129 Shares 3551 views

kwas bursztynowy do storczyków: jak stosować?

Dziś w aptekach sprzedawane ogromną liczbę różnych produktów ze wszystkich rodzajów chorób. Ale wiele z nich nie są nawet świadomi, że niektóre z nich mogą być stosowane w celu utrzymania roślin w pomieszczeniu. Jednym z takich środków jest uważany kwasu bursztynowego. Dla storczyków ten lek jest po prostu niezastąpiony. Tak, jak prawidłowo korzystać z tego leku?


Co to jest kwas bursztynowy

Lek ten jest najczęściej wytwarza się w postaci kryształów, rozpuszcza się w alkoholu lub czystą wodą. W tym przypadku kwas bursztynowy ma kolor. Dla roślin, to znaczy – regulator wzrostu. Zwierzęta storczyków z niedostatecznej opieki nie rosną dobrze i, oczywiście, nie kwitną. kwas bursztynowy pozwala rośliny są znacznie lepiej wchłonąć wszystkich przydatnych składników zawartych w glebie, jak również pomaga dostosować przez zmianę klimatu lub po przeszczepie. Innymi słowy, lek pomaga storczyki szybciej i łatwiej tolerować stres. Bardzo często rośliny cierpią z powodu niesprzyjających warunków dla wzrostu i przeszczepu.

Jak działa lek

kwas bursztynowy dla storczyków nie jest używany tylko jako wzrost i kwitnienie. Często rośliny wymagają regeneracji. Jednak największy efekt można osiągnąć stosując lek tylko w odpowiednim czasie i we właściwej dawce. Przetwarzanie kwasu bursztynowego mogą być przeprowadzane wielokrotnie. Roztwór może moczyć materiału rozmnożeniowego i aby go pominąć w korzeniach roślin, a następnie rozpylać nich ziemi części doniczka osadu sam zapłodnienia nich gleby, nawadnianie.

kwas bursztynowy wzmacnia storczyki, zwiększając odporność na różne choroby. Dzięki tej substancji rośliny zaczynają kwitnąć lepiej, ponieważ lek zwiększa poziom chlorofilu.

Co daje traktowanie nasion i sadzonek

Zwierzęta storczyki są dość kapryśny roślin, które są często źle. Materiał do sadzenia przetwarzania kwas bursztynowy poprawia stabilność koloru negatywne czynniki środowiskowe i przyspieszyć ich wzrost i wzmocnienie nie tylko korzenie, ale również część podłoża. Ponadto, preparat umożliwia mikroorganizmów znajdujących się w glebie szybciej zniszczenie jakichkolwiek toksycznych substancji organicznych. kwasu bursztynowego dla orchidei – to wybawienie od toksycznych składników do nich, zdolności do akumulowania się w roślinach.

Opryskiwanie roślin roztworem

Jak już wcześniej wspomniano, kwas bursztynowy może być wykorzystywane na różne sposoby: zanurzyć w roztworze materiału do sadzenia, wodę i pot sprayu kwiatów. W aptece można kupić lek w formie tabletek. Mogą być również wykorzystane. W celu uczynienia spray wystarczająco rozpuszcza się w jednym litrze czystej wody jeden drażetek. Ale nie wszystko jest takie proste.

Specjalistów zaleca w pierwszej kolejności rozpuszcza się tabletkę w małej ilości ciepłej wody i potem doprowadzić objętość do jednego litra. Uzyskana kompozycja może być rozpylana z korzeni, łodyg i liści orchidei.

Przeprowadzenia podobnego traktowania wszystkich roślin domowych powinno być nie więcej niż raz na 30 dni.

Jak moczyć korzenie

Jak inaczej stosuje się kwas bursztynowy? Tabletki hodowli poleceń, które są opisane powyżej, mogą być stosowane do wytwarzania specjalnego roztworu, który można namoczyć korzenie. Czas leczenia w tym przypadku zależy od sytuacji i może wynosić od 30 minut do 4 godzin. Dłużej zachować korzenie w rozwiązanie nie jest konieczne. Najbardziej optymalny czas – od 1 do 2 godzin. Jeżeli korzenie wygrzewania nie jest to możliwe, mogą zostać spryskane roztworem. Po takiej obróbce materiały powinny być suche. To trwa około 30 minut. Następnie rośliny mogą być sadzone w przygotowanym puli.

zaprawianie nasion przed siewem

Zwierzęta storczyki mogą być uprawiane z nasion. Przed sadzeniem, mogą również być traktowane roztworem kwasu bursztynowego. Aby rozpocząć preparatu przygotowanego przez rozpuszczenie jednej tabletki w litrze wody. Po tym, powstała kompozycja umieszczenie nasion. Czas obróbki może wynosić od 12 do 24 godzin. Po zabiegu nasion muszą być suszone i umieścić w pojemniku wypełnionym odpowiednim podłożu.

środki ostrożności

kwas bursztynowy jest bezpieczną substancją fauny, flory i człowieka. Jednocześnie lek nie zanieczyszcza środowiska. Jednakże stosowaniu kwasu bursztynowego, korzystnie w bandaż gazy i rękawice. Pracując z roztworu nie należy jeść, pić ani palić. zakład przetwórczy z kwasu bursztynowego jest najlepiej zrobić, gdy nie ma kryte zwierzęta, i oczywiście dzieci.

Konkludując

Przy użyciu tego narzędzia Najważniejsze – należy pamiętać, że kwas bursztynowy do storczyków nie jest ubieranie jako takie. Przeciwnie, jest to substancja, która pomaga szybko przyswajać nawozu. A to z kolei może znacznie zmniejszyć ilość wprowadzanego do karmienia gruntu.