165 Shares 1547 views

Przykładowe menu eliminacja dieta

Alergia – jest to bardzo nieprzyjemna choroba jako dorosłego i dla dziecka. Nie jest ważne w leczeniu zintegrowanego podejścia. Jednoczesne stosowanie leków i diety eliminacyjnej daje wspaniałe rezultaty.


Co to jest dieta eliminacyjna?

Stosowanie diety eliminacyjnej w leczeniu alergii – metoda eliminacji tych pokarmów, które powodują reakcje alergiczne. Tutaj jest określana poprzez dobór bodźców Jedzenie, z których ludzie będą musieli zrezygnować z diety przez okres lub na stałe.

Eliminacja dieta jest rodzajem diety hipoalergiczne. Aby przejść do niego, oferują pacjenta do wypełnienia listy kontrolnej każdy dzień, w którym zwraca uwagę na wszystkie produkty z nich korzystać. To popycha datę i godzinę każdego posiłku, wszystkie składniki potraw, sposób ich wytwarzania, a także reakcja organizmu do żywności spożywane.

Na diecie pacjenta produkty całkowicie porzuca-alergenu. System zasilania składa lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Jeżeli na koniec diety żywności alergii znowu będzie miał wpływ, konieczne jest ponownie uciekać się do korzystania z listy kontrolnej. Podczas diety eliminacyjnej nie można używać leki przeciwhistaminowe i środki hormonalne w jakiejkolwiek formie.

dziennik kontrola utrzymuje się przez 1-2 miesięcy. Okres ten jest wystarczający do identyfikacji alergie pokarmowe. Wszystkie wyniki zostały omówione z lekarzem, który dostosowuje diety.

Podstawowe zasady żywienia

W przypadku stosowania diety eliminacyjnej należy przestrzegać dwóch podstawowych zasad. Po pierwsze, menu powinno być żadnych produktów, które mogą powodować alergie.

Po drugie, jedzenie powinno być możliwe do równowagi. Dieta powinna zawierać wszystkie substancje niezbędne dla organizmu, to witaminy, minerały, białka, tłuszcze i węglowodany.

Dietetycy polecam dodać codzienne menu przynajmniej 120-130 gramów białka, te same potrzeby i tłuszczów, z których jedna trzecia musi być pochodzenia roślinnego. Węglowodany w codziennym menu podano 200 g Wartość energetyczna żywności jest hipoalergiczny 2800-2900 kcal. Dieta musi wypełnić jagód, owoców i warzyw. Po tym wszystkim, zawierają one lwią witamin i minerałów. Owoce mogą być spożywane w żywności jako świeże, a forma soku.

Do procesu trawienia nie słabnąć w menu diety zawierają otręby i drożdże.

Produkty, które nie nadają się do diety

Następujące produkty nie są w pełni nadaje się do diety eliminacyjnej:

 • sól;
 • wędzonych i wędzone produkty;
 • Produkty w słonym;
 • pikantne potrawy i przyprawy;
 • różne ogórki, marynowane warzywa;
 • środki barwiące, środki stabilizujące, dodatki do żywności i wzmacniacze smakowe;
 • potrawy smażone.

Posiłki alergii ułamkową. Jedzenie powinno być spożywane 4-6 razy dziennie. Naczynia nie powinny powodować podrażnienie układu pokarmowego, więc lepiej jest gotować dla pary i szlifować.

Z diety wykluczyć orzechy, zwłaszcza orzeszki. Nie zaleca się jeść ryby i inne owoce morza, mięsa i potraw z drobiu wykonany z niej jaja. Należy zrezygnować z pomidory, oberżyny i warzywa z konkretnym ostrym smaku. Należą chrzan, chrzan, rzodkiewki, sałaty liściaste ostry. Należy zapominać o owocach cytrusowych, grzybów, czekolady i kawy. Nie jest konieczne w tym czasie korzystać z mleka i jego przetworów, a także miodu, wyrobów cukierniczych. Zabrania podczas diety napój kwasu chlebowego, wody mineralnej i alkoholu.

Nie wszystkie te produkty sprowokować pojawienie się alergii, ale wiele może pogorszyć stan pacjenta, negatywny wpływ na rozwój choroby.

Co jest zawarte w żywności dietetycznej?

Zakazy na wielu produktach dieta eliminacyjna. Można z takiego układu zasilającego mają parowe, gotowane na parze, gotowane lub pieczone dania. Wszystko jedzenie jest przygotowywane w tym samym dniu i nie mogą być przechowywane.

W żywności reakcje alergiczne mogą jeść króliczego, wołowiny i wątroby wołowej. Zaleca się gotować zupy warzywne, wypić rosół niskotłuszczowej. Zupa i zupa powinna być przygotowana bez pomidorów. Należy zauważyć, zup zbóż.

Wolno pić podczas diety masła i oleju w proporcji 30 do 70%. Można zjeść w okresie zielonego jabłka, żurawiny, gruszki, agrest, arbuz i jagody. Z warzyw do menu dodać ogórki, kapusta, kalafior, ziemniaki, cebula, cukinia i dynia.

Dozwolone stosowanie produktów mleczarskich, zbożowych z pełnego ziarna zbóż, zapiekanek. Jeść suszone chleb, słodycze są dopuszczone do użycia, przeznaczony dla diabetyków.

Każdy pacjent w rozwoju diety indywidualne podejście, menu jest całkowicie zależny od jego stanu i określić alergie pokarmowe.

świadectwo

Pokazuje diety eliminacyjnej w atopowym zapaleniu skóry, a także w inne rodzaje alergii pokarmowych.

Ta dieta jest nie tylko leczy, ale również przyczynia się do diagnozowania stanu pacjenta, ponieważ stopniowo, z wyłączeniem produktów z menu można ustawić rzeczywiste przyczyny alergii. Po wyjęciu urządzenia z systemem zasilania po trzech dniach ponownie dodaje do menu, a jeśli później reemerged na niego negatywną reakcję, alergen jest ustalone.

przydzielony eliminacji diety po wykryciu alergenów pokarmowych. Może to zalecane dla osób w każdym wieku, w tym dzieci.

pomocnych wskazówek

Eliminacja-reintroduktsionnaya dieta nie jest najbardziej dotkliwe. Tutaj mogą się wiele, po prostu przyzwyczaić się do nowych potraw. Aby dostosować się do systemu zasilania trwa około 2-3 dni. W celu ułatwienia transferu dietę, należy:

 • Regularnie zaplanowane menu.
 • Jem prostych potraw. Na jego przygotowania należy pozostawić minimalną ilość czasu.
 • Jeść często i regularnie, tu zmieścić zasad rozdziałem mocy.
 • Zdrowe odżywianie powinno być zawsze pod ręką, ale w tym przypadku jest to możliwe, aby uniknąć pokusy nakarmić szkodliwe.
 • W każdy sposób, aby unikać pokarmów, które mogą powodować alergie.
 • Staraj się jeść jak najwięcej świeżych owoców i warzyw.
 • Picia czystą wodę w ilości nie mniej niż dwóch litrów dziennie.
 • Jeśli zidentyfikowane reakcję alergiczną na białko, menu powinny być wyłączone nie tylko jaja, ale także potrawy, gdzie zostały one dodane. Ponadto, wszystkie produkty mleczne muszą być usunięte.
 • Nie zapomnij o przekrojach alergii.
 • Optymalny czas trwania diety – jeden rok.

Nie rozpaczaj, ponieważ dieta eliminacyjna – jest to termin, a po teście prowokacji, która odbywa się na tle całkowitej remisji, produkt może ponownie być zawarte w diecie. Oczywiście, jeśli nie będzie negatywna reakcja.

Diety eliminacyjnej: szorstka menu

Jak wiadomo, hipoalergiczne pożywienie przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Przybliżony eliminacja menu następująco dieta:

 • Poniedziałek. 1-te śniadanie składa się z zbóż pszenicy, jabłka i herbaty. 2-gi klopsiki śniadanie jedzenia z sałatką z kapusty świeżej, plus herbata. Obiad – zupa jarzynowa ze śmietaną, befstroganow z makaronu, kompot. Na obiad – sałatka i herbaty z kok.
 • Wtorek. Na 1. śniadania spożywać ryżowa, jedno jabłko i herbata. 2-te śniadanie składa się z kawy z mlekiem, plus herbatniki. W porze lunchu jedzenie wegetariańskie zupy jęczmienia, klopsiki z tłuczonymi ziemniakami i duszoną napoju owocowego. Pudding obiad z sera i kompoty.
 • Środę. 1-ty śniadanie: kasza gryczana i kawa z mlekiem. 2-gi śniadanie zaleca się jeść świeże sałatki mieszane z marchwi plus klopsiki. Na obiad, zupa jest podawane z kwaśną śmietaną, drugi – klopsiki duszone z marchewką, na trzecim – kompot. Na obiad ugotowany makaron i mleko budyń.
 • Czwartek. Na 1 śniadanie – owsianka wykonany z semoliny, jednego zielonego jabłka i herbaty. 2-te śniadanie składa się z sałatką i sernik z herbatą. Na obiad – makaron nabiał, duszoną kapustę z mięsem, owocami kompot. Na obiad, gotować serniki z kwaśną śmietaną powiększonej pudding.
 • Piątek. 1-ty śniadanie: owsianka z prosa, zielonego jabłka i herbaty. 2-ty śniadanie: sałatka ze świeżych ogórków i kapusty. Do tego służy klopsiki i herbatę. Obiad składa się z zupy jarzynowej, duszone ziemniaki z mięsem i kompoty. Wieczorne posiłki obejmują szarlotkę, plus kawa z mlekiem.
 • Sobota. 1-ty śniadanie – ryżowa, zielone jabłko, plus herbata. 2-te śniadanie obejmuje kawę z mlekiem i serem. W porze lunchu gotować wegetariańskie zupy, duszone kapustę z mięsem, kompot. Obiad składa się z gotowanych ziemniaków skropione kwaśną śmietaną i herbaty.
 • Niedziela. 1-te śniadanie składa się z makaronem mlecznych i herbaty. 2-gi śniadanie serwowane jest z klopsikami sałatkowych oraz zestaw. Posiłki wegetariańskie posiłek zawiera krupnik, gotowane na parze warzywa z mięsem i owoców kompot. Jadalnia powinna twaróg sernik z galaretką.

Powyższe menu jest klasyczny i dostosowane do stanu pacjenta.

Diety eliminacyjnej na alergie u dzieci

dieta dla dzieci w alergii praktycznie nie różni się od dorosłego. Buduje stosują te same zasady, ale nadal ma pewne cechy szczególne:

 • Wychodząc naprzeciw potrzebom rosnącego organizmu dziecka na składniki odżywcze.
 • Minimalna wprowadzenie potencjalnie niebezpiecznych alergenów.
 • Posiłki powinny odczulające działanie na zmniejszenie podatności organizmu na różne alergeny.

Eliminacja pokarm dla dzieci jest zróżnicowana i zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Sporządzanie menu medyczną nie zajmuje dużo czasu. Wynika to z obecności nowoczesnych dietetyki duża liczba dostępnych opcji, przeznaczonych dla szerokiej gamy pacjentów.

Test prowokacji

Eliminacja dieta-prowokacyjne przeznaczone dla ludzi wyjściu hipoalergiczne systemu żywnościowego. Tutaj są stopniowo powraca do menu, produkty, które zostały wyłączone. Jeśli produkt jest ponownie alergię, wielokrotnie wykluczyć z diety.

Wiarygodność tej metody jest często pod wpływem różnych czynników psycho-emocjonalnych i fizycznych. W celu uniknięcia ich lekarz w środowisku szpitalnym sprawia kontrolowanie prowokacyjny test, w którym alergen podaje się żywność do pacjenta nie jest otwarty, a w połączeniu z innymi środkami lub kapsułki.

Taki test nie może być stosowany, gdy reakcję anafilaktyczną, ostrego ataku alergicznego lub gdy osoba reaguje niekorzystnie z kilku produktów.

pozytywne aspekty

Diety eliminacyjnej na alergie ma wiele pozytywnych cech, w tym:

 • Całkowity zanik reakcji alergicznych.
 • Poprawa ogólnego stanu zdrowia.
 • zmniejszenie masy ciała.
 • Zwiększenie siły i energii.
 • Oczyszczenie skóry.
 • Zwiększona odporność. chorób przewlekłych i sezonowych prawie nie przeszkadzać pacjentów po diecie.
 • Pożywne i zrównoważona dieta.
 • Wszechstronność, odpowiedni dla osób w każdym wieku.

Pomimo oczywistych zalet tej diety, ma też wiele wad.

wada

Wśród wad diety eliminacyjnej powinno określać:

 • Czas, w niektórych przypadkach, taka dieta jest wymagane siedzieć rok lub nawet więcej.
 • Staranne przygotowanie diety.
 • Potrzeba stałej konsultacji z lekarzem.
 • Ograniczone menu.
 • Okres adaptacji.
 • Na zewnątrz domu nie zawsze jest możliwe, aby znaleźć odpowiedni posiłek.

Eliminacja dieta wymaga rozsądnego podejścia, a jego menu powinno być uzgodnione z lekarzem. Wraz z nim, powinno być omówione i osiągniętych wyników.

wyniki diet

Diety eliminacyjnej do alergii daje niesamowite rezultaty. Niektórzy ludzie, zużyte przy wyborze żywności, nie chce się z niego i jeść żywności alergenów.

Wiele osób, unikać jedzenia alergenu pokarmowego w ciągu kilku miesięcy, bezpiecznie wrócił do normalnego życia. Te pokarmy, które powodują alergii, są one przewożone bezpiecznie. Jeśli czułość dla danego rodzaju żywności podań, a następnie na diecie będzie musiał siedzieć jeszcze przez jakiś czas lub na zawsze zrezygnować z korzystania z określonego produktu.

Doświadczenie pokazało, że długoterminową ulgę od alergen po prostu daje dramatyczne wyniki w przyszłości umożliwia osoby do wszystkich, bez wyjątku.