584 Shares 6611 views

Jak zrobić kawałek drewna na własną rękę

Baseball – to sport, którego popularność znacznie wzrosła w ostatnich latach. W procesie gry mają szczególne znaczenie nie tylko umiejętności gracza, ale również nieco. Zwykle tego rodzaju urządzenia są wykonane z metalu. Ale jeśli chcesz, aby trochę i może być wykonana z drewna. Najważniejsze – aby mieć pod ręką wymaganej dla tego materiału, jak również narzędzi. Tak, jak zrobić trochę w domu?

Co jest wymagane

Więc jak zrobić trochę i można własne, wybierając odpowiedni materiał i obliczyć wymiary gotowego produktu. Do produkcji potrzebne będą:

 1. Liściaste. Zazwyczaj, kije baseballowe stosowany bambus, Hickory, biały jesion lub klon.
 2. Widział.
 3. Papier ścierny.
 4. Narzędzia do pracy z drewnem.
 5. Linijka lub centymetrem.
 6. Tokarka.
 7. Piła tarczowa.
 8. Lakier do drewna.

Rozmiar – to jest ważne

Zastanawiasz się, jak sprawić, by nieco, aby móc grać w baseball na pierwszym miejscu jest określenie rozmiaru. Po tym wszystkim, gra nie nadaje się dla każdego produktu. odtwarzacz narzędzie musi być nie tylko piękne, ale również wygodne. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać dokładnych wymiarów.

Każdy profesjonalny powie z pewnością, że to najlepszy sposób, aby długość bitowa 106,7 centymetrów. Średnica gotowego produktu nie powinna przekraczać 70 mm.

Jak zrobić obrabiany

Przed dokonaniem kij wykonany z drewna, trzeba najpierw wybrać drewno. Pasek powinien być kilka centymetrów większa niż przyszłych wymiarów gotowego produktu. Jest to ważne, ponieważ w procesie produkcyjnym nadmiarowy jest usuwany. Po nabyciu niezbędnego materiału, można przystąpić do wycięciu przyszłego produktu.

Jak wyciąć kawałek pręta, ty decydujesz. To wszystko zależy od twoich umiejętności do pracy z narzędzi stolarskich. Pasek może być kształtowana, na przykład, za pomocą małego AX. Ale jest to również korzystne dla młotkiem i dłutem. Najważniejsze na tym etapie – do przestrzegania pewnych form przyszłych bitów. W tym przypadku należy zauważyć, że największa część przyrządu sportowego powinna być trzykrotnie większa przyczepność. Krawędzie powinny być zaokrąglone. Jeśli chodzi o uchwyt, jest cięta z co najmniej 4 cm długości.

zapobieganie wypadkom

Pamiętaj, że podczas pracy z dowolnego elektronarzędzia należy przestrzegać środków ostrożności. Przed włączeniem tokarce, należy oczyścić miejsce pracy, usunąć wszystkie zbędne narzędzia, gruzu i żetony. Odsłonięte obszary powinny być chronione. Zaleca się używać odzieży ochronnej, ochronne ekrany i okulary.

Aby oczyścić odpadów i wiórów podczas tokarki pracy następuje za pomocą specjalnego haka i tylko przy wyłączonym silniku. W przeciwnym razie możesz uszkodzić swoje ręce.

Następny krok: szlifowanie

Jak zrobić kij baseballowy, gładkie i miłe? Oczywiście przez szlifowanie powierzchni. W tym przypadku, można użyć papieru ściernego. Po pierwsze, urządzenie musi być leczone z dużymi ziarnami papierem ściernym, a następnie mniejsze. Pozwoli to, aby wygładzić nierówności i zrobić obrabiany usprawnione.

Jeśli masz tokarkę, wtedy można go używać, aby doskonały kij. Najważniejsze – zrobić netoropyas starannie przetwarzania każdy centymetr produktu. Nie zapomnij o bezpieczeństwo podczas pracy z elektronarzędziami.

Ostatnim etapem

Teraz, gdy proces zbliża się do końca, a wiesz jak nietoperz z rękami, opuścił pustą obudowę ze specjalnym lakierem. Środki muszą być stosowane w kilku warstwach. Gdy produkt jest lakierowana dwukrotnie, należy dokładnie wysuszono i następnie poddano działaniu ściernym na drobne cząstki. Spowoduje to usunięcie pozostałych nieprawidłowości. Po tym, BAT należy ponownie pokryte lakierem i pozostawić do wyschnięcia. To wszystko. Bit gotowy.

Sposób drugi

Jeśli nie na rękę tokarce, nie martw się. Aby kij baseballowy może być i za pomocą prostych narzędzi. Będzie to wymagać:

 1. taśmą izolacyjną.
 2. Strug.
 3. Odpowiedni pasek rozmiar.
 4. Papier ścierny.
 5. Plik.

faza produkcji

Aby rozpocząć, należy wybrać odpowiednią poprzeczkę. Musi mieć zaokrąglony kształt i być wystarczająco mocne. Eksperci zalecają stosowanie drewna liściastego do produkcji kije baseballowe. Z dolnej części paska powinna wynosić 26 cm i zrobić znak ołówka. Forma wstępna powinna być starannie sostrugat. W wyniku tego, średnica podstawy powinna 3-4 cm.

Po tym, z plikiem trzeba zaokrąglić się najgrubszym przyszłego produktu. Do polerowania dolną część należy stosować papier ścierny. Wszelkie nierówności na powierzchni obrabianego przedmiotu musi być usunięta. Bity cienka część – uchwyt – być taśmę opasania. Z tego powodu w zastosowaniu gotowego wyrobu nie wypaść z rąk.

W razie potrzeby, kij baseballowy mogą być malowane i lakierowane. To daje produktowi bardziej atrakcyjny wygląd. Aby rozpocząć farby może obejmować wstępnej, a następnie warstwę lakieru. Każda warstwa ma do wyschnięcia. Potem trzeba obsłużyć kij baseballowy papierem ściernym. W produkcie końcowym jest wart pokryć kolejną warstwą lakieru.

Kilka słów na zakończenie

Znowu, jak zrobić trochę tanich materiałów. Można użyć twardego. Ponadto w procesie produkcji można stosować żadnych narzędzi. baseball bat produkcja wymaga cierpliwości i wytrwałości. A jeśli nie wiesz, jak pracować z drewnem, a następnie przygotować się do faktu, że po raz pierwszy produkt nie może być uzyskane.