337 Shares 2374 views

Niesamowite sum Ancistrus: zawartość w akwarium

Sum Ancistrus (Ancistrus dolichopterus) o nazwie unikalny ryby, ponieważ może on być zawarty w każdym akwarium świeżej wody i jednocześnie z każdej ryby. On nie umie pływać, ale doskonale czyści ściany z różnych narośli.

warunki przetrzymywania

Ancistrus narodzin – Ameryka Południowa. Stamtąd – od dzikich najczystszych rzek – a on był w naszych akwariach. Jednak okazało się, że to ryby całkowicie bezpretensjonalny w treści. On będzie pasować do niemal każdej twardości wody, zasolenia i równomierną temperaturę. W rozsądnych granicach, oczywiście. Catfish Ancistrus – pokojowego wegetarianinem, więc zaatakować sąsiedzi nie lubią. Można nawet powiedzieć, że z sąsiadami nie jest bardzo dużo i rozmowy, gdy bracia brak. Tak, i to jest zajęty przez cały dzień – ściany są czyste. Ale to nie boli tak proste, że nawet agresywne pielęgnice i chciwi sumów Angoli nie dotykać brodatego sąsiada. Głównym pokarmem soma-chemiczna – miękkie glony że żuć ze ścianami akwarium, glinianych rzeźb, kamienie, szerokich liściach. Ale jeśli soma-Cleaner zabraknie to jedzenie, to zacznie demolować – uszkadzania roślin wodnych. W związku z tym, konieczne jest do paszy, co jest lepsze w użyciu markowych tabletki lub granulowanego pożywienia roślinnego.
Podobnie jak wszystkie kolegów, sum Ancistrus aktivnichaet dzień i noc woli ukryć pod zaczepy podejść do wszelkiego rodzaju grot i jaskiń.

wygląda niesamowicie

Sum Ancistrus ma kształt łezki, spłaszczony korpusu i szerokiej ciężkiego głowy. Główną cechą jego wyglądu – trzymanie na boki wąsów. W rzeczywistości jest to, oczywiście, nie nie wąsy i narośla skórne i przerośnięte płetwy. Mężczyźni mają wąsy-wyrostki znacznie więcej, aby odróżnić je od samic jest bardzo prosta. Większość sum są monochromatyczne srebrzysty brzuch i boki cętkowane coal-black powrotem. Przestraszony lub zły, sum w chwili blada. Jest zupełnie niesamowite ryby – biało-różowy lub jasnożółta Ancistrus Albino. Eksperci wywnioskować kilka ras o niepowtarzalnym kolorze: pantery, jasny żółty, różowy i nawet czarny w białe grochu. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie-Ancistrus sum są bardzo piękne akwarium ryby, to łatwo potwierdzić obraz.

Captive hodowla

bezpretensjonalny soma mogą pojawiać czasami nawet bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Jednakże jaja mają bardzo małe szanse stania się smażyć.
Aby uzyskać realną potomstwo, akwarystów otsazhivayut kilka sumów w osobnym domu – Akwarium litrów 50. gleby i rośliny nie są tam potrzebne. Ale rurki ceramiczne lub bambusowe, kamienie, koryazhki – całkiem użyteczne. Gotowa do tarła jest określana przez „pękata” samochki. Miejsce murowane wybiera sum Ancistrus-DAD, a dla jaj, a następnie dba o niego. Kawior z szarego sumów jasny, słoneczny pomarańczowy. Po kawior murze jest gotowe, samica potrzeba osadza. Może to spowodować szkody dla dzieci, dodatkowo, gorliwy ojciec może nawet zabić swoją dziewczynę. Jak widać, instynkt rodzicielski samca wyrażane wielokrotnie silniejsze. Jaja dojrzewają w 4-7 dni. Wykluły fry pulchny wiszący wiązka leży na ziemi kilka dni. I wtedy zaczynają się zacierać – w tym momencie trzeba eksmitować ich tata. Trzeba je nakarmić specjalny pokarm dla narybku.