288 Shares 1993 views

Alexander Lapshin – blogger: biografia

Alexander Lapshin – dość dobrze znany rosyjski bloger i podróżnik, który wymyślił pseudonim Puerto. O nim i rozmawiać w naszym artykule.


Alexander Lapshin. biografia

Nasz bohater urodził się w Jekaterynburgu (Swierdłowsku) w 1976 roku. Rosyjski Sashy ojciec, matka – Żydem. Kiedy chłopiec miał 13 lat, jego rodzina przeniosła się do stałego pobytu w Izraelu. Po ukończeniu szkoły, Alexander Lapshin służył w armii izraelskiej na 3 lata, nawet walcząc hot spotów i udało nam się dostać 2 wykształcenie wyższe. Od 2003 do 2008 roku ponownie przeniósł się do Rosji, ale w Moskwie. Nie udał się do biznesu – czyli odsprzedaż nieruchomości i akcji. To pozwoliło mu kupić własne mieszkanie w Moskwie.

Po wybuchu w 2008 roku kryzys finansowy w Rosji powrócił do Izraela. Tam mieszkał w małej spokojnej miejscowości w pobliżu granicy z Libanem, a pracuje jako redaktor rosyjskich stron internetowych zajmujących się tematyką podróży. Małżeństwo nigdy nie było. Sasha dzieci tam.

Zawód i zainteresowania

Jak już wspomniano wcześniej, Alexander Lapshin – blogger, bardzo znany i zapalonym podróżnikiem. Jego dziennik w Internecie, że jest w „Live Journal”. Jego strona na miejscu zebrał więcej niż dziesięć tysięcy zgłoszeń i jest najczęściej odwiedzanym przez turystów. Alexander odwiedził już ponad 100 krajach na całym świecie, a niektóre z nich kilkakrotnie.

Chciałbym zwrócić uwagę, że wszystkie ich podróży, starannie przemyślane i zaplanowane, począwszy od zakupu biletów na loty, a kończąc na rezerwacji hotelu, korzystając z ofert specjalnych, aktywnych, spalających wycieczki i bilety ze zniżką. Lapshin nigdy iść na wycieczkę, jeśli go drogo kosztować. W swoich podróżach, zawsze używa wynajętego pojazdu.

Twoje wrażenia Alexander Lapshin chętnie dzielą się z dużą armię czytelników swoim blogu jest dość interesująca.

Innym jednym z hobby Sasha jest chęć uzyskania obywatelstwa różnych krajach. Interesujące hobby. Rosyjski obywatelstwo otrzymał on w chwili urodzenia, jak urodził się w Rosji. Izraelska obywatelstwo zostało wydane do nich po przybyciu do Izraela w okresie dojrzewania.

Nieco później, Lapshin i otrzymał obywatelstwo ukraińskie. Mimo, że nasz bohater nie jest jeden dzień w tym kraju mieszka. Ale wkrótce został pozbawiony swych ukraińskich władz. Poza tym, on złożył dokumenty i uzyskać obywatelstwo gruzińskie, ale bezskutecznie.

postawa obywatelska i perspektywy

Blog Aleksandra Lapshina olśniewa nie tylko wrażenia z podróży. On jest często dużo krytyki urzędników wszelkiej maści oraz przedstawicieli organów ścigania na całym świecie. Szczególny nacisk kładzie się na tworzenie różnego rodzaju przeszkód podróżować i nieprzestrzegania określonych przepisami ustaw. Z tego powodu, błagał ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z powodu niedostatku swego obywatelstwa. Również rosyjski konsulat Izraela była debata z powodu licznych opłat za wydawanie paszportów. Do góry go, on pozwał izraelskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa aresztowania.

W rozmowie z urzędnikami, zgodnie z Lapshin, należy przynieść urządzenie nagrywające, informacje, z których można korzystać w przyszłości jako sposobu wystawiania i wywieranie presji na nich.

Alexander Lapshin prawie nigdy nie pojawia się na imprezach publicznych, społecznych i innych, mimo licznych wywiadów i aktywnych działań dziennikarskich.

Międzynarodowy skandal wokół figury Lapshin

W połowie grudnia 2016 roku Sasha został aresztowany w Mińsku na życzenie Azerbejdżanu. Wcześniej odwiedził Górskim Karabachu w 2011 i 2012 roku. Władze zakazały mu wjazdu do kraju i przyniósł go do czarnej listy. Ale w 2015 roku przeszedł Azerbejdżan z Gruzją na ukraińskim paszportem, gdzie zamiast „Aleksander”, „było napisane” Oleksandr”. Na nieskrępowanej brakowało jej kontroli granicznej, nie uznając bardzo Lapshin z czarnej listy. Ponadto, nasz bohater mówił dwa razy do uznania niepodległości Górskiego Karabachu. W rezultacie, azerski Prokurator oskarża Aleksandra nielegalnego wjazdu do kraju i ogłosił go do międzynarodowej liście poszukiwanych, wzbudzając 2 sprawach karnych.

Rosyjskie i izraelskie urzędnicy, których obywatel kraju jest Alexander, aktywnie uczestniczył w życiu blogera. Starali się zapobiec jego ekstradycji do Azerbejdżanu, gdyż świeci od pięciu do ośmiu lat więzienia.

W efekcie konflikt międzynarodowy zostały sporządzone i zaangażowany dyplomaci i urzędnicy mają 5 krajów. Około Lapshin wybuchł międzynarodowy skandal: Przejdź do konfliktu demonstracyjny, Białoruś ma zepsute stosunki z Rosją, Izraelem i Armenią.