405 Shares 4535 views

Robimy tratle własnymi rękami: materiały do pracy i technologię produkcji

Meble dla domu lub willi są dość zróżnicowane. Wykonuje różne funkcje i służy jako element dekoracji przestrzeni. Dzisiaj taki element mebli jako kanapy stał się bardzo popularny.

Trochę historii

Dzisiaj, łóżka trestle sprawiają, że wystarczy. Wcześniej proces ten trwał kilka miesięcy, ponieważ specjaliści zwracali się do tej sprawy ze szczególną odpowiedzialnością. Według legendy, miejsce, gdzie znajduje się topchan jest uważane za święte.

Jej pierwotnym celem jest wykonywanie funkcji łóżka. Z czasem zaczęli używać posiłku. Ta tradycja wywodzi się ze Wschodu i zyskała popularność we wszystkich krajach arabskich.

Dzisiaj takie meble są mniej uwagi niż przedtem. Jej pierwotny cel jest praktycznie zminimalizowany. Dziś kanapa jest dogodnym miejscem na relaks w każdym domu lub na działce kraju.

Materiały do produkcji

Jak zrobić topchan swoje ręce? Początkowo konieczne jest określenie jego funkcji. Jeśli będzie on używany jako łóżko, lepiej jest preferować w produkcji naturalnych materiałów: drewna, sklejki, kamienia. Do budowy konstrukcji, które będą umieszczone na wolnym powietrzu, metal, cegła lub dowolny aglomerat naturalny idealnie pasuje.

Uwaga: O wiele łatwiej zrobić tratle własnymi rękoma z drewna. Ten materiał jest praktyczny i trwały.

Często projekty są wykonane z plastikowych butelek. Jest to opcja daczy, która nie wymaga specjalnych kosztów materiałowych i czasowych.

Co to jest kanapa?

Projekt wyróżnia się podobną łatwością wytwarzania. Jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł samodzielnie urządzić sofę, ale każdy może tworzyć kanapę własnymi rękami, których rysunki są zbierane niezależnie.

Tak, projekt ma cztery nogi i łóżko. Wśród nich wszystkie elementy są mocowane dekoracyjnymi wkładkami. Parametry kanapy zależą od jej funkcji. Na przykład, dla rekreacji w naturze, ten rozmiar struktury wystarczy:

  • Długość – 160 cm;
  • Wysokość – 40-60 cm;
  • Szerokość – 40-50 cm.

Niektóre typy konstrukcji posiadają markiz i oparcia, które są demontowane lub odwijane.

Wykonujemy łóżka tratle własnymi rękami

Najbardziej popularnym materiałem do wytwarzania takich struktur jest drzewo. To całkiem proste w obsłudze, a przy odpowiedniej ochronie jej powierzchni potrwa kilka dziesięcioleci.

Aby wykonać tratle własnymi rękoma z drewna, potrzebujesz tych narzędzi:

  • Wiertła;
  • Piła;
  • Papier ścierny;
  • Młot;
  • Ruletka;
  • Wkrętak.

Początkowo trzeba wyciąć nogi z drewna. Wzory na ich powierzchni można tworzyć przy użyciu dłuta. Następnie należy przygotować elementy łączące nóg, a także podstawę pod siedzeniem.

Uwaga: Aby wzmocnić strukturę, wszystkie jej części są łączone drewnianymi listwami i listwami.

Po prostu zebrać bazę pod siedzeniem. Do tego nogi i listwy łączące są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących. Gdy łóżko jest gotowe, konieczne jest jego obróbkę powierzchnią za pomocą średnioziarnistego papieru ściernego . Następnie konstrukcja jest malowana lub pokryta kilkoma warstwami lakieru.

Siedzisko może być wykonane z gumy piankowej o grubości co najmniej 6-10 cm. Musi być owinięte skórą lub innymi gęstymi tkaninami.

Jak zrobić topchan rękami z baldachimem? W pracach nie będzie złożoności, ponieważ główna część konstrukcji jest zbierana w sposób podobny do poprzedniego. Różnica polega na tym, że do podstawy śrub siedzenia z drewna są zamocowane. Są one połączone ze sobą po bokach. W górnej części tego projektu potrzebna jest skrzynia na instalację materiałów dachowych: poliwęglanu, drewna, tektury falistej i wiele innych.

Również łóżka tratle wykonane są z metalu. W tych pracach ważne jest spawanie. Wybór materiału jest dość duży. Nogi wykonane są z profilu okrągłego lub kwadratowego. Róg stanowi podstawę siedzenia.

Aby podkreślić design, często wykorzystywane są elementy kute lub odlewane. Są spawane do nóg kanapy. Jeśli chcesz wykonać konstrukcję z baldachimem, rury profilowane są mocowane do podstawy. Wszystkie elementy są połączone prętami. Pokrycie dachu może być wykonane z poliwęglanu lub płyty falistej.