764 Shares 8586 views

„Lefty” – streszczenie fabuły

Nikołaj Leskow stworzył wiele wspaniałych kawałków życiu zwykłych Rosjan. Cały świat docenia i kocha ten utalentowany rosyjski pisarz z powodu swojej wizji, patriotyzmu i humanizmu. Jedną z najbardziej uderzających dzieł historii Leskov został i pozostaje „Lefty”.

Zaczyna się podróż cesarza Aleksandra do Europy: aby „zobaczyć cuda.” Płatow Kozak z Donem, niespodzianka króla nie, bo jestem pewien, że rosyjski nie może zrobić gorzej.

Fabuła „Lefty”, którego podsumowaniem jest opowieścią o stworzeniu (arcydzieło doświadczonych pcheł), opisuje szczegółowo różne cuda istniejących na świecie. Po powrocie cesarza pochwalił swój dwór i niesamowite akwizycji – taniec mechaniczną pcheł.

Po śmierci Aleksandra jego następca Mikołaj Pawłowicz pchła docenić to, ale próżność i duma narodowa popchnął go na to, aby znaleźć się wśród rzemieślników Tula zdolnych obcokrajowców pomieszać.

Następnie streszczeniem „mańkut” opowieści opisuje podróż Płatow Rosji i jego spotkanie z trzech artystów, z których jedna jest mańkut. Ci, zanim zaczniesz, decydują się najpierw do świątyni z ikoną Mikołaja Cudotwórcy, a potem już zamknięte przez trzy dni w małym domu mistrza ukośnym Lefty.

Po prostu nie chcę ci powiedzieć tajne działania Płatow Lefty stworzył arcydzieło. Fabuła dalej opiera się na fakcie, że Płatow Lefty ma podjąć pałac. Jednak król i jego córka się we wściekłość, widząc, że „mechanizm” brzucha pcheł bezczynny. W związku z tym panem nie tylko poprawiły nowość, ale spowodował również szkody dla niej!

Za opłatą okrutny „potargane” oszustwa, wymagając, żeby wyznać swój grzech. Ale w odpowiedzi na swego pana wyjaśnia czego szukać cud być w silniejszej „tinyscope”. A cesarz nie jak mówi Lefty.

Streszczenie fabuły należy kontynuować, a mikroskop nie ujawnił tajemnicę króla. Następnie Lefty dumą oświadcza: nie patrzeć na wszystkich pcheł, ale tylko na jednej nodze.

Jak zaskoczony autokrata, dzięki czemu na każdym targu stopa maleńkim podkowy! Lewy zakręt nadal twierdzi, że na kapelusz każdego mistrza gvozdochka napisał jego imię – w obu!

Następna historia „Lefty”, którego podsumowanie pojawia się tutaj, prowadzi czytelnika wraz z mistrza na granicy, gdzie został wysłany, w celu przedstawienia pchłę w darze do brytyjskiego lub prościej, prześcignąć obcokrajowców.

Brytyjskie autentycznie zaskoczony umiejętności ludu, oferują mu tam pozostać, aby wziąć za żonę żadnego piękna. Ale od teraz odmawia cześć, ale w tym stanie „z Anglii” pistolety zwrócił swoją uwagę nadal Lefty!

Podsumowanie ostatniej części opowieści – opis domu podróż Lefty. Jak wielka tęsknota rosyjski patriota! Jak ogromne pragnienie, aby wrócić do domu! Nie był nawet boi się zbliżającej się burzy.

W drodze Lefty bezwstydnie pitnej w sporze z szyprem, jak mówią, piekło. Z tego powodu, kapitan dostaje się do budynku ambasady i leworęcznych – w „Quarter”, który jest pozbawiony brytyjskiego boksu. Stamtąd, mistrz wysłany bezpośrednio do otwartego saniach umrzeć w szpitalu dla biednych.

Polshkiper, który szybko postawić na nogi dzięki „kuttaperchevoy pigułki” Przez długi czas szuka swojego „kolegi” i dowiaduje się, że ma umrzeć. Wyślij sternika czas Dr Martin-Sobolskomu Lefty powiedzieć frazę, zakłócając go.

Ostatnie słowa patrioty nie poprosić o charakterze osobistym, a martwić się o sprzątanie rosyjskich karabinów. Ponieważ Brytyjczycy nie zrobić za pomocą cegły, jak w Rosji! Jednak do cesarza te słowa i nie docierają. Dlatego (słownie Leskov) i zakończyła się tragicznie wojny krymskiej. Ach, gdyby tylko rządzą światem słuchał głosu ludu!

Niezapomniana historia Leskov dziś pozostaje jednym z najbardziej poczytnych i przedrukowywane nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie, ponieważ zawiera pomysły odnoszące się do dnia dzisiejszego.