873 Shares 910 views

Elektryczność w powietrzu rękami. Czy to możliwe, aby produkować energię z powietrza

W naszych czasach, nie było widmo kryzysu energetycznego. Ludzkość szuka różnych odpowiedzi na to wyzwanie, oferując rozwiązanie w postaci energii jądrowej i alternatywnych źródeł energii. Ale czym one są? Czy „normalny” przeciętny człowiek, aby móc korzystać z owoców postępu technologicznego, gromadzenia, która pozwoli wykorzystać źródła energii elektrycznej, własnymi rękami? Tak, a realizacja zostanie pokazany w artykule na przykładzie energetyki wiatrowej.

Możliwości alternatywnych źródeł energii

Ale początkowo mówić o alternatywne źródła energii w ogóle. Jego cechą jest to, że wykorzystanie źródeł energii, że nie zabraknie w najbliższej przyszłości. Minusem, który hamuje jego powszechne przyjęcie, to wiążą się ze specyficznymi parametrami środowiska i długi okres zwrotu.

Ale powyższe możliwości – nie jest to, co jest głównym celem tego artykułu. Tutaj dowiesz się o tak niezwykłym sposobem wytwarzania energii, większość ludzi o tym i nie wiem. Tak, jak uzyskać energię z powietrza z rękami?

Energia z powietrza

A co energetyki wiatrowej? Po pierwsze, zawsze pamiętać o niej. To wymaga obecności wystarczająco szybki przepływ powietrza, wiatraki, które będą obracać i włączyć energię mechaniczną wiatru na energię elektryczną. Najlepszym przypadku jest pod uwagę, jeśli szybkość przepływu wiatru jest większa niż 5 m s.
Mechanizm konwersji zamienia że wiatr łopaty wiatraka, który jest połączony z alternatora. Ponieważ służył energię mechaniczną, alternator przekształca ją w energię elektryczną.

Ale najbardziej egzotyczny sposób produkcji – to elektryczność w powietrzu rękami. Nie przez powietrze, i poza nim. Jak to jest możliwe? Zapewne wielu z Was słyszało o tym, że urządzenia elektryczne wytwarzają pole elektryczne, więc dlaczego nie czerpać energię z tych dziedzinach?

Trzeba utworzyć prostą stację na energię?

W jaki sposób można wykonywać generowania elektryczności z powietrza? Minimalna wymagana dla energii elektrycznej ogrodzenia z powietrza – ziemia i antena metalu. Pomiędzy tymi przewodami o różnej polaryzacji potencjału elektrycznego ustalono, że gromadzi się przez długi czas. Ze względu na niestabilność wartości obliczyć jego moc jest prawie niemożliwe. Ta stacja działa jak piorun: prąd rozładowania następuje po pewnym czasie, gdy zostanie osiągnięty maksymalny potencjał. W ten sposób można uzyskać sporo energii, aby utrzymać pracę instalacji elektrycznej.

schematycznym przedstawieniem

Prawdopodobnie są zainteresowani nie tylko energii elektrycznej z powietrza. Schemat jak to zrobić – najważniejsze. Cóż, proponuję, aby zobaczyć jak to wygląda. Ogólnie rzecz biorąc, nic skomplikowanego, i dowiedzieć wszystkiego podpisane. Należy tylko powiedzieć: nie starają się wywołać słuchawkę telefonu. Jeśli wywołanie tak, że prąd z własnych rąk, programu i jego realizacji – to nie jest dla ciebie zbyt mało doświadczenia.

Rozważyć zalety i wady projektu.

Najpierw plusy:

  1. Prostota konstrukcji, tak że praktyczna powtórka w domu – to nie jest skomplikowane.
  2. Dostępność materiałów wymaganych do realizacji projektu.

Teraz wady:

  1. Należy zauważyć, że pomimo swojej prostoty, obwód jest bardzo niebezpieczne ze względu na niemożność obliczenia przybliżoną liczbę amper prądu impulsowego i mocy.
  2. Tworzenie otwartych nierówności gruntu podczas pracy, które mogą wystąpić na skutek uderzenia pioruna do 2000 woltów. To był główny powód, dla którego instalacja uznane za niebezpieczne dla życia, a zatem nie należy go uruchomić w produkcji.

Dlatego, prąd z panelu słonecznego lub wiatru generatora, i jest bezpieczniejsza. Ale kupić podobny mechanizm działania, jak to możliwe – ten żyrandol Chizhevskogo (jeden z najbardziej zaskakujących rozwojem radzieckiego). Mimo, że nie daje możliwość uzyskania energii z powietrza z rękami, ale jest to bardzo interesujący projekt.

alternatywą Marka

Urządzenie znane także jako generator TPU prąd powietrza opracowanej przez Stephena Mark. To pozwala uzyskać różne ilości energii elektrycznej do zasilania różnych celów, a odbywa się to bez konieczności ładowania z zewnętrznego otoczenia. Ale z powodu niektóre funkcje nadal nie działa. Ten poser nie boli, jednak, aby powiedzieć o tym.

Zasada działania jest prosta tworzyć pierścień prądu magnetycznego rezonansu i zawirowań, które sprzyjają wygląd obecny w metalu stłuczki zawory. Aby zebrać toroidalny generator, który pozwala uzyskać energię z powietrza z rękami, trzeba:

  1. Bazowych, które mogą działać jako element sklejki, podobnie do segmentu pierścienia lub kauczuku poliuretanowego; 2 cewki komutatorowe (wewnętrzne i zewnętrzne), a cewka sterowania. Jako zasada, najlepiej nadaje się pierścień, w którym zewnętrzna średnica 230 mm i wewnętrzną 180.
  2. Szpula wiatru w kolektorze. Uzwojenia powinny być wykonane i trehvitkovoy linka wykonana z miedzi. Teoretycznie do zasilania żarówki, powinien trwać jeden obrót, jak na zdjęciach. Jeśli nie działa – zrobić więcej.
  3. cewki sterujące potrzebne 4 sztuki. Każda z nich powinna być umieszczona pod kątem prostym tak, aby nie kolidować z polem magnetycznym. Nawijania powinny być płaskie, a odległość pomiędzy zwojami nie powinna przekraczać 15 mm. Mniej jest również niepożądane.
  4. Na rolce cewek sterujących, użycie drutu spawalniczego. To musi być dokonane co najmniej 21 zakrętów.
  5. Na ostatniej cewki z użyciem drutu miedzianego z izolacją, która powinna być nawinięta na całej powierzchni. Głównym budowa została zakończona.

Podłącz styki po ustawieniu pomiędzy uziemieniem i kondensator sprzężenia zwrotnego dziesięć mikrofaradów. Do zasilania obwodu za pomocą Multiwibratory i tranzystorów. Wybierz je mieć empirycznie ze względu na fakt, że potrzeby różnych cech różnych wzorów.

alternatywą Kapanadze

Chciałbym również zaproponować Państwu program, który jest prawdopodobne, aby opisać wynalazek Kapanadze. W swej istocie – cewka Tesli, które mogą przechowywać energię elektryczną. Więc czy to – można sprawdzić osobiście.