182 Shares 1575 views

Volga Region społeczny i humanitarny State Academy: Past and Present

Lato – długo oczekiwany czas, ale także najważniejsze dla niektórych ludzi. Mówimy o szkołach absolwentów. Zdecydowano się latem ich przyszłego przeznaczenia – chłopców i dziewcząt każdą wybraną procentowych specjalne i odpowiednią instytucję. W Samarze, wśród kilkunastu uczelni, wiele wybrały wcześniej Volga Region społeczny i humanitarny State Academy (PGSGA). Jaki rodzaj uczelni? Czy istnieje teraz? To jest to, co mówimy.


Utworzenie uniwersytetu

Było kilka lat temu, Wołga Region Społecznej miał bogatą historię, która jest nierozerwalnie związana z historią rozwoju szkolnictwa wyższego w tym kraju. Na początku ubiegłego wieku, aby stać się nauczycielem może być poprzez szkolenia w wyspecjalizowanych instytucji szkolnictwa wyższego, które było tylko nielicznych w kraju. Jednym z nich był Samara Instytut Pedagogiczny.

Odkrycie tych instytucji edukacyjnych odbyła się w 1911 roku. Później został przekształcony kilkukrotnie – stał się Instytut Pedagogiczny, Wydział Uniwersytetu Państwowego Samara. W 1927 roku uczelnia przestała istnieć. Został on zamknięty z powodu braku funduszy i głodu w regionie Wołgi.

Ożywienie instytutu

Instytut, który stał się wydział, została reaktywowana w 1929 roku, po tym rejonie Wołgi w potrzebie wychowawców, nauczycieli. Instytucja ponownie rozpoczęła swoją działalność, ale pod nową nazwą. Było Mid-Volga Instytut Pedagogiczny (przyszłe społeczno-Volga State University na Humanistycznych).

W kolejnych latach, uczelnia zmieniła nazwę dwa razy, ale jego profil pozostała taka sama. Kontynuował przygotowania wychowawców i nauczycieli. Rozszerzył listę specjalności. W 1991 roku uniwersytet nazwany Samara Państwowy Instytut Pedagogiczny, aw 1994 stał się uniwersytet.

Pojawienie akademii i jej późniejsze losy

W 2009 roku Ministerstwo Edukacji i Nauki z Rosji, zdecydowano o przyznaniu uniwersytet wyspecjalizowanym kształtowniki Academy. Więc nie Povolzhskaya społeczne i humanistyczne (PGSGA, np. SamGPU). organizacja edukacyjna jest uważany za najstarszy uniwersytet w okolicy. To jakościowo uczyć studentów i zwolniony z jego ścian nauczycielka języka rosyjskiego i literatury, matematyki, fizyki, biologii i innych przedmiotów ogólnych. Były też specjalny profil non-pedagogicznej.

Teraz Samara nie akademia, ale to nie znaczy, że przestała istnieć. W 2015 roku został wykonany, aby zmienić nazwę. Wcześniej istniejące społeczny i humanitarny Volga akademię stanie nazywanym teraz Samara State Społecznej i Uniwersytetu Pedagogicznego (SGSPU).

Znajomość współczesnego uniwersytetu

dzisiaj społeczno-Akademia Pedagogiczna jest prestiżową organizacją edukacyjną. Istnieje 10 wydziałów, 20 laboratoria, 24 szkół badawczych. Proces edukacyjny i praca naukowa prowadzona jest w 10 budynkach oświatowych.

Ludzie, którzy chcą zapisać się na uniwersytet społeczno-pedagogiczne, czekając na komisji selekcyjnej. W PGSGA ona prowadziła i nadal prowadzi w SGSPU selekcji konkurencyjnej w najstarszej uczelni w Samarze. komisja selekcyjna oferuje przybyciu ponad 45 obszarów kształcenia w zakresie:

 • języki obce;
 • Historia;
 • filologia;
 • Kultury i techniki;
 • psychologia;
 • sprawności fizycznej;
 • ekonomia, zarządzanie i obsługa;
 • matematyka, fizyka i informatyka;
 • geografia;
 • tworzenie początkowej.

Opinie o akademii i nowoczesnej uczelni

O istniejące wcześniej społeczny i humanitarny Volga Region Państwowa Akademia pozostawia wiele pozytywnych opinii. Niektórzy absolwenci powiedzieć, że w czasie, gdy są kandydaci, wątpili swój wybór. Jednak wraz z początkiem sesji treningowych, zdali sobie sprawę, że były one w obsłudze i jednocześnie poważnej atmosferze.

Nauczyciele, sądząc po opinie PGSGA, odpuszczając studentów, ale zażądał tylko jedno – do sumiennego badania materiałów edukacyjnych. W asystentów klasie dostaliśmy niezbędnych informacji dla studentów, starając się wyjaśnić skomplikowanych przedmiotów w języku zrozumiałym.

Teraźniejszość też opuścić społeczno-Uniwersytet Pedagogiczny pozytywną opinię. Studenci powiedzieć istnieje wiele korzyści w liceum:

 • szeroki wybór specjalności;
 • wolne pokoje w schronisku;
 • możliwość wydania europejskiego zgłoszenia dyplomowego, ułatwiając pracę i kontynuuje naukę za granicą.

Nowoczesne społeczne i Uniwersytet Pedagogiczny – szkoła, w której atmosfera poważnej nauki i homoseksualnych uczniów. Należy tu czy nie? Odpowiedź na to pytanie jest, aby dać każdemu wnioskodawcy dla siebie. Trzeba tylko pamiętać, że ludzie, którzy są teraz studiuje na uniwersytecie, nie żałuję mojego wyboru. Są dumni z uczelni i dążyć do stopnia, że interesy pracodawców.