783 Shares 4121 views

Arkhyz gdzie? Gdzie jest miasto Arhiz? Gdzie jest Lake Arhiz?

Dla większości ludzi słowo „Arkhyz” kojarzy się wyłącznie z leczniczą wodą mineralną. Rzeczywiście, ta nazwa jest nazywany jednym z najbardziej pyszne napoje gazowane.


Ale oprócz rozpatrzenia tytule słowo jest jeszcze co najmniej trzy wartości. W tym artykule przyjrzymy się Arkhyz bardziej uniwersalne: jako unikalny naturalnym miejscu, a jak górskie jezioro, jak i popularnym ośrodku narciarskim. I nie zapomnij powiedzieć o unikalnym składzie chemicznym ulubionych wielu wód mineralnych.

Perła na Zachodnim Kaukazie

Arkhyz … Gdzie to jest? Ty też zastanawiać?

Arkhyz (który jest odczytywany na) – jest to przede wszystkim obszar geograficzny znajduje się w górach zachodniego Kaukazu. Znajduje się na terytorium Rosji w Karachay-Cherkessia.

Arkhyz ma niepowtarzalny charakter i komfortowy klimat. Miejscowi nie wiem, co poważne zmiany temperatury. Pogoda z roku na rok ludzi szczęśliwych łagodne zimy i ciepłe lata, kiedy to nie jest konieczne, aby uciec od upału pod klimatyzatorem, lub odwrotnie, ciepły sweter nosić przy następnym antycyklonu (wiele rosyjskich regionów są znane ze swojej niezwykle nieprzewidywalna pogoda, ale nie Arkhyz).

Wyjątkowy charakter

Pagórkowaty krajobraz jest fascynująca: to jest daleko w niebo pozostawiając grzbiety majestatyczne góry, szczyty, które są często pokryte śniegiem. Na dole widać zielony-niebieski, czysty jak dziecko łzy, wodę potężnej rzeki.

Dociekliwy podróżnik z pewnością odwiedzić lodowiec i jeziora górskie. Najnowsze Arhiz bardzo bogaty – naukowcy mają około 300 naturalnych jezior.

Otoczona górskich rzekach i jeziorach dziewiczego lasu. Majestic jodła, buk i świerk dokonać harmonijny obszar krajobrazu i powietrze – użyteczne dla światła. Wiek niektórych drzew sięga dwieście lat.

Oczywiście, w takich doskonałych lesie grzyby rosną. Już w końcu kwietnia, doświadczony zbieracz może zbierać grzyby koszyczek produktów leśnych. Assorted będzie składać się z brzydkich wyglądające Morel (ale bardzo smaczne i zdrowe, nawiasem mówiąc), a młodzi słodkie miodu muchomor borowikami.

mieszkańcy Arkhyz

Na takim naturalnym i bogatym terytorium żywych zwierząt, czasami bardzo rzadkie. Typowe mieszkańcy lasów górskich – jest:

  • wycieczki;
  • jelenie Kaukaski;
  • żubr;
  • dziki;
  • ikra.

Jeden z najpiękniejszych zwierząt Arkhyz – wycieczkę górską. Jego wygląd różni się szlachetny i wyrafinowania. Mężczyźni nigdy nie zapłodnione samice na wiosnę, latem lub jesienią. W tej chwili są one w oddzielnych obszarach. Tylko te zwierzęta w zimie emeryturę do reprodukcji pięknej i inteligentnej turchat.

Podróżny powinien być bardzo ostrożny w późną wiosną i wczesnym latem: w tym czasie jest szczególnie aktywne gady Arkhyz – żmija i Copperhead. Dlatego buty powinny być zamknięte. Cóż, najważniejsza zasada bezpieczeństwa – jest patrzeć na nogi, a nie w pośpiechu.

Naturalne czerwone ryby

W rzekach i jeziorach pstrągi. Na Arkhyz to specjalnie uprawiane: rodzi się w wodach. Można zauważyć w pogodny dzień, kiedy promienie słoneczne świecą oraz powierzchnię wody.

Ta wyjątkowa ryba jest jeszcze lepiej podziwiać, a nie próbując ją złapać. Tylko z szacunku dla natury jest zachowana w jego pierwotnej formie.

W następnym rozdziale, zobacz gdzie miasto Arkhyz.

Małe miasteczko w górach

Znaleźć odpowiedź na pytanie, jak to wygląda w górskiej miejscowości, to jest możliwe, czytając nasz artykuł na temat. Więc gdzie jest miasto Arkhyz?

Miasto – to zbyt wielkie słowo dla miejscowości o liczbie mieszkańców 400 osób. Arkhyz (gdzie znajduje się obiekt geograficzny, to już wiem) – to niewielka miejscowość położona w sercu gór Kaukazu Zachód. Arkhyz jest centrum administracyjnym osiedli wiejskich i ma dość ciekawą historię.

Wykopaliska archeologiczne na terenie daty Arkhyz z drugiego tysiąclecia pne. Wieś była częścią Wielkiego Jedwabnego Szlaku. W okresie rozkwitu państwa Arhiz Alania była centrum wczesnego chrześcijaństwa. Na terenie wsi przetrwało trzy kościół chrześcijański. Zbudowali bizantyjskich mistrzów szkoły około 10 wieku naszej ery.

Teraz już wiesz, jak to wygląda i gdzie miasto Arkhyz.

turystyka

Arkhyz dzisiaj – jest głównym punktem przeładunkowym dla miłośników górskich wędrówek i fascynującym, rozgwieżdżonym niebem (na Kaukazie, w dobrej pogody jest uroczy).

Tutaj można podróżować konno, łodzią (na rzekach górskich) i po prostu chodzić. W uzupełnieniu do ekscytującej przygodzie, każdy może po prostu cieszyć się piękną przyrodę i poprawić swoje zdrowie uzdrowienie trochę wody prosto ze źródła.

Wielu turystów zastanawiasz się, gdzie spoczywają w Arkhyz. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj wypoczynku dla duszy człowieka. Po tym wszystkim, ktoś jest spokojny, po prostu przeżywa emocje i jeden z nich, a wręcz przeciwnie, staje się zmęczony.

Ostatnim wspólnym musi odpocząć, brak zgiełku i kontemplacji natury … Czy warto jechać do miasta introwertyk Arhiz? Gdzie się zatrzymać w środku? Co robić? Na pewno warto się udać! Tacy ludzie mogą zalecić, aby wynająć mały domek na obrzeżach Arkhyz. Trudno sobie wyobrazić, jaki byłby szczęśliwy introwertyk, będąc w stanie chodzić, słuchać muzyki i cieszyć się jedyna w swoim naturalnym środowisku.

Dla osobą kreatywną ta opcja święto jest idealna, ponieważ przyczynia się do powstania inspiracji. W normalnych warunkach, jest to rzadkość, bo zakresie hałasu, codziennych czynności i innych przeszkód.

Ryzykowny, również nie będą rozczarowani. Dla niego, istnieje wiele możliwości spędzania wolnego czasu dla Arkhyz. Na przykład, narty, wędrówki po górach i rozgwieżdżonym niebie obserwacji. Podróżować w górach – to czynność dość niebezpieczne, więc najlepiej zrobić trasę wędrówki, zakup specjalistycznego sprzętu, a dopiero potem zrealizować swoje marzenie. Zatrzymać się na odpoczynek, jest pożądane w swoich namiotach i jeść ich jedzenie (jest to najbezpieczniejsza opcja dla zdrowia).

Nocne niebo nad Arkhyz

Starry, fascynujący i niezgłębione – te epitety są najbardziej jednoznacznie scharakteryzować go. Kontemplując jasnego nieba, osobę bliską do czegoś wzniosłego, wiecznego i doskonałego. Można to zauważyć w literaturze.

W książce Paulo Koelo „Zdrada”, główny bohater cierpi na przewlekłą depresję (lub subdepression naukowo) i szuka dróg wyjścia z niego. Przeznaczenie przynosi ją do kubańskiego mądry szaman, który doradza jej leczyć dość oryginalny sposób – oglądania nocnego nieba. Kubański mówi jej, aby po prostu „upajać je” – Pojęcie przepojona, czuć i doświadczać nowych emocji.

W finale, bohater zostaje wyleczony z choroby psychicznej, ale w inny sposób – postanowiła skoczyć ze spadochronem. Dlatego metoda szaman jest dość kontrowersyjna, choć nowe emocje tworzy wyjątkowo.

Na miejscu Arkhyz jest największym w całej Europie obserwatorium. Za niewielką opłatą można wejść do środka i zobaczyć jej potężny teleskop komputera.

Skład chemiczny wszystkich swoim ulubionym napojem

Źródło użytecznych wody jest na wysokości 1507 metrów nad poziomem morza.

Bardzo czysty, przyjemny smak i korzystne właściwości. Woda gazowana i nadal. Najbardziej interesująca. To jest woda mineralna „Arkhyz” (gdzie źródło zostało powiedziane) jest bogate w jod, który jest pozbawiony środkowej Rosji i fluoru. Dobrze absorbowane przez organizm doskonale, ponieważ jego budowa cząsteczkowa jest podobny do płynu zawartego w komórkach.

Sprzedawane w większości rosyjskich sklepów: tańsze i smaczniejsze niż importowane napoje gazowane. A sam fakt Standardowy krajowy producent zadowolony.

Jezioro Arkhyz: gdzie?

Następny będzie omawiany temat Arkhyz jezioro (gdzie to jest i co jest godne uwagi). Jest to naturalny zbiornik wodny, którego historia jest owiana tajemnicą. Położony wysoko w górach, na stokach grzbietu Morgue-SIRT na wysokości 2,5 km nad poziomem morza.

Inne nazwy jeziora – Nameless lub zimne serce. Jest to mały naturalny staw w kształcie serca. Dziewicze potoki górskie wypełniły pustą górę, tworząc jezioro miłości. Jezioro woda jest czysta, bogata w substancje mineralne do skóry, a całkiem fajne (w lecie, temperatura waha się od +16 do +18 stopni).

Zgodnie z tradycją jest to konieczne, aby rzucić monetę do prawdziwej miłości nigdy nie opuścił swoje serce. Niektórzy ludzie ośmielają się w nim pływać, ale to amator.

Człowiek raz pierwszy przyszedł do Arkhyz, nie może być inny klimat: ktoś przychodzi do nieopisanej radości gór, a jako dziecko podziwia purpurowe wschody i ktoś rozważa tę wspaniałą naturę i oddaje się medytacji o przemijalności ludzkiego życia. Wszyscy tam niektóre z jego osobistych skojarzeń, ale jedno jest pewne: ta ziemia jest obojętny nie pozostawia nikogo.