266 Shares 7704 views

Monoterapia – co to jest? Zalety i wady monoterapii

Bardzo atrakcyjny zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów z opcją leczenia w monoterapii. Co to jest – lepiej niż inni lekarze wiedzą dokładnie, bezpośrednio zaangażowany w leczeniu niektórych chorób. Ta metoda obróbki, oprócz niezaprzeczalnych zaletach ma jeszcze pewne wady.


o monoterapii

Sposób ten zakłada proces gojenia będzie przeprowadzone przy użyciu tylko jednego leku lub procedury. Planowany efekt takiego leczenia byłoby pełne wyzdrowienie pacjenta lub normalizacji skorygowanych postaciami życia.

Do tej pory dość często prowadzone nadciśnienia tętniczego w monoterapii. Można ją przeprowadzić stosując leki z następujących grup farmakologicznych:

  • beta-blokery;
  • inhibitory ACE;
  • blokery kanału wapniowego;
  • diuretyków.

Monoterapii (leczenie jednym lekiem) nadciśnienie jest już rzeczywistością. Szczególnie dobrze w tym kierunku okazały kombinacji leków, która zawiera w swej strukturze kilkoma sposobami.

Główne zalety

Wiele z nich jest zaangażowany w monoterapii. Co to jest i jak to dobrze, starając się przekazać pacjentów lekarza. Głównymi zaletami tej metody leczenia są następujące fakty:

  • Znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że pacjent będzie ściśle obserwować zaleceniem lekarza o przyjęciu leku.
  • Zmniejszone ryzyko skutków ubocznych.
  • Ułatwia zgodności w procesie obróbki dla pacjenta.
  • Monoterapia – jest znacznie mniej kosztowny sposób obróbki niż te, które dotyczą odbierania dużej liczby różnych leków.

Ze względu na te zalety, ta opcja terapie, coraz większa liczba lekarzy.

braki

Główną wadą takiego leczenia javjaletsja faktu, że często nie są wystarczająco skuteczne. Na przykład, gdy nadciśnienie czasami nie udaje się osiągnąć wymaganą ilość skurczowego i rozkurczowego ciśnienia za pomocą pojedynczego narzędzia. Nawet w trakcie stosowania kombinowanego dawki leków są w swoich składnikach kompozycji często jest niewystarczające.

Ponadto, kombinacja leków często mają więcej przeciwwskazań do jej stosowania niż medycyny konwencjonalnej.

Monoterapia kurs

Ta metoda leczenia jest obecnie uznawana za „złoty standard” w kierunku, który chcesz przenieść większość gałęzi medycyny. Wynika to z zalet posiadanych przez monoterapii. Co to jest, jakie funkcje ma pozytywny – stara się przekazać do wszystkich pracowników służby zdrowia i pacjentów.

Stwierdzono, że właściwie są zgodne z zaleceniami lekarzy, tylko około 30% pacjentów. W wielu przypadkach jest to ponieważ ludzie zapominają, kiedy i w jakim czasie on musi podjąć konkretny lek. Znacznie częściej występuje, gdy pacjent musi przyjąć dużą ilość narkotyków.

Wielu pacjentów nie chcą korzystać z wielu leków z tego powodu, że są w stanie doprowadzić do rozwoju różnych skutków ubocznych. Znacznie zmniejsza ryzyko ich wystąpienia, w przypadkach gdy jest stosowany w monoterapii. Co to jest oznacza dla pacjenta? Sytuacja ta jest o wiele bardziej rzadki determinuje rozwój różnych problemów związanych z wątroby, nerek i innych narządów.

Zazwyczaj lek jest często tańsze połączone. Zatem koszt 2-3 takich leków będą musiały przekraczać kwoty, którą trzeba zapłacić za zakup nowoczesnych udogodnień, w tym w jej członkostwa kilku składników aktywnych. W rezultacie nowo zwiększenie dostępności opieki medycznej dla pacjenta, co jest bardziej prawdopodobne, że będzie kupować i użyje jednego leku mu potrzebne.

Obecnie większość urzędników zdrowia publicznego, w tym liderów, który koncentruje się na ciągłym rozwoju monoterapii oraz wszystkich jej szerszego wprowadzenia do codziennej praktyce lekarzy i pacjentów codziennym życiu.