670 Shares 6148 views

Melony, których odmiany są mało prawdopodobne

Jakie są melony, które w Rosji są niemal niemożliwe do smaku?


Hiszpańskie melony

Dziś, tylko na specjalne zamówienia w elitarnych supermarketach można znaleźć hiszpańskie opcje, które wyróżniają się bezprecedensowym smakiem i smakiem. Ci, którzy próbowali ich przynajmniej raz w życiu wierzą, że takie owoce z tego południowego kraju nie mają konkurentów na świecie.

Jak wyglądają melony? Odmiany nie różnią się od zewnętrznego odwołania, ponieważ Nie są żółte, ale oliwkowo-zielone. Rozmiar jest również mały, co początkowo trochę zakłopotuje koneserów tego delikatności. Musisz tylko spróbować tego owocu z delikatnym ciałem, magicznym zapachem i cienką konsystencją, jak rozumiesz, że jest wspaniałe. Smakosze, którzy odwiedzili więcej niż jeden kraj, zauważają, że hiszpańskie próbki mają cienką skorupę. Na rynkach owoc ten pojawia się pod koniec lipca i jest realizowany do jesieni.

Produkt brazylijski

Gdzie indziej są pyszne melony? Odmiany przywożone w sezonie zimowym z Brazylii są podobne do hiszpańskiego, ale mają mniej jasny smak, białe ciało, umiarkowanie rozwinięty środek z kości, cienką skórą. Owoc ma również zielony kolor. Użytkownicy uważają, że takie melony są dość smaczne, co może być spowodowane przez długie terminy transportu z Ameryki Południowej.

Owoce z Uzbekistanu

Prawdziwi miłośnicy melonów, których odmiany o liczbie więcej niż półtora setki, powinni jechać do Uzbekistanu, gdzie jest taka różnorodność. Tutaj owoc ten nazywa się przysmakiem raju i wierzy, że jest warty uczuć równych miłości kobiety. W Uzbekistanie roślina ta jest uprawiana od pierwszego wieku naszej ery, więc jest coś naprawdę warto spróbować.

Jeśli dotrzesz do wakacji Kovun Sayli na koniec lata lub na początku września, możesz spróbować posłuchać lepszych próbek "gokcha", "torlama", "ak-novat Khorezm" od starożytnych czasów znanej strefy Khorezm w rolnictwie. To przynosi melony "ak kosh", "shakar-steam" z doliny Fergana. Okręg Taszkentu dostarcza wczesne "kokcha", "akkalya pos" i warianty o gęstej pulpy, takie jak "pomarańczowy golabi" lub "guljabi zelenomyas" itp.

Na rynku rosyjskim spadają tylko wypryskie próbek, a odmiany z przetargiem mogą być spożywane tylko w Uzbekistanie, Są słabo transportowani. Miejscowi mieszkańcy spożywają melony w postaci świeżej i suchej, a smak i zapach płodu są całkowicie zachowane po takiej kuracji.

Różnorodność melona "amal" często można znaleźć w sklepach w sezonie. To wydłużone owoce jest wystarczająco duże (do 4 kg, przyjmuje się, że im więcej jest, tym lepiej) z żółto-zieloną skórą w dużych pęknięciach. Uważa się, że jest to najsłodsza odmiana melonów dostępnych dla Rosjan. Skóra płodu jest cienka, konsystencja dobrych próbek jest jak lody, topnieje w ustach.

Rodzaj melona "torpeda", w rzeczywistości, odmiana nie jest, więc w sieciach handlowych nazywają się "amalami" dla ich kształtu. Ogólnie rzecz biorąc, roślina ta ma wiele odmian, w tym niskoczęstej i wydłużonej postaci serpentynowej ("adzhur", "tarra"). Takie owoce w Azji Południowej i Azji Centralnej są konsumowane zamiast ogórków.