteochondrosis polysegmental ma dość typowy obraz kliniczny, który jednak zależy od stopnia uszkodzenia, a także umiejscowienia procesu patologicznego. Faktem jest, że w wyniku zmian krążków obserwowano kompresję rdzenia korzeni nerwowych. Każdy z nich posiada własną ważną funkcję, ponieważ zapewnia czułość, przekazywanie impulsów nerwowych i pracy tej czy innej klatki piersiowej, jamy brzusznej. Zatem osteochondrosis polysegmental wpływa aparat państwowy nie tylko kości, to jest niebezpieczne dla innych układów narządów.

Co do objawów, do najwcześniejszych objawów należą:

 • ból pleców, które mogą rozprzestrzeniać się wzdłuż zakończeń nerwowych;
 • zmiany w wrażliwości skóry, drętwienie (na przykład w czubkach palców);
 • mrowienie, pieczenie, szpilki i igły;
 • różne zaburzenia narządów wewnętrznych, w zależności od dokładnie, które nerwy są ściśnięte;
 • sztywność ruchów, osłabienie siły mięśniowej.

Jakie metody diagnostyczne są wykorzystywane?

Zauważyłem przy jakichkolwiek objawów lub pogorszenia stanu zdrowia, konieczne jest, aby zobaczyć się ze specjalistą. Dość często, proces diagnostyczny może być obarczona pewnymi trudnościami. Na przykład, jeżeli naruszenie piersiowego nerwów pacjenta mogą być pewni, że jest problem z sercem. Ale jeśli proces patologiczny ma miejsce w odcinku krzyżowym kręgosłupa, czasami pacjenci mają ból w pachwinie, powodując ich najpierw zwrócić się do urologa.

Pacjenci z podejrzeniem osteochondroza (polysegmental zestawie) muszą być zbadane przez neurologa-vertebrologist. Tutaj są one przypisane pewne procedury diagnostyczne, w tym RTG i USG, i tak dalej. D. Ponadto, ważne jest, aby biochemicznej analizy krwi, w celu sprawdzenia niedoboru pacjenta minerałów i witamin.

Polysegmental bóle krzyża: leczenie lekami

Po rozpoznaniu, lekarz dokona odpowiedniego schematu leczenia. Często terapia polega na pobraniu różnorodne leki:

 • W niektórych przypadkach pacjenci są przypisane do przyjmowania leków rozszerzających naczynia, które pomagają złagodzić skurcz tętnic i małych naczyń krwionośnych, normalizacja ukrwienie i odżywienie tkanek. Takie leki są często niezbędne przy osteochondroza kręgosłupa szyjnego ( „papaweryna”, „Eufillin”).
 • Ponieważ choroba często towarzyszy tkliwość, lekarz może zalecić skuteczny środek przeciwbólowy, który pomaga złagodzić dyskomfort ( „Ketanov”, „Dikloran”).
 • W trakcie terapii czasami obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne, które pomagają nie tylko spowolnić rozwój procesu zapalnego, ale również eliminują ból i zmniejszyć gorączkę ( „Diklofenaku” „Ibuprofen”).
 • Jeśli osteochondrosis sprzężoną z niedoborem witamin i minerałów, które są przypisane do otrzymania kompleksy multiwitaminowe ( „Vitrum”).
 • Ważnym elementem leczenia jest podawanie chrząstkę które stymulują procesy metaboliczne w tkance łącznej i wspierania procesów regeneracji ( „Teraflex” „Rumalon” Artra „).
 • Czasami stały ból i dyskomfort wpływa na stan emocjonalny pacjenta. W najcięższych przypadkach pacjenci są przypisane do otrzymania psychotropowych i środków uspokajających ( „New pass”).

Inne metody terapeutyczne

Leki – to tylko część leczenia. Oprócz tego niezbędne i innych środków terapeutycznych. Na przykład, dość wydajne metody uwzględnić takie jak fonoforeza i UHF. Procedury te pomagają szybko rozwiązać procesu zapalnego.

Po zaostrzenie został zastrzelony, lekarze zalecają pewne procedury wsparcia. Na przykład, dobry wynik może dostarczyć na LFK polysegmental osteochondroza i koksartroza. Oczywiście, ćwiczenia i poziom stresu jest ustalana indywidualnie przez wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Poza tym, że będzie użyteczny masaż leczniczy. Celem tych działań – aby usunąć skurcze mięśni i stopniowo je wzmocnić, usuwając w ten sposób obciążenie od kręgosłupa.

Osteochondrosis polysegmental: jak niebezpieczna może to być choroba?

Oczywiście, ta choroba może być bardzo niebezpieczne. Nieleczony, może rozwinąć się powikłania nieprzyjemne i niebezpieczne. W szczególności, istnieje prawdopodobieństwo, w kręgosłupa przejściowego, który towarzyszy postępującego zwyrodnienia kręgosłupa tkanki kostnej. Choroba ta prowadzi do pojawienia się regularnych ataków bólu, zmniejszenie całkowitej aktywności, ograniczenie ruchomości, a czasem wyłączenia. Ponadto, istnieje możliwość ściśnięcia naczyniach krwionośnych i zakończeniach nerwowych, która jest obarczona naruszenia różnych narządów.