799 Shares 7902 views

Jałowiec chiński stricta: sadzenie i pielęgnacja

Juniper jest bardzo popularny w ogrodzie krajobrazu i jest często używany przez architektów krajobrazu. Ze względu na wysokie walory dekoracyjne, łatwo jest dopasować do dowolnej kompozycji, zwłaszcza w stylu japońskim lub chińskim. I nie jest to zaskakujące, jako miejsce narodzin jałowce są uważane za Japonia, Chiny, Korea i Mongolia. Jedną z odmian krzewów ma wspaniałe niebiesko-zielony odcień igieł – do jałowiec chiński Stricta. W trosce o nich wymaga pewnego wysiłku i starannego podejścia, ale na ogół jest dość prosta. Jałowce posiada szereg przydatnych funkcji. Po pierwsze, czyszczenia i dezynfekcji powietrza, jak również wiele innych drzew iglastych. Po drugie, jego korzenie, jagody i pędy są aktywnie wykorzystywane w medycynie ludowej. Jest to wiecznie zielone, więc gałęzi, na przykład, do sauny lub łaźni może być stosowany przez cały rok. Juniper gałązki są bardzo popularne i użyteczne, promują one dobrą cyrkulację.

Odmiany jałowca chińskiego

Gatunek nie jest tak wiele, różnią się zasadniczo w formie korony i wysokości, co osiągnąć nasz klimat. Jałowce preferują środowisko naturalne i czyste atmosfera, ale wśród nich są odmiany przystosowane do miejskiej zanieczyszczonego powietrza: Blaauw (ma szaro-zielone igły, kolumnowy kształt), niebieski Alps -, Plyumoza (igły srebrzysto-niebieskie, dość wysokie do 4 m). Aurea (kolor zmienia się w zależności od pory roku, w lecie – złoty-zielony i jesień – żółto-brąz). Jest też bardzo nietypowy rodzaj Globoza, która ma kształt kulisty, jest krótka i osiąga wysokość jednego metra. Jałowiec chiński stricta Variegates – rodzaj drzew iglastych z niezwykłym kolorze.

Na wysokości krzewu może dorastają do dwóch metrów. Kolorowy, wśród zielonych pędów oddziałów obfite włączenia kremowym kolorze. Wygląda to bardzo ciekawy i nietypowy. Jest on łatwy do odtworzenia za pomocą sadzonek. Spartańskie odmiana ma duże wymiary i rośnie do 6 m wysokości, posiada piękny ostrosłupa korony i jasne, ciemnozielone igieł.

Juniper stricta: Opis Typ

Jest to jedno z wielu gatunków jałowca, połączonych do dużej rodziny Cypress. On, w przeciwieństwie do wielu kolegów jest bardzo mała wysokość wzrasta do zaledwie 1,8-2 metrów i średnicy około 80 cm. Gałęzie są cienkie, ale bardzo gęsto pokryte niebieskawym igieł. Dlatego jałowca stricta ma bardzo grubą płaską, stożkową koronę. „Miniatura” rozmiar pozwala wykorzystać go zarówno jako żywy niskim ogrodzeniem, a Alpine wzgórza, na kamiennych ogrodów w stylu japońskim. Rośnie bardzo powoli, co oznacza wzrost o jedynie 5-7 cm rocznie. Jagody, lub jak są one nazywane botanicy shishkoyagody mają bogate ciemnego koloru niebieskiego z białą powłoką.

Wysuszony, całe lub zmielone forma Aktywnie wykorzystywane do gotowania jako przyprawa do marynaty, mięsa, ryby i sosy. Jeśli chcesz połączyć pożyteczne cechy i piękno, wybierz jałowca Stricta. Opieki nad nimi jest proste, ale dokładna. Ale dekoracyjne kompensuje wszystkie wysiłki są podwójnie.

Juniper stricta: sadzenie i pielęgnacja

Miejsce dla niego wybrać się słońcem, ale należy pamiętać, że młodych roślin po raz pierwszy będzie musiał pokryć od palących promieni. Jeśli witryna jest gleba słabo kwaśny lub obojętny, będzie idealnie nadaje się do krajobrazu jałowiec chiński stricta. Sadzenia może być przeprowadzona zarówno w jesienią i wiosną. Jeśli kupujesz młodych roślin, mający otwarty system korzeniowy, to najlepiej je sadzić wczesną wiosną, zanim pąki zaczynają kwitnąć. Jak doświadczenie wielu ogrodników, to najlepiej kupić Juniper Stricta w pojemniku, a następnie zasadzone w dowolnej chwili, oprócz intensywnego ciepła.

Ponadto, te rośliny są znacznie lepiej przystosowane do nowych warunków i zaczynają rosnąć szybciej. Musimy położyć metr od siebie, jeśli jest to kompozycja grupy. Pit wykopane zależnie od wielkości systemu korzeniowego, średnio o 70 do 70 cm, lub dwa razy na grudki ziemi. Na dole jest to niezbędne do wypełnienia odprowadzanie wiórów cegły lub gruboziarnistego piasku rzecznego. w ogrodnictwie eksperci doradzają następującą strukturę rodzajową dla jałowca: ziemię SOD torfu i piasku w stosunku 1: 2: 1. Po sadzeniu roślin, wymagane jest wylana, a górna część gleby w beczce zamulchirovat. Użyj do tego celu mogą być rozdrobnione kory sosnowej, szyszki, zrębki. Wpłynie to na poprawę warunków dla wzrostu i dać jeszcze więcej roślin ozdobnych.

Podlewanie i nawożenie

Juniper nie Stricta wybredna podlewania. Tylko w lecie bardzo suchych i gorących może być wylewana, trzy lub cztery razy w ciągu sezonu, przepływ wody z 10 do 30 litrów na dorosłej rośliny, w zależności od wielkości i wieku. Ale on nie znosi suche powietrze, więc będzie miło jeśli okresowo spray, należy to zrobić dopiero po zachodzie słońca lub wczesnym rankiem. feed jałowiec zbyt twardy nie jest to konieczne, to będzie na tyle, aby okres NPK aktywnego wzrostu.

Przycinanie i schronienie na zimę

Juniper nie wymaga cięcia, a więc rośnie dość wolno. Więc trzeba tylko usunąć gałęzie suche lub chore. Roślina jest hardy, ale młode osobniki pierwszych 2 latach wzrostu w zimie najlepiej jest ukryć. Jedyną rzeczą, którą należy zrobić z dużych drzew – to undergirding sznurek do ciężkiego śniegu na gałęziach nie jest uszkodzony. Jeśli nadal boi się dojrzałej rośliny, możliwe jest pokrycie pit dolny krąg jodły lub sosny gałęzi świerkowych.

propagacji sadzonek

Wiele roślin są rozmnażane przez sadzonki, w tym jałowca stricta. Sadzenie i troski o nich jest bardzo łatwe do zrobienia. Jakość ta, nawiasem mówiąc, jest to, co wyróżnia go od mas iglastych, co jest niezwykle trudne i prawie niemożliwe, aby propagować branże z instancji nadrzędnej. Sadzonki powinny być cięte w środku lata, w czerwcu, z gałęzi jałowca korony. Wszystkie gałęzie boczne powinny być usunięte, a dolna część skorupy usunąć ostrym nożem. Utrwalić je w mieszaninie torfu z piasku rzecznego. Moczenie młode sadzonki powinny być w ciemnym pomieszczeniu, a dopiero po ukorzenienia stopniowo przyzwyczaić się do słońca.

zwielokrotniania warstw

Taka metoda jest najbardziej odpowiednia do pełzania gatunków jałowca. Na wiosnę, aby to zrobić, kopać roślin blisko płytkimi rowkami, wypełnić je mieszaniną wilgotnej gleby torfowej i piasku. Są one rozłożone pędy, które podróżują po ziemi, lekko pokryte ziemią i górnej gałęzi prischipnut. Wiosną następnego roku jest oddzielone od rośliny macierzystej i przeszczepione do stałego miejsca.

Choroby i szkodniki

Najbardziej niebezpieczna choroba grzybowa jałowca jest rdza. Pogódź się z tym i może być bardzo skuteczne, jeśli czas używania narkotyków, takich jak „Artserida”, opryskiwanie powinno być przeprowadzane w odstępach co dziesięć dni.

Od szkodników jałowiec często wpływa przędziorków, mszyc i jałowca skalę Jose. Dla terminowego leczenia rośliny potrzebują do oglądania go uważnie i natychmiast owadobójczych, jeśli to konieczne. Trzeba spryskać i pokrewnymi jałowca drzew i krzewów. Siedliskiem mszyce często działają róże ogrodowe.

Umieść w ogrodzie

I mogą być używane nawet w projektowaniu witryny Juniper stricta. Recenzje projektantów Krajobrazu o tej rośliny są pozytywne, że jest to spowodowane przede wszystkim skromny do gleby, podlewanie, odporność na zimno i wysoką dekoracyjnych. Posiadające rozwiniętą i silny system korzeniowy, Juniper będzie dobry do utrzymania gleby – może być stosowany w celu zapobiegania erozji w niektórych obszarach.

Zastosowanie w krajobrazie zależy również od odmiany. Jeśli wybierzesz wyższe stopnie, będą wyglądały świetnie jako sadzenia grupowej, a także pojedynczo. Juniper stricta jest stosowany w pojedynczych lądowań i Heather. Formularz prostaty jest dobry do wykorzystania w górach alpejskich lub w skalnych. Krzewiastych postacie odpowiednie do tworzenia zabezpieczeń. Wszystko jałowiec wyglądać dobrze w grupie z innymi sadzenia drzew iglastych, na przykład, karzeł, kosodrzewiny lub jodły.

Bonsai jałowiec

Techniką bonsai znane wielu, to jest dość pracochłonny i długotrwały proces, w którym dokładną kopią dużego drzewa w miniaturze. Bardzo często otrzymują miniaturową kopię bardzo nietypowy i niezwykle pięknym kształcie. Juniper stricta idealnie nadaje się do tego, a to nie jest zaskakujące: mają sztukę bonsai jednej ojczyzny – Chiny.

Głównym zadaniem – jest ograniczenie wzrostu poprzez przycinanie korzeni, słabe gleby, mała ilość ziemnych śpiączki, minimum nawozowe. Do nadawania roślinie dziwaczne jego szczypanie, cięcie prowadzi się w czasie całego okresu wzrostu, a także za pomocą beczki przewodu do nadania wymaganego kształtu. Kup już uprawiane bonsai – Juniper Stricta. Opieki nad nimi jest o wiele łatwiejsze. Pamiętaj, że to jeszcze nie jest Houseplant, a najlepszym miejscem dla niego będzie taras lub oranżerii. Ktoś myśli, że jest sztuką, a są tacy, którzy uważają tę metodę uprawy jako kpiny z zakładu.

W Azji, wierzyliśmy, że zapach palonego gałęzie jałowca odstrasza złe duchy, a według Feng Shui, roślina ta jest całkowicie „czyste” przestrzeni negatywnej energii, dlatego zaleca się sadzić na całym obwodzie. A jeśli posadzić drzewo pod oknami sypialni, przyczynia się do osiągnięcia pokoju i harmonii w życiu rodzinnym. Prawda czy nie, jałowiec – to naprawdę jeden z najlepszych ozdób ogrodowych.