383 Shares 4998 views

Jak w domu do czyszczenia piekarnika? Funkcja samooczyszczania piekarnika

Każda dobra gospodyni chce jej kuchnia zawsze panował porządek i czystość. Czasami jest to trudne do utrzymania prawidłowego środowiska. Czyszczenie i walka z tłuszczem upartego pozostały z kilku kolacje, wymaga dużo czasu i wysiłku. Najtrudniejszą rzeczą w kuchni do utrzymania w czystości urządzeń bezpośrednio wykorzystywane do gotowania. Jak w domu do czyszczenia piekarnika – ten artykuł pokaże.


Piekarnik sucho – trudne, ale konieczne

Jeśli chodzi o sprzątanie kuchni, najbardziej nieprzyjemny obowiązek dla gospodyń domowych jest prawdopodobnie czyszczenia piekarnika. Po pierwsze, umyć piekarnik przez co najmniej niewygodne, ponieważ z jego cech konstrukcyjnych: to głęboko i często jest niska, a jego powierzchnia jest wytłoczona. Po drugie, bardzo charakter zanieczyszczenia wewnątrz urządzenia jest taka, że łatwo jest je czyścić nie jest możliwe. Spalony tłuszcz, często przewlekłe, zwykle najtrudniejsze do usunięcia. Ponadto, jeśli nie usunięto go po każdym kucharza, zaczyna palić i palić. Prędzej czy później musimy podjąć taką łatwą sprawą, jak czyszczenia piekarnika. Przede wszystkim przed gospodyni nasuwa się pytanie, jak w domu, aby szybko i czyszczenia pieca co oznacza używać do najlepszych wyników. Czy wszystkie „cud” oznacza, że tak chwalą producentów, są skuteczne?

Jak czyścić kuchenkę?

Jest oczywiste, że zawsze jest możliwe zastosowanie środków chemicznych do mycia wszystkie powierzchnie w kuchni. Można ich używać w tym pieców. Ale jeśli do zapoznania się ze składem tych funduszy, zwłaszcza tych, które są zaprojektowane, aby rozpuścić tłuszcz i sadzę, że jest nieco niewygodne. Substancje te są po prostu toksyczne. Oczywiście, można z nich korzystać tylko w gumowych rękawiczkach, ale to nie jest ważne. Gdzie jest gwarancja, że substancje chemiczne będą mogli całkowicie spłukać po czyszczeniu? I jak niebezpieczne ich pary?

Te pytania zmusić gospodyń domowych do poszukiwania innych sposobów, jak w domu do czyszczenia piekarnika.

Porównanie kuchenek gazowych i elektrycznych

Kuchenki są tego samego typu (na płytę i pieca pracującego w jednym rodzaju paliwa) i połączono. Chciałbym od razu wyjaśnić kwestię, czy gaz lub piekarnik elektryczny jest lepszy do czyszczenia? Po tym wszystkim, dzisiejsze agd rynek szeroką gamę różnych modeli. Oczywiście, ponieważ rura gazowa do gotowania żywności przy użyciu otwartego ognia i gazu zasilającego jest oczywiście składa się z różnych zanieczyszczeń i dodatki, w którym spalanie sadzy uformowanych, to stają się zanieczyszczone znacznie szybciej i do czyszczenia, odpowiednio, będzie trudniejsze. W urządzeń elektrycznych stopień zanieczyszczenia będą zależeć raczej od sposobu gotowania, to znaczy od tego, czy i są używane do pieczenia różnych rękawów, folii lub papieru. Jeśli używany, cząstki produktów nie dostać się na powierzchni, a nie Bree, a na pytanie, jak do czyszczenia piekarnika, piec elektryczny, dostanie się bardzo często. I to jest plus.

W odniesieniu do innych cech wydajności, a następnie wybierając dowolny, Kuchenka gazowa lub elektryczna, lepiej powinien wziąć pod uwagę, że pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny: gaz jest tańszy niż energia elektryczna, a same instrumenty, mają tendencję do bardziej demokratycznego ceny. Ale urządzenie elektryczne ma znacznie większą funkcjonalność i różnorodność zasięg w tym przypadku jest znacznie wyższa. Tak, a kryteria takie jak urządzenia bezpieczeństwa w stosunku do sprzętu gazowego sprawia, że konsumenci często wybierają tę opcję.

Ponieważ to piece gazowe są bardzo zagryaznyaemosti, problem pojawia się często, jak do czyszczenia piekarnika kuchenkę gazową.

Metody czyszczenia piekarników w domu

Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko nieszkodliwe sposoby jak do czyszczenia piekarnika, eliminując stosowanie niebezpiecznych substancji chemicznych w domu, następujące opcje mogą być zidentyfikowane:

1. Zastosowanie roztworu kwasu cytrynowego lub kwasu octowego. Roztwór nanoszono na całą powierzchnię piekarnika gąbką, po 2-3 godzinach, dokładnie przepłukano wodą. Ta metoda jest nie tylko doskonale usuwa ślady tłuszczu, ale również zapach.

2. Piec soda czyszczenia z kwasu cytrynowego lub kwasu octowego. Składniki najlepiej nie mieszać i traktować powierzchnię najpierw z octem, a następnie posypać sody na szczególnie zanieczyszczonych miejscach. Wynik będzie całkowicie nieszkodliwe dla innych, lecz katastrofalne dla tłuszczu reakcji chemicznej z wodorem. Godzinę po prostu leczenia pierwszą powierzchnię z łagodnym detergentem i czystej wody. Alternatywnie, jako środek czyszczący może być stosowany do pieczenia ciasta środek spulchniający – po prostu składa się sodę i kwas cytrynowy.

3. Zastosowanie amoniaku jest również często można znaleźć wśród porad hostami w sposób czyszczenia piekarnika depozytu. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale nie bardzo wygodne, ponieważ amoniak ma gryzący zapach. Wymaga to nie tylko rękawice, ale respirator. Po pół godzinna ekspozycja na amoniaku na powierzchni roztworu powinna być wypłukiwane ze szczególną starannością i wentylacji piekarnika.

4. parze. Jest to bardzo wygodne w tym celu skorzystać z generatora pary. Ale jego brak pojemnika z wodą i dodaje się do niej z detergentem wystarczy umieścić go w piecu, który jest zawarty w trybie 100-150 stopni. Po 30-40 minutach gazu jest wyłączony, chłodzi się lekko i łatwo umyć powierzchnie, a wystawione na działanie gorącej pary detergentu tłuszczu i wszystkie zanieczyszczenia za ścianach pieca.

5. Sól lub mieszanina soli z napojem. Sól wylano do pieca, podgrzać, to pochłania tłuszcz i zanieczyszczenia i staje się brązowa. Usuwanie zużytego soli powierzchnia przemywa. Można nawet przygotować pastę z sody, soli i wody i pocierać jej piekarnik. Mieszanina ta jest najlepiej pozostawić do dłuższej ekspozycji, takich jak w nocy.

6. Mieszanina mydła, octu i sody oczyszczonej pomogą odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób wyczyścić piekarnik kuchenka elektryczna i usunąć najbardziej zakorzenione brud i tłuszcz plamy nie tylko od powierzchni urządzenia, ale także z półek i regałów. Wystarczy dokładnie natrzeć je z mieszaniną i pozostawić na kilka godzin.

Wszystkie powyższe metody mogą być stosowane kompleksowo. Na przykład, najpierw obróbki powierzchni z octem a następnie sodowej lub soli. Aby oczyścić szybę sukcesu piekarniku, można zastosować tę samą sodę, powodując obficie mokrej gąbki na szybie. Pół godziny później przemyto szkła.

Przed użyciem jednego lub innego sposobu oczyszczania należy usunąć stojaki i tace, a także czyszczenie po suszeniu w piecu zanieczyszczenia.

Gdy piekarnik jest oczyszczenie się

Wiodący producenci urządzeń poprawić sprzęt produkowany w sposób ciągły. Tak przydatna funkcja pozwala zmniejszyć wysiłek ręcznego czyszczenia takich urządzeń gospodarstwa domowego, czy nie zrezygnować z tego – funkcja samooczyszczania piekarnika.

metody pyrolityczne

Tak, pierwsza wersja automatycznego czyszczenia tłuszczu i wszelkich zanieczyszczeń znacznie wpływa na koszt sprzętu gospodarstwa domowego w kierunku aprecjacji. leży w tym, że piec ogrzewa się do temperatury około 500 ° C. W tym przypadku, wszystkie zanieczyszczenia są spalone i zamienione w popiół, który po zakończeniu samooczyszczające jest łatwy do usunięcia. Należy rozumieć, że ta cecha znacznie komplikuje konstrukcję, w razie potrzeby materiałów ogniotrwałych, dodatkową izolację dla zewnętrznej powierzchni urządzenia i możliwość specjalnego filtrowania i usuwania dymu, powstającego przy spalaniu.

proces katalityczny

Jej istotą jest to, że ściany piekarnika pokryte specjalną emalią, która utrzymuje tłuszcze i dzieli je do wody i węgla. Proces ten odbywa się automatycznie w trakcie gotowania. Ręczne czyszczenie w tym przypadku nadal potrzebne, ponieważ dno piekarnika emalii katalitycznej nie jest objęty. Inną wadą tej metody samooczyszczające jest to, że ten mądry emalia w ciągu 4-5 lat upadnie, a następnie funkcja katalizy przestanie działać.

wniosek

Jeśli nie można kupić urządzenia z funkcją samooczyszczania, wskazane jest, aby regularnie czyścić piec zarówno elektrycznych i gazowych przy użyciu powyższej metody i nowoczesne chemii gospodarczej. W ten sposób będzie w stanie uniknąć uporczywych plam przypalonego tłuszczu i sadzy.