632 Shares 3384 views

Krasnodar, „Miasto Ogród”: historia, zdjęcia, adres

Najstarszy park w mieście Krasnodar – „Miasto Ogród”, którego historia sięga 1846 roku. Książę MS Woroncowa, będąc w tym czasie dowódca Korpusu kaukaskiej, mającego rangę feldmarszałka, nakazał parków w największych miastach tego czasu w południowym regionie Nalczyk, Władykaukaz i Ekaterinodar.


Historia parku

Po tym celu, na początku 1848 roku w mieście Ekaterinodar (obecnie Krasnodar), ustanowienia parku „Troop Garden” i przypisać mu dużą działkę na terenie lasu. W tym samym roku umowy z mocy znanego architekta krajobrazu czasu, Niemiecki – James Bekelmeyerom. W ciągu 6 lat jego kariery, on wykonany ogród jasny, piękny i najlepsze dekoracje dla miasta i Kubań, który znał nawet w odległych regionach. On wydał tysiące krymskich winorośli i drzew ozdobnych i nawet rozdawane wszystkim, którzy chcą bezpłatne sadzonki. Wkrótce park wprowadzono płatną atrakcją, zainstalowane kino na świeżym powietrzu.

Okres odbudowy

Park jest ulubionym miejscem wypoczynku wśród szlachty. Kiedy wybuchła wojna domowa i dotknął miasto Krasnodar, „Miasto Ogród” (wtedy przemianowany na „Troop Garden”) został poważnie uszkodzony, drzewa ozdobne i winnice całkowicie zniszczone. W 1922 roku Park rozpoczyna odbudowę zniszczonych drzew i winorośli, sadzone ponownie, tym samym dodając do rzadkich i cennych okazów.

W 1932 roku "Garden City" zmienia nazwę w Gorky Park Town Rady Krasnodar. Przed rozpoczęciem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, znów nabiera swojej dawnej świetności. W czasie działań wojennych, park został spalony nie do poznania, prawie wszystkie rośliny zostały zniszczone. Budynki na terenie parku zostały całkowicie zniszczone, ale po raz kolejny zaczął odzyskiwać po zakończeniu wojny. W parku znajduje się kilka fontann zainstalowane, re-posadzone drzewa i krzewy, wiele grządek.

Powierzchnia parku wynosi – 16 ha, zaczął wdrażać wiele tanecznych i koncertowych salach, pawilon do gry w szachy, strzelnica, wiele atrakcji, plac zabaw, a nawet ustanowił wieżę ze spadochronem. Park stworzył zoo i kwiat cieplarnianych.

Okres wyzwanie i osiągnięcia

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku w parku nie były łatwe. Znajduje się na niej wiele rekonstrukcje i kilkakrotnie wyciąć jego terytorium. Po latach parku zaniedbania „Miasto Ogród” oddany do eksploatacji w 1981 roku. Już w 1993 roku park odbyła uroczystości z okazji 200. rocznicy miasta Krasnodar. Oto jak park wyglądał Krasnodar „Miasto Ogród” zdjęcie zostało zrobione w 1982 roku, to widać poniżej.

A 2008 dał obywatelom święto, które obchodzone jest na wielką skalę, to był obchody 160. rocznicy najstarszego parku w Kuban. W tym samym roku w Park City Krasnodar „Miasto Ogród” został zwycięzcą zatrudniania ludzi w klubie. Trzy parki kolektywy było ponad 350 uczestników i park „Miasto Ogród” otrzymał najwyższą nagrodę, która istnieje w parku przemysłu – „Złota konika”. Główną atrakcją tutaj – olbrzymi dąb, jego wiek. Ponadto dąb w parku istnieją cztery dąb, który jest więcej niż 600 lat. A także nie jest drzewem, które jest wymienione w Red Book – japonica Sophora.

nowoczesny park

Krasnodar City Park „Miasto Ogród” dzisiaj jest bardzo piękne i są stale ludzi chodzących, ciesząc się piękne aleje lipy, leszczyny, japoński Sophora, a nie tylko najpiękniejsze i słusznie uważany za aleja orzech czarny. To jest piękne bez względu na porę roku, zimą, wiosną lub latem, w parku można zawsze mieć dobry czas, odpocząć i nabrać sił. W lecie można spacerować wąskimi uliczkami do ucieczki ciepła pod gęste listowie drzew egzotycznych. W zimie można cieszyć się ciszą i spokojem.

Wakacje spędzają w parku jest szczególnie przyjemne, istnieje mnóstwo rozrywki zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie Delfinarium (600 str. Dzieci do lat 3 bezpłatnie), gdzie można zobaczyć delfiny i lwy morskie. Rowery i wrotki (wys. – 150 p), Velomobile, strzelnicy, różne zjeżdżalnie i trampoliny dla wszystkich smaków, diabelski młyn, który jest uważany za największy w południowej części Rosji, którego wysokość jest większa niż – 50 m, piękne widoki na miasto są otwarte na wysokości ,

Przejażdżki dla dzieci są bardziej niż 30. Typowo, koszt biletu – 120 rubli, ale administracja parku wprowadziła taką innowację jako „środowisko społeczne”, wszystkie bilety w ciągu dnia można kupić za zaledwie 80 rubli. W takie dni, że będzie dużo ludzi w parku, a hype panuje poważny. W parku znajduje się wiele niespodzianek dla swojej urody fontann i wielu rzeźb. Jeśli torturowany głód, i nie chce opuścić, park może być dobre do jedzenia, istnieje duża liczba kawiarni i restauracji z wyśmienitą kuchnią.

Spokojne miejsce na relaks

Dla tych, którzy lubią być sami i sen, nie jest piękne jezioro, na którym łabędzie, kaczki i gęsi. Można usiąść na brzegu i paszy im chleb. W weekendy, gospodarze Park różnorodność rekreacyjnych mogą być interesujące na relaks dla osób w każdym wieku. Obszar ma tańczyć dla tych, którzy są nad … Park zadziwia i cieszy jego czystości, jest umieszczenie dużo pojemniki na śmieci i wiele ławek, gdzie można usiąść, odpocząć, cieszyć się pięknem. klomby i trawniki są dobrze utrzymane, a nigdy pławi pojedyncze butelki lub paczkę. Dla miłośników historii będzie zainteresowany, aby odwiedzić starożytną osadę, znajdujący się na terenie parku, znaleźliśmy go, gdy wykopał w 1930 roku. W muzeum eksponowane są starożytne artefakty: naczynia, naszyjniki, bransoletki.

Jak dostać się do parku

Jest to wspaniałe miejsce w regionie Kuban, który będzie miło odwiedzić goście, jak i miejscowych, jeśli ktoś nie odwiedził – to park w mieście Krasnodar – „Garden City”. Dojazd: autobus (101, 107a, 124a, 126a, 127a), tramwajowe (2, 4), taxi (7a, 7b, 44, 49, 177). Istnieje wiele rozwiązań. Jak znaleźć parku „miasta-ogrodu”? Krasnodar, adres: ul. Postovaya 34.

Teren, na którym znajduje się park, po prostu piękne. Tutaj każdy znajdzie rozrywkę dla wszystkich gustów i uzyskać wiele pozytywnych emocji. gwarantuje wspaniałe wakacje dla całej rodziny.