785 Shares 7800 views

Norwich Terrier: opis rasy

Norwich Terrier – rasa małych psów myśliwskich pochodzących z Wielkiej Brytanii. To ma swoją nazwę od miasta Norwich, który został wyhodowany w latach siedemdziesiątych XIX wieku. Podczas wygaszania rasy krzyżowano czarno-brązowy, czerwony i czarny podpalany angielski teriery. W rezultacie, to sprawia, że wielki łowca gryzoni i drapieżnikami. Pies ten można nazwać jednym z najmniejszych terierów.


historia

Norwich Terrier, których cena waha się teraz od 35.000 do 50.000 rubli, pojawił się w latach siedemdziesiątych XIX wieku na wschodzie Anglii. Rasa pochodzi z różnych typów terierów, które były przodkami terierów irlandzkich i Yorkshire. Ponadto, wśród swoich przodków może być wymarły teraz Trumpington Terrier.

Warto zauważyć, że Norwich Terrier jest również wspólne korzenie z Norfolk Terrier. Wcześniej, te dwa psy rasy z innej formie uszu. Angielski Kennel Club dopiero w 1964 roku podzielił Norfolk Terrier i rasy Norwich Terrier w 2 i 15 lat później amerykański Kennel Club następuje również ślady. W Norwich były małe uszy wystające, natomiast w Norfolk – powieszenie.

Rasa Norwich Terrier aktywnie wykorzystywane do polowania lisy, zające i gryzonie. W niektórych krajach nadal jest aktywnie wykorzystywany jako myśliwy, choć większość z właścicieli to wszystko jako towarzysz.

wygląd

Norwich terier – pies jest małe, średnie, osiągając 26 cm w kłębu i waży 5 kg. Ten krępy, ciężki, mocno zbudowany pies z kompaktowego korpusu z krótkimi nogami iz powrotem, długi klatki piersiowej, umięśnione.

Zwierzę podłużne klinowe wylotowy, migdałowe ciemne oczy. Ogon mogą być zamocowane do dwóch trzecich.

Płaszcz kolor może być pszeniczna, szary, czerwony, czarny i Grizzly, zgodnie z normą. Białe znaki są wadą, dopuszczalne blizny, które zostały uzyskane w polowaniu. Na ciele napięty pies płaszcza. Na głowie i uszach jest krótka i gładka, a szyja i ramiona tworzą zgrabny kołnierzyk.

Charakter i temperament

Norwich Terrier – to świetny towarzysz. Jest energiczny, aktywny, wierny, nowoczesny i przyjazny pies. Rasa ta ma niezwykle łatwy charakter, dobry z małymi dziećmi i dla nich, aby być wspaniałym towarzyszem. Ale Norwich Terrier, których cena nie jest tak mały, jeszcze lepszym wyborem dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, którzy już rozumieją, jak lepiej obsługiwać psa.

Jest czujny i odważny rasa, która szczeka dużo. W tym przypadku, pies nie agresywny, kocha wszystko dookoła, więc nawet jeśli zwierzę jest i będzie doskonały strażnik, on nigdy nie będzie stać strażnik.

Norwich Terrier jest łatwe do znalezienia wspólnego języka z innymi psami, żyjąc z kotem może nawet (w prawdziwym socjalizacji). Nie należy zapominać, że ta rasa polowanie będzie nadal ścigać małe zwierzęta, takie jak chomiki, szczury lub nieznanych kotów.

choroba

W ogóle, to jest całkiem zdrowa rasa. Norwich Terrier żyć do 16 lat, choć, podobnie jak innych ras, mają skłonność do pewnych chorób. Zasadniczo, przedstawiciele tej rasy są syndrom brachycephalic (wydłużone podniebienie miękkie), zapaść tchawicy, jak padaczka.

Konserwacja i pielęgnacja

Pies może być przechowywana w zamkniętym obszarze, na wsi, jak również w mieszkaniu lub domu, które również będą wygodne rasy Norwich Terrier. Oferty przedszkola często już zaszczepione szczeniaki, więc na samym początku tej kwestii nie można dotknąć.

Ten pies jest pod opieką bardzo prosta. Wystarczy przeczesać raz w tygodniu, a podczas linienia – każdego dnia. Mieszkają w domu, pies nie jest zanieczyszczony dużo, a ona nie jest splątane włosy, więc można kąpać się w miarę potrzeb, jednak nie częściej niż raz na 2 miesiące.

Zawierać zwierzaka czyste pozwoli bardzo użyteczną procedurę, która nazywa się to ciągnąc przycinanie (martwe włosy). pies płaszcz jest następnie pozostaje przez długi czas w stanie zadbanej.

Przycinanie jest najlepiej zrobić w salonie, jak dla niezależnej procedury, trzeba uczyć się od ekspertów.

Jako Norwich Terrier – to niezwykle energiczne psy, muszą stworzyć odpowiednie warunki do aktywnego spędzania czasu, dużo pracy z nimi przez długi czas na spacer na świeżym powietrzu.

szkolenie

Należy zauważyć, że tego typu doskonale nadający się do szkolenia szczeniąt. Norwich Terrier jest bardzo inteligentny, mimo że właściciel lubi się podobać. Ale to niezależny pies jest jeszcze w stanie pokazać upór. Aby trening był udany, ważne jest, aby być konsekwentny i cierpliwy. Ten szczeniak potrzebuje silnego lidera, który może kontrolować sytuację i do ustanowienia jasnych zasad.

Norwich Terrier wymaga wczesnej socjalizacji: stale zapraszać znajomych, pies zapoznania się z sąsiadami, w różnych sytuacjach życiowych, i zwierzęta, spacer w parku. Z miłości i taktowny pies gospodarza rośnie wspaniały i dobrze wychowany towarzysz dla całej rodziny.

Ten złośliwy zwierzę jest często nazywany „ogromny pies w małej objętości”: w rzeczywistości jest to ich główne odpowiedniki nie gorsze od czegokolwiek, aw niektórych są nawet lepsze. To jest prawdziwy przyjaciel bezinteresownie kochać i odważny serca!