188 Shares 7882 views

Fatezh (wiśnia) na przedmieściach

Jest jakiś słodki wiśnia o nazwie "Fatezh". To niskie drzewo rośnie do trzech metrów i daje obfite zbiory pachnących i smacznych jagód. Hodowla owoców zaczyna się od piątego roku życia. Drzewo starsze niż dziesięć lat może dać więcej niż 40 kilogramów jagód w sezonie. Ta roślina jest również doskonałym elementem dekoracji w kraju. Cherry Fatezh jest bardziej odpowiedni dla stolicy Rosji i regionu moskiewskiego.

Ta kultura nie toleruje chwastów, więc trzeba stale czyścić górną warstwę gleby wokół tułowia. Wolne od chwastów przestrzeni ścierniska na drugi rok uprawy powinny mieć co najmniej jeden metr średnicy. W ciągu następnych trzech lat powiększa się do pół metra. Jednocześnie konieczne jest rozebrowanie gleby co roku .


Fatezh to czereśnia, która nie wymaga obfitego pojenia. Wystarczająco dobrze, aby nawilżać od trzech do czterech razy w sezonie. Przed podlewania należy rozluźnić kikut i nawożenie gleb. Nadmierne rozpylanie słodkich wiśni i miodu w okresie kwitnienia stworzy warunki do skutecznego zapylania. Dzięki temu rentowności wzrosną.

Podczas wzrostu młodych drzew zaleca się rozdzielenie między nimi małych łóżek. Najlepiej jest rosnąć na nich fatseliyu i musztarda, ponieważ te rośliny są doskonałym miodem i przyciągają pszczół miodnych.

Fatezh (wiśnia) kocha słoneczne miejsca, a także żyzną glebę. Zakład nie toleruje gliny i głęboko piaszczystej gleby, nie lubi miejsc wietrznych. Wiśnia najlepiej zasadza co najmniej dwie lub trzy różne odmiany o tym samym okresie kwitnienia. Wynika to z faktu, że roślina jest zapylana krzyżowo. Doskonałą opcją jest posadzenie czereśniowego czereśni Fatezh obok czereśni, ponieważ wiśniowy pyłek zapylałby wiśniowe kwiaty.

Siewki w południowych regionach sadzone jesienią. Wiśnia na przedmieściach i więcej północnych regionów jest posadzona wiosną.

Przygotowanie gleby do sadzenia drzew należy wiedzieć, że poziomy korzonek rośliny dorosłej znajduje się na głębokości 30-80 centymetrów, a pionowe miejsca oddalone są o ponad dwa metry. Dlatego przed posadzeniem drzew konieczne jest, oprócz wgłębień, oranie plantacji w miejscu sadzenia ogrodu.

Głębokość wgłębień do sadzonek musi wynosić co najmniej 80 centymetrów, a szerokość – 1 m. Drzewa są rozmieszczone w odległości około pięciu metrów od siebie. Nie powinieneś ratować na miejscu, ponieważ w małej odległości lądowania korony drzew dorosłych będą zaciemniać i naciskać resztę roślin.

Siewanie innych odmiennych kultur w rozstawie rzędów jest pożądane w przypadku wiśni, ponieważ zimą będą chronić południowców przed zimnem.

Fatezh (wiśnia) jest karmiony szlamem (1/8), złożonym rozcieńczonym nawozem przeznaczonym do uprawy owoców i jagód (sto gramów na wiadrze wody), a także wlewu popiołów na wodę (1/10).

Krętę okrągłą wylewa się do roztworu odżywczego, który jest oczyszczany z chwastów. Nawozy nie wlewa się do samej bazy, ale są rozmieszczone wokół obwodu, ponieważ stare korzenie nie są w stanie wchłonąć użytecznych substancji.

Każdej wiosny, Fatezh (wiśnia) przed obrzękiem nerek jest cięte. W tym przypadku usuwane są łamane i uschnięte gałązki, a sekcje są traktowane specjalnym winorośli ogrodowej.