644 Shares 5821 views

Katedra Narodzenia Nowokuznieck: przegląd, opis, historia i ciekawostki

Katedra Narodzenia Chrystusa (Novokuznetsk) – ten klejnot miasta oraz pomnik ku czci poległych górników. Występował dzięki całkowitej wsparciu ludzi i mogą być uważane za narodowy świątyni Kuzbass.


historia

Katedra Narodzenia Chrystusa (Novokuznetsk) został zbudowany w seminarium i poświęcony pamięci zmarłych górników. Przy układaniu świątynię w 1998 roku, sądzono, że katedra będzie w pamięci tylko te 29 osób, które zmarły w kopalni „Zyrjanowsk” tragedii doszło 02 grudzień 1997. Teraz katedra upamiętnienia wszystkich zmarłych górników. Świątynia Kamień węgielny został poświęcony w lipcu 1998 roku, a fundusze na budowę od premiera otrzymał w 2000 roku sam.

Zero cykl budowy została zakończona w lutym 2001 roku, a wszystkie prace zostały zatrzymane z powodu braku funduszy. Projekt został odłożony na półkę, sytuacja zmieniła się po ustanowieniu funduszu charytatywnego w 2008 roku. Dokumenty architektury i projektowania zostały wysłane z powrotem do rewizji, nowy budowniczego. istniało silne przekonanie, że Kościół Narodzenia w Nowokuznieck wkrótce zdobić miasto przez parafian i wszystkich zainteresowanych stron, a pocieszyć wszystkich tych, których bliscy zginęli w kopalniach.

etapy budowy

18 sierpnia 2008 na fundamentach przyszłej katedry było podawane nabożeństwo i procesja odbyła. Dwa lata później, 19 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, został konsekrowany złocone kopuły. Siedem wieże i dzwonnica zostały zwieńczone kopułami. Centralna kopuła wykonana jest podobna do kopuły Chrystusa Zbawiciela (Moskwa), to jest tak wielka, że podniesione w sekcjach i zmontowane w jedną całość bezpośrednio na środkowym bębnie.

Najwyższym punktem katedry był szczyt krzyża na dzwonnicy, to wznosi się na wysokość prawie 52 metrów. Kościół Narodzenia w Nowokuznieck ma swój własny głos, składający się z dziewięciu dzwony, które są zaangażowane w produkcję Ural mistrzów.

Prawie wszystkie prace budowlane zostały zakończone w 2011 roku, aw kwietniu został poświęcony kamień węgielny, oznaczony budowę organu administracyjnego świątyni.

praca wnętrze świątyni i obrazy

W maju 2011 roku grupa specjalistów rozpoczęła fresk malowidła wewnątrz katedry. Malowanie odbywa się farbami akrylowymi, na podstawie składu służyć tradycyjnych wzorów malowania 14-15 wieków.

W listopadzie tego samego roku katedra Narodzenia Chrystusa (Novokuznetsk) we wschodniej części elewacji została ozdobiona trzema mozaiki ikon – Holy Trinity Church, Barbara (patronki górników) i Sergiya Radonezhskogo (patronem Rosji).

Dolna Baptismal kościół został zbudowany w skomplikowanej formie architektonicznej, bogato ozdobione mozaiki ikon naturalnych kamieni i glazury. Marmur kolumnę stosowaną masę. Odosobnienia wewnętrzny pokój załączony do progiem, łuki i półkolistych wypukłych ikon zawartych w starożytnej tradycji bizantyjskiej. Czcionka świątyni zdobią wczesnych chrześcijańskich symboli.

Katedra Narodzenia w Nowokuznieck został zbudowany na całym świecie, potrzebuje środków do oddawania dużych organizacji, firm i zwykłych parafian. Stał Rady Ludowej oraz pomnik upamiętniający górników. Łączna powierzchnia świątyni. – 3391 metrów kwadratowych, szacowana pojemność – 2200 osób na raz.

architektura

Katedra Narodzenia Chrystusa (Novokuznetsk) składa się z czterech głównych części. Kwadrat absydzie jest pokryta rynny przechowalni pokoju w sąsiedztwie części cylindrycznej, która jest pokryta półkuli. Naturalne oświetlenie tej części świątyni jest wyposażony w cztery okna półkolistym kształcie. Apsyda z częścią świątyni łączy łuk, który jest zaplanowany przed ikonostasem.

Świątynia katedry ma kwadratowy kształt z północnej i południowej nawy. Każda kapliczka znajduje swoje apsydą i ikonostas. W zachodniej części kościoła jest łukowate drzwi, nad którym, na drugim piętrze, ułożone refreny. Wielkie światło bęben zapewnia centrum oświetlenie katedry.

W podziemiach świątyni jest pokój chrztu, do którego wejście jest możliwe w pobliżu głównego wejścia. Aby przejść do dolnych i górnych piętrach jest możliwe poprzez spiralne schody znajduje się w łukach bocznych kościoła. Również na parterze znajdują się pomieszczenia magazynowe, pomieszczenie dla personelu i katechumeni pokój nauczycielski.

Aby dostać się do wieży może być schody, począwszy od poziomu drugiego piętra. Novokuznetsk styl architektoniczny świątyni-pomnika wybrano symbiozy, która łączy historyczną i eklektyczny pseudo-rosyjski styl. Temple Typ – statek z dziewięciu głowach, dzwonnica oraz dwie kaplice. Katedra Narodzenia Chrystusa (Novokuznetsk) został konsekrowany 25 sierpnia 2013 roku, usługa dokonał patriarcha Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej – Cyril.

budynek administracyjny

Kompleks katedra obejmuje budynek administracyjny, który obejmuje lokali. Jest to część seminarium, a mieściła się aula, biblioteka, biura administracji, pomieszczenia, refektarza, hotel i garażu. W jadalni siedzeń 80 osób, jadalnia ma powierzchnię około 172 metrów kwadratowych. W pobliżu znajduje się kuchnia i inne zakłady produkcyjne.

Część piwnicy oddana ekonomiczne, techniczne i magazyny. Zgodnie z planem, na drugim piętrze biblioteki będą zlokalizowane, przeznaczony do przechowywania 25 tysięcy książek, pokoje hotelowe w kilku kategoriach, w klasach i biura administracyjne. Na trzecim piętrze jest wyposażony w salę konferencyjną, która może pomieścić do 200 osób, wystawa muzeum ikon, malowanie warsztatów.
Całkowita powierzchnia obudowy z ponad 4200 metrów kwadratowych. Nowa obudowa seminarium Patriarcha Cyryl poświęcił 25 sierpnia 2013.

Świątynia pełni nie tylko funkcję bezpośredniego, ale także służy jako pomnik wszystkich ofiar górników Kuzbasem. Ich nazwy są zawsze nadruk na liście pamiętnego, znajduje się na specjalnym stole requiem. Do tej pory, zawiera 15,5 tysięcy nazwisk ofiar śmiertelnych liczony jest od 1920 roku.

alumnat

Kuzbass Nowokuźnieck seminarium pojawił się w 1994 roku i zajmuje skromny pokój na pierwszym piętrze standardowego budynku mieszkalnego w centrum miasta. W szkole, młodzi ludzie zostali przeszkoleni w urzędzie pasterskim na dwa lata, a dziewczęta były wykształcone regentów do trzech lat akademickich. praktyka liturgiczna odbyła się w katedrze Świętego Przemienienia (Novokuznetsk).

Od 2004 roku edukacja duszpasterska przeszedł kurs trzyletni studiów, liczba tych, którzy chcą otrzymać to stale wzrasta, a seminarium została przeniesiona do nowego dużego cztery-piętrowego budynku. Od 2000 roku, w pobliżu instytucji, rozpoczął budowę katedry Przemienienia Pańskiego, następnie świątynia i seminarium zostały połączone w jeden kompleks architektoniczny.

Dziś KDS – jest to jedna z najlepszych szkół wyższych w swoim segmencie z nowoczesnym wyposażeniem technicznym, obszernej bazy naukowej, teologicznej i edukacyjnych. Studenci otrzymują nie tylko edukacji tutaj, ale również do udziału w zajęciach sportowych, działań społecznych i edukacyjnych, pracy twórczej. W murach uczelni działają ikony malowanie warsztatu, chór.

przydatne informacje

Wiele miejsc historycznych i pamiętnych można zobaczyć, co się na spacer na Nowokuznieck. Katedra Narodzenia Chrystusa od jego konsekracji stała się jedną z lokalnych atrakcji i centrum życia duchowego całej Kuzbass.

Uwielbienie w tygodniu odbywają się codziennie rano do 07:00 w służbie wieczór zaczyna się 17:00. W święta i usług porannych niedziele o godzinie 07:00 rozpocznie się z początku liturgii, po którym odbyło się nabożeństwo. Drugi Liturgia zaczyna o 09:00, po niej – requiem. Usługa wieczór – 17:00.

Kontakt (Katedra Narodzenia Chrystusa): telefon w katedrze – (3843) 601 530 lub (3843) 993 773. Telefon hotelu (3843) 601533, 8-923-464-15-33. Adres: ul. Zyrjanowsk The 97a struktura.