889 Shares 5648 views

Co to za roślina koki? Coca bush gdzie rośnie opis

Historia zakładu sięga starożytności. Przez wieki żuć liście koki Inkowie i ich następców. Ponadto pozostawia parzona jak herbata (oficera de coca).


Ten artykuł opisuje predstavitelebotanicheskogo świat mający nazwę krzewu koki. Ta starożytna kultura Inków, którzy go świętą rośliną uznawanych.

rośnie lokalizacja

Kolebką koki – obszar północno-zachodniej Ameryki Południowej, ale roślina jest dziś sztucznie uprawiane w Indiach, Afryce i na temat. Java.

Z dość niskiej zawartości tlenu, charakterystyczna górach, korzystanie z liści koki pomaga zachować aktywność organizmu. Ma ona także instalacja i znaczenie religijne i symboliczne.

W Stanach Zjednoczonych w 1980 roku z powodu masowego obrotu narkotyków na nielegalnym rynku, została zakazana nieograniczoną uprawę koki.

Gdzie coca rośnie? Wysoko w górach Andach w Peru i Boliwii, rośnie niski krzew, krzew lub drzewo o nazwie koka. Liście rośliny wykorzystywane do produkcji silny stymulator – kokainy.

Od czasów starożytnych był stosowany jako środek pobudzający dla mieszkańców Kolumbii, Peru, Wenezueli, Boliwii i Ekwadoru. Nic dziwnego, że krzew koki jest przedstawiony na Herb Boliwii i Peru. Dzisiaj jest uprawiana w tropikach Azji i Ameryce Południowej.

opis

Ta roślina z rodziny kokainy. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa «erythros» i «XYLON” przekształcenia, odpowiednio, jako «czerwony» i «drewna», a imię peruwiańskiej rośliny «Sosa». W naturze, to prawie nie występuje.

Wysokość tego szerokolistne krzew do 1-3 (czasem 5) m. Coca bush ma owalny kształt i mniejsze kwiaty, znajduje się na krótkie sztywne łodygi małych grupach. Małe pąki znajdujące się w kątach liści, żółto-biały odcień. A owoce są czerwone, podłużne – jak pestkowych. Każdego roku, krzew roślina produkuje około 5 kg suszonych liści.

Parzyste liście są szeroko kształt.

Stosowane w medycynie liści koki zawierają w sumie do 1,5% alkaloidów, z których główne to grupa kokaina (truksilin, kokaina, tsiniamilkokain, tropakain itd.) I kuskogigrin i hygrine. Całkowita masa alkaloidów kokainy w roślinie chmielu zawiera w przybliżeniu 80%. Zauważ, że coca plantacji są pod ścisłym nadzorem Interpolu.

liście koki

Po dojrzewaniu dobre świeże suszone liście są prostowane. Mają silny smak podobny do herbaty. Na podniebieniu, są ładne i ostre. Z ich żucia ustach zaczyna drętwieją. Starsze, brązowawe liście nabierają szczególnego zapachu i nie są wystarczająco ostre w smaku.

Liście zawierają dużo składników odżywczych, a także, i alkaloidy, nastroju modyfikujących.

właściwości

Coca roślina ma zdolność do wywoływania stanu euforii z powodu unikalnych właściwości, które tłumią wrażliwość na jakiekolwiek nieprzyjemne uczucie. Ale nie zapominaj, że przy dłuższym używaniu jego nałóg może pojawić się szybko rozwija się uzależnienia od kokainy.

Istnieją dowody na to, że na długie żucie liści koki regularne można ugasić pragnienie, tłumią głód, a nawet zmniejszyć zmęczenie. Stosowanie miejscowe leku opartego na liściach tego krzewu paraliżuje zakończenia nerwowe, powodując ciężkie matowania zmysły dotyku i bólu. Jest również w kontakcie z roślin we krwi znacznie pobudza układ nerwowy.

aplikacja

Wartość Głównym z nich ma rośliny koki – efekt dobrego miejscowego znieczulenia. Wynika to z faktu, że jego cząsteczki łatwo interakcji z neuronami głównego układu nerwowego, podniecony, który pomaga drętwienie części ciała.

Nic więc dziwnego, że jest to roślina – pierwszy środek miejscowo znieczulający, mogą zrobić wiele w nowoczesnej chirurgii. Dziś używa różnych leków pochodnych na podstawie krzewu koki.

Jedzenie liści pomaga zwalczać bóle głowy, lęk wysokości, z apatii i migreny. Napoje coca przyczynić się do zapobiegania skutków ubocznych, nawet gdy astma i malaria. Przydatne liście i problemy trawienne, a także reumatyzm i artretyzm.

Coca roślina nie tylko przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, przyczynia się do przedłużenia życia, jeśli są prawidłowo stosowane.

Kokainizirovanny ekstrakt z liści stosuje się do wytwarzania dobrze znanego napoju Coca-Cola. W tym przypadku koks służy do wzmocnienia smaku i jak tonowanie członka. Ponadto liście krzewu są wykorzystywane do przygotowywania alkoholu, eliksiry, mydeł i kremów.

Krótko o funkcjach rośnie

Jak rosną rośliny koki? Nasiona do sadzenia w glebie wykorzystuje tylko świeże, jak długoterminowe przechowywanie kiełkowania jest tracona. Najlepszym podłożem do dziś – wermikulitu, który jest idealny do szybkich i przyjaznych kiełkujących pędów. Posadzone nasiona na głębokości nie większej niż 3 cm. Nadmiar wilgoci nie nadaje się do tego rośliny.
Po około 20 dniach, są pędy, które wymagają dobrego oświetlenia. Witamy średnia wilgotność i drenaż.

Koks roślin są nawozów szczególne związki organiczne otwartym i dodatkowe. Bush jest dość odporne na owady i choroby, ale jest on bardzo boi mealy robakami. W jego normalnego wzrostu może mieć również negatywny wpływ na gwałtowną zmianą wilgotności powietrza i temperatury, susza i podlewania silny.

Należy zauważyć, że należy unikać dotykania młody krzew, ponieważ jest bardzo wrażliwa. Optymalny wiek instalacji do produkcji nasion – 3-5 lata.