296 Shares 9017 views

Gdzie plaża piaszczysta Morza Czarnego? Przegląd najlepszych plaż piaszczystych Morza Czarnego

Gdzie plaża piaszczysta Morza Czarnego? Pozornie proste pytanie przyczyną myśleć nawet turyści z doświadczeniem i doświadczonymi podróżnikami. Różnorodność skał, które tworzą na morzu i na lądzie, starożytny basen – czynników, które wpływają na charakter powierzchni. Na wybrzeżu Morza Czarnego , istnieją trzy rodzaje plaż: piaszczyste, żwirowe i kamieniste. Pierwszym najbardziej popularne, drugie i trzecie – dla amatora. Dowiedzieć się, gdzie brzeg jest pokryty piaskiem, tak miło pieścić ciało.


Gdzie plaża piaszczysta Morza Czarnego?

Badanie preferencji turystów – nie jest łatwym zadaniem. Wielomilionowe przepływ ludzi wysyłane do różnych części wybrzeża Morza Czarnego:

 • na północ od Turcji;
 • zachodnich zboczach Kaukazu;
 • półwysep Krym;
 • w południowo-zachodniej Ukrainy;
 • w południowo-wschodniej Bułgarii.

Preferowane plaż turystycznych na wybrzeżu Morza Czarnego:

 • Kerpen Kefken Kovanagzy iw pobliżu ważnego węzła komunikacyjnego w północnej Turcji – Izmit;
 • Anapa i Gelendżik na wybrzeżu Morza Czarnego, Kaukazu (Rosja);
 • Ponad 20 ośrodków na półwyspie Krym;
 • miast i miasteczek na wschodzie i południu miasta Odessy (Ukraina);
 • Warna kurortów, Burgas i innych Bułgaria.

Piaszczyste plaże w południowo-zachodniej części Ukrainy

Plusy i minusy to nie tylko skały, które tworzą wybrzeże. Obszar ośrodek powinien mieć dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, dobrą dostępność komunikacyjną. Nowoczesne podróżnych planujących podróż do wybrzeża, a także zwrócić uwagę na stabilną sytuację polityczną w regionie, który zamierzamy odpocząć.

Pod wieloma względami, piaszczyste plaże wybrzeża Morza Czarnego w pobliżu ukraińska Odessa, Carolino Bugaz, Sergeevka gorsze ośrodków w Bułgarii, Turcji, dwie rosyjskie regiony – Krym i Terytorium Krasnodar.

Najlepsze plaże piaszczyste wybrzeża Morza Czarnego Bułgarii

Każdy camper jest na swój sposób idealny ośrodek, jest takie miejsce na mapie. Miękki kształt linii brzegowej, wygodna pozycja w umiarkowanych i podzwrotnikowych szerokościach geograficznych – cech, które charakteryzują Czarne Morze. Wypoczynek na piaszczystej plaży od czerwca do września, przyciąga setki tysięcy ludzi, w południowo-wschodniej Bułgarii.

Najpopularniejsze kurorty z piaszczystych plaż poziomie budżetu i drogich hotelach znajdują się na linii brzegowej Bałczik – Warna – Burgas. Delikatny biały piasek i ciepłe morze utworzyć jeden kompleks z otaczającej przyrody, pozostałości starożytnych cywilizacji i innych zabytków kulturowych i historycznych.

Południowe plaże Morza Czarnego. Turcja

Ze Stambułu do granicy gruzińskiej rozciąga się w północnej części wybrzeża Turcji. Woda w Morzu Czarnym w lecie jest ciepło, zimą chłodzi. Nie ma informacji na temat transformacji w morzu 764 był w „ziemi”: „i chodzić w niej jak na suchym lądzie z Krymu do Tracji i Konstantynopola w Scutari” Średnia temperatura latem w ostatnich pięćdziesięciu lat przechowywano w temperaturze około + 23 ° C

Tureckie plaże Morza Czarnego przyciągają miłośników naturalnych kontrastów i prywatności. Berneński zaczyna się blisko wybrzeża, istnieją naturalne miejsca nie dotkniętych niszczycielską wpływem cywilizacji. Ośrodków w tej części Turcji jest znany z obfitości atrakcji, w przepięknej scenerii, zabytków.

Hotele i domy gościnne dla turystów są w rejonie plaż Kovanagzy, Kerpė i Kefken. Położony na zachód od Agua Resort. Sinop Plaże pokrycie prawie całej linii brzegowej półwyspu. East Coast kurortów ozdobić Unye, Ordu, Trabzon.

Piaszczyste plaże wybrzeża Morza Czarnego Kaukazu w Rosji

Pozostawienie dobry ośrodek, w którym złoty plaża łagodnie w dół do wody, turysta chce wrócić tu w przyszłym roku. Nawet pobieżny przegląd regionów, gdzie piaszczysta plaża Morza Czarnego, mówi nam, że ludzie są przyciągane do tego znaku wybrzeża. kolorowe porównanie było „złotym” – żółta plaża, „perła” – biały. Nadal istnieją czerwone i czarne piaski.

Wschodnim brzegu Morza Czarnego „pechowy” ze skał. Byli zbyt silny, aby woda, wiatr i reakcji chemicznych może przekształcić je w piasku. Kruszenie zakończone na etapie kamieni i żwiru, pozostały niedostępne skały, które są od tysięcy lat utrzymywał naporem morza.

Piaszczysta plaża na wybrzeżu Morza Czarnego w regionie Kaukazu – rzadkość. Zaskakujące jest to, że wśród skał i kamieni pojawił się złoty piasek i delikatnie zwężająca się plaża w Gelendzhik i Anapa. Piasek dobrze ogrzać do głębokości 35 cm, gorącą skórę. Te naturalne zabiegi mają korzystny wpływ na organizm, pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, układu mięśniowo-szkieletowego, dróg oddechowych i skóry.

Południowym wybrzeżu Krymu. Piaszczyste i żwirowe plaże

Krym częściowo graniczy z Morza Azowskiego, ale większość linii brzegowej odnosi się do Blackpool. Zalety południowe położenie uzupełniają unikalne krajobrazy górskie i stepowe, lecznicze błoto, terapeutyczny krymski wody mineralnej. Nie jest zaskakujące, że ośrodki półwysep stały renomowane ośrodki zdrowia i przychodnie poziom międzynarodowy.

konwencjonalny podział półwyspu na wybrzeżu Południowej, Wschodu i Zachodu pozwoli lepiej wyobrazić sobie, gdzie Morze Czarne piaszczysta plaża blisko Kaukazu, a do tureckiego wybrzeża, gdzie na wyciągnięcie ręki. Historyczny i geograficzny części Krymu różnią się budową przybrzeżnej, cech klimatycznych, obiektów rekreacyjnych. Turyści często przypominają postaci z bajek, wybierając jedną z trzech dróg.

Do najbardziej znanych ośrodków krymskich – Jałta, Ałuszta, Gurzuf, Foros – znajduje się na południowej części półwyspu. Tu błękitne morze, piaszczyste i żwirowe plaże, malownicze krajobrazy. Południowym wybrzeżu Krymu – raj na ziemi, gdzie przepływa potężny turystyczny pośpiech, szczególnie w ciepłej porze roku. Plaże w Ałuszta pokryte ciemnym łupków piasku, czasem z małych kamieni i żwiru. Woda nie jest wystarczająco czysty w szczytowym sezonie letnim, gdy ośrodek jest zajęty.

Krym. Piaszczyste plaże na zachodzie

Jako przykład, który obrazowo ilustruje problem wyboru plaż nad Morzem Czarnym, w odpowiednim krymskiej miasto Sewastopol – baza Morza Czarnego rosyjskiej marynarki wojennej. Spośród trzech kilkunastu najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych w okolicy – szerokiej, piaszczystej plaży w zatoce Omega, skaliste Soldier – w Admiralskaya laguny kamienistej Jasper – w Cape Fiolent. Oprócz Sewastopolu na zachodnim wybrzeżu Krymu jest słynny kurort Yevpatoria, wsi Saki, Morza Czarnego.

Lokalne ośrodki przyciągają łagodny klimat, mnóstwo jasne, ale nie palącym słońcem, obecność leczniczego błota i solanką. Szczególnie słynne Yevpatoriya piaszczyste plaże Morza Czarnego (Rosja). Obszar miasta i okolicznych istnieje ponad pięćdziesiąt miejsc do pływania. Są darmowe, resortowych, nudystów, Plaża płatna, a wszystkie z nich – piasek.

East Krym. Lista plaż

Na wschodnim wybrzeżu Krymu popularnych nadmorskich kurortach są zlokalizowane w miastach Kercz obszaru, Sudak, Teodozja. Tutaj, szeroki wybór miejsc do zwiedzania: spacer starożytnych kopców, zamki, centrum produkcji wina Cognac „Koktebel”, gdzie International de Jazz Koktebel Jazz Party Festival.

Lista ośrodków we wschodniej części Krymu, gdzie można odpocząć na piaszczystych plażach:

 • Kercz (nie w mieście i okolicy).
 • W linii z Feodosii rozliczenia Seaside szerokim odcinku wybrzeża zasypanej piaskiem zmieszanym z perłowych muszli uszkodzonej;
 • Wioska New Light, który został nakręcony w 1963 roku „Trzy plus dwa”. Po premierze filmu sowieccy ludzie jeszcze bardziej kochany do odpoczynku „dzikusów” na piaszczystych plażach.
 • Koktebel – wieś w okolicach Teodozji na brzegu zatoki o tej samej nazwie, pokryte piaskiem i żwirem.
 • Ordżonikidze – mały ośrodek między Teodozji i Koktebel. Piasek i żwir.

Popularność ośrodki zależy od wielu czynników, a jednym z pierwszych wierszy w długiej listy wymagań odbywa charakter wybrzeża. Gładki, łagodny stok do wody, złoty piasek i perłowe odcienie – to idealne warunki do wypoczynku.