801 Shares 5036 views

Demencja: Ile lat mieszka? Otępienie w podeszłym wieku: znaki, etapu rozwoju oraz rodzajów chorób

W starszym wieku, wiele osób ma zaburzenia myślenia, pamięci, inteligencji i mowy, wywołały zmiany w molekularnej wymiany pomiędzy komórkami w korze mózgowej spowodowane z różnych powodów. A tym bardziej wyraźny tych zmian, cięższe spływa demencji nazwie demencji w medycynie. Starszy pan w tym samym czasie traci nie tylko istniejącą wiedzę, doświadczenie, zdolność do uczenia się, ale również własną osobowość.

O tym, co powoduje, że nie ma demencji, ile lat życia z tą diagnozą i wyglądu różnych typów tej choroby omówimy w dalszej części artykułu.

Klasyfikacja demencji

Zauważając, że starsza osoba mieszka tam nawyków zmian, charakter i zdolność komunikowania się, krewni zaczynają się martwić, obawiając się najgorszego scenariusza – łącznie demencję, który zwykle okazuje się być zwiastunem śmierci blisko ukochanej. Czy to prawda? Jak szybki jest starzenie się mózgu?

Aby to zrozumieć, trzeba ustalić, jaki rodzaj demencji spotyka. W medycynie istnieje inna klasyfikacja tej patologii. A ponieważ nie jest niezależnym choroba, a następnie, w zależności od podstawowych problemów, które go spowodowało, udostępniać następujące rodzaje demencji:

  • Zanikowe postacią choroby (wywołane przez choroby Alzheimera lub Picka), który występuje na tle zwyrodnieniowych początkowej reakcji w komórkach OUN.
  • Naczyniowe, spowodowane miażdżycą i nadciśnieniem. Powstaje w związku z krążeniem krwi w mózgu.
  • Mieszana – rozwoju tej patologii posiada mechanizmy podobne i zanikowe wygląd i naczyniowej.

Przyczyny demencji

Problemy te mogą rozpocząć szkodliwe działanie w wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu, a spowodowane chorobami wewnętrznymi, chorób tarczycy, neurologicznych i naczyniowych stanów patologicznych (takich jak niedokrwienie, nadciśnienia, miażdżycy tętnic i innych.).

Upojenie alkoholem lub narkotykami mogą popchnąć organizm do zmian patologicznych. Niszczące działanie tynki i przewlekłe zatrucie trujących związków chemicznych w procesie produkcji.

Udarów mózgu, nowotwory, urazy głowy są także w stanie złamać neuronowych połączeń, które doprowadzą w końcu do otępienia.

Jednakże istnieją przypadki, w których były przyczyną otępienia nie wynikających z naturalnego procesu starzenia lub wymienionych chorób oraz do przyjmowania leków. W takich przypadkach proces ten jest odwracalny, jeśli ograniczyć ilość lub anulować takich leków.

Demencję związaną z chorobą Alzheimera

Najczęściej przyczyny rozwoju demencji starczej, ukryte w organicznym uszkodzeniem tych obszarach mózgu, które są odpowiedzialne za myślenie i pamięć człowieka. I najczęstszą z nich jest demencja Alzheimera, czyli demencja, wynikające z procesów degeneracyjnych w neuronów i połączeń synaptycznych zniszczenia.

Podczas tej choroby w komórkach nerwowych mózgu pacjenta tworzenia amyloidu (białko) i splątków neurofibrylarnych, co ostatecznie powoduje śmierć tych komórek. Obszary nieprawidłowe w wyniku tych procesów będą zanikać, a ostatecznie uchwycić całą uszkodzenia mózgu, a proces ten jest, niestety, nieodwracalne.

Jak to jest demencja Alzheimera

Wszystkie etapy otępienia w chorobie Alzheimera charakteryzuje się przede wszystkim wzrostem krótkoterminowych zaburzeń pamięci i progresji – i zawężenie kręgu zainteresowania, brak pomysłowości, nieuwagi, bierności, odpowiedzi powolne myślenie i motorycznych, drażliwość.

Później, pacjenci wykazują brak zrozumienia wydarzeń wokół nich, mogą być powtarzane przez długi czas mówi, nieodpowiednio traktować innych, nie jest krytyczna – do siebie. I w miarę upływu czasu, mogą rozwijać paranoiczne idee i halucynacje.

Całkowita otępienie w tym przypadku towarzyszy sztywność mięśni i zaburzenia kontroli nad oddawaniem moczu i jelit oprawie. mogą wystąpić napady padaczkowe.

Ile żyć z demencją tego typu będzie zależeć od wielu czynników, a średnio jest to około 6 lat, ale proces może trwać cały 20 śmiertelne, zazwyczaj w wyniku współistniejącej (losowej) choroby powstałej na demencję.

choroba Alzheimera, według statystyk, jest przyczyną otępienia u 70% zgłoszonych przypadków. Ale, niestety, naciskać na początek demencji może nie tylko to patologia.

Otępienie naczyniowe: przyczyny i objawy

Na tle wydarzeń mózgowych rozwijających otępienie naczyniowe. Starsi ludzie mają to, jak już wspomniano, może wywołać miażdżyca, nadciśnienie, niedokrwienie naczyń mózgowych, zaburzenia rytmu serca, wady serca, choroby zastawek serca lub wysokiej zawartości lipidów we krwi. Nawiasem mówiąc, mężczyzna skłonność ludności do postaci otępienia naczyniowego i pół razy wyższe niż u kobiet.

W początkowym stadium objawów choroby wyrażonych drażliwość, zmęczenie, zaburzenia snu, bóle głowy i ospałość. Roztargnienie i depresyjne uczucia jednocześnie staje się regułą.

Następnie, pamięć pacjenta jest znacząco zaburzone. Znajduje to odzwierciedlenie w dezorientacji, a także nazw zapominając, daty, i tak dalej.

Nawiasem mówiąc, jak demencja rozwija, ile lat chorych na żywo z diagnoza zależy od tego, czy ich historii skoku. W tym przypadku, długość życia jest znacznie zmniejszona. Neurologiczne same objawy tej choroby są: niedowład połowiczy, sztywność, zaburzenia mowy, połykania, chodzenie i oddawanie moczu.

Możemy nie przegap wygląd demencji? Objawy choroby

Niestety, wczesne stadia demencji zbliża się złapać prawie niemożliwe, ponieważ jest to długi i powolny proces, który można przeciągnąć na 10-15 lat. Człowiek stopniowo pogarsza się pamięć, co stało się w ostatnim czasie, ale zachowały się wspomnienia długo ostatnich wydarzeń.

Otępienia u osób starszych jest głównie objawia utrata zdolności uczenia się i spryt. Pacjenci wszystkie trudne do poruszania się w przestrzeni i czasie. Wkrótce odkrywają, że są one już dość trudne do wyboru właściwych słów, a ich mowa znacznie uszczuplone. Nawiasem mówiąc, nie mniej, a problemy pojawiają się w trakcie figur operacyjnych.

Interesujące jest to, że niektórzy ludzie z tym przez długi czas są w stanie ukryć charakterystycznych objawów demencji, unikając skomplikowanych czynności (np zapłatę książki Check). I to daje im znacznie zmniejszone zainteresowanie czytaniem i wszelkiego rodzaju aktywności. Ci, którzy nie mogą odbudować swoje życie, znaleźć się w rozterce, gdyż zmniejszyły możliwość codziennych obowiązków – osoba teraz i wtedy zapomina o ważnych sprawach lub wykonuje je źle.

Jak demencja zaczyna swój rozwój

Oczywiście, rozwój demencji i długość życia z tą chorobą zależy od wielu czynników: stan zdrowia, przesyłane choroby, cechy osobowości, postawy innych i znacznie więcej. Ale jeśli mówimy o objawach choroby jako całości, możemy wyróżnić kilka wspólnych cech występujących u osoby zmianami:

  • Najczęściej szczególnie zauważalne są zmiany w charakterze pacjenta. Pogarsza jego indywidualne cechy osobowości, takie jak oszczędności zamienia się chciwości i wytrwałości – w uporze.
  • Człowiek coraz trudniejsze, a raczej niemożliwe, aby zmienić utrwalone widok zdarzeń. Rozwija konserwatyzm.
  • Procesy myślowe pogorszeniu.
  • za wymienione objawy są często przestrzegane i naruszenie norm moralnych zachowań (pacjenci z demencją tracą poczucie wstydu, pojęcie podatku, są one przesunięte przez wartości duchowych i interesów życiowych).

Z biegiem czasu, zaczynają i zauważalna zmiana stanu pamięci i łamanie orientacji czasowej i przestrzennej. Jednak przez długi czas pozostają te same zachowania, gestów i mowy danej osoby.

Ostatnim etapem demencji

Jak wiadomo, najbardziej gwałtowny zanik występuje u ostatniego pacjenta, ciężkim stadium choroby. Rozwój otępienia w tym okresie charakteryzuje drżenie palców, brak koordynacji i chodu, wyczerpania. Tacy pacjenci stają się urwisty, a informacje o sobie ulegają fragmentacji.

Osoby w podeszłym wieku człowiek w tym stanie nie może już bez pomocy dbać o siebie, jeść i przestrzegać podstawowych zasad higieny. U większości pacjentów nie jest naruszeniem procesu oddawania moczu. Może być tak stagnacja procesy lub niekontrolowany wyciek moczu.

Choroba skraca żywotność tych, którzy są chorzy na nich, ze względu na fakt, że w zaawansowanym stadium demencji pacjent nie jest w stanie zgłosić dolegliwości medycznych, oprócz osób starszych często nie rozwijają gorączkę lub leukocytozę w odpowiedzi na zakażenie. Lekarz w takiej sytuacji konieczne jest polegać jedynie na swojej intuicji i doświadczenia, ale niestety dołączył dowolny infekcja może spowodować śmierć pacjenta.

Cechy występowanie demencji starczej

To ciekawe, że tak zwana demencja starcza czy starczy u osób starszych często wykazuje wyraźną dysocjacji pomiędzy wyraźnej demencji i zachowane w tej samej formie zachowań. Pacjentka pozostawała niezmieniona były postawa, gesty, tak mowy intonacje. Wszystko to jest często mylące outsiderem. On myśli, że rozmawia z doskonale zdrowego człowieka, a tylko przypadkowo pytanie wynika, że aż zabawne rozmowy starca, który mówi wiele przykładów z przeszłości, w stanie powiedzieć, ile ma lat, czy ma rodzinę, gdzie mieszka iz kim mówi teraz.

Otępienie starcze u osób starszych, w większości przypadków nie towarzyszą stany psychotyczne, które są nieodłączne w postaci naczyniowej choroby. To, oczywiście, znacznie ułatwia życie i dla pacjenta i jego krewnych, jak taki pacjent nie powodują poważne problemy ich otoczenie.

Ale często u tych pacjentów wykazujących objawy psychozy, którym towarzyszy bezsenność lub inwersji (przesunięcie w czasie) snu. U tych pacjentów mogą pojawiać się halucynacje, ostre podejrzenia, konieczności zmiany nastroju z czułością do agresji.

Wyzwalacz te ciężkie objawy mogą zmienić poziom cukru we krwi, spadku ciśnienia i innych problemów ze zdrowiem. Jest zatem bardzo ważne, aby dbać o starszych demencji osób z różnego rodzaju chorób, noszenie zarówno przewlekłe i ostre formy.

Dlaczego nie ma demencję starczą

Z jakiegoś powodu, nie ma demencję starczą w podeszłym wieku, dlatego w tych przypadkach, ludzki mózg zaczyna się starzeć szybciej niż normalnie, podczas gdy nie jest jasne.

Niektórzy badacze uważają, że na starość istnieją zaburzenia regulacji immunologicznej, co powoduje procesy autoimmunologiczne. Związana z tym autoprzeciwciała komórki uszkodzenia mózgu. Płyn mózgowo-rdzeniowy zawierający normalne komórki układu odpornościowego, które odgrywają rolę ochronną w starszym wieku znacznie zmienia swój związek i właściwości, co prowadzi do zmian patologicznych w OUN.

Demencji u osób w podeszłym wieku i jest spowodowane przez czynniki genetyczne. Stwierdzono, że ryzyko choroby wzrasta o 4,3 razy w tych rodzinach, w których zdarzały się przypadki choroby. Somatyczne objawy choroby mogą ujawnić wcześniej płynęły delikatnie demencji starczej, obraz zmian i przyspieszenia obecnego tempa, natomiast terminowe eliminacja tych chorób w niektórych przypadkach może prowadzić do wolniejszego rozwoju demencji.

Średnia długość życia pacjentów z rozpoznaniem „otępienie”, w jakim wieku jest to czekać

Naukowcy z Cambridge University wykazały długość życia chorych z ustalonym rozpoznaniem „starczej demencji.” Ile lat żyje tacy pacjenci, według naukowców, w dużej mierze zależy od czynników zewnętrznych, ale średnio wynosi ona 4,5-5 lat.

Nawiasem mówiąc, dane statystyczne wskazują, że demencja w wieku od 60 do 69 lat, występuje u około 2% przypadków, a po 80 latach to już podlega maksymalnie 20% osób starszych. W wieku 90 lat zwiększa ryzyko zachorowania do 45%.

Chociaż należy zauważyć, że dane te są bardzo przybliżone, ponieważ duży odsetek osób w podeszłym wieku nie są objęte nadzorem psychiatrów, ponieważ nie mają one stany psychotyczne, i sprowadza się jedynie do problemów z pamięcią, inteligencja i wahania nastroju mała. Tacy pacjenci są rodziny za nimi jest dość wygodne, aby zająć, a nie tworzyć duże problemy blisko.

Mówiąc o tym, ile żyje z demencją, należy jeszcze raz podkreślić, że jest to martwy od tej diagnozy jest po prostu bardzo mało. Są to tylko tych, którzy zginęli w wypadkach związanych z cech tej choroby. Zasadniczo umiera na udar mózgu lub zawał serca, często towarzysząca formularz naczyniowego choroby.

Jaka jest prognoza demencja

Ponieważ coraz bardziej powszechne u osób starszych, opisana patologia jest najczęściej nieodwracalna, a współczesna medycyna, niestety, może tylko spowolnić proces lub usunąć nieprzyjemne objawy, które występują w diagnostyce „demencja”.

Ile lat żyje z tą chorobą, trudno jest powiedzieć na pewno, ponieważ, na przykład, z uwagi na szybki postęp form naczyniowych śmierci jest możliwe w ciągu kilku miesięcy. Powodem więc często działają jak posocznica (choroby współistniejące u pacjentów obłożnie chorych) lub zapalenie płuc.