204 Shares 7160 views

Głównym problemem żadnej dezerterów wojskowych, którzy są?

Dezercja – jest to problem, dręczą ludzkość od tysięcy lat. We wszystkich krajach i we wszystkich czasach byli tacy, którzy wolą swoje własne korzyści, a nie dobro Ojczyzny. Ale takie działania mogą doprowadzić do katastrofalnych skutków, zwłaszcza w czasie wojny. Więc pomówmy o tym, kto dezerterów. Skąd one pochodzą? A kara za rzekome naruszanie przepisów wojskowych?


Dezerter: Znaczenie

Słowo dezerter z francuskiego Deserteur pooizoshlo, co w tłumaczeniu oznacza „zdrajcę” lub „zdrajcę”. W szerszym znaczeniu jest osoba, która pozostanie bez zgody ich jednostki lub podjednostki w celu uniknięcia dalszych zastrzeżeń do służby wojskowej. W uzupełnieniu do dezerterów utożsamiane są osoby celowo nie zgłaszają się do służby wojskowej.

pierwsze zdrajcy

Trudno powiedzieć, kiedy to pojawiły się pierwsze dezerterów. Ale najbardziej prawdopodobne, stało się w czasie, gdy wojsko nie był dobrowolny wybór, ale niezaprzeczalnym obowiązkiem każdego obywatela. Jak dla Bole dokładnych danych, już w starożytnym Egipcie były wzmianki o tych, którzy woleli uciekać zamiast dzielnej walce. W uczciwości, zauważamy, że ci żołnierze zostali złapani, a następnie odciąć ich języki.

Jednak wyraźne rozróżnienie, kto to dezerterzy, umieścić Rzymian. W ich imperium wojskowych było wiele ustaw przewidujących kary za ucieczkę z wojska. Jednocześnie uniknąć sprawiedliwości to było prawie niemożliwe, jako schronienia nieostrożny myśliwiec może być skazany na śmierć. Jednak przestępcy nie popełnić samobójstwo, były markowe i wysłał do walki w pierwszych szeregach, tak że stają się one ludzka tarcza dla reszty.

problem dezercja

O tym, kim są dezerterzy wiedzieli wszystkich ludzi i majątków. Wszakże sam problem może wpływać na każdą armię, niezależnie od swej moralnej i fizycznej sprawności. Różnica jest tylko w liczbie żołnierzy, którzy mogą być kuszeni. Na przykład, Wikingowie prawie nigdy nie uciekł z pola walki, gdyż jest to sprzeczne z ich przekonań w życiu. Ale mała armia angielskich lordów, a wręcz przeciwnie, były niestabilne, ponieważ składały się głównie z chłopów i najemników.

Jednak to, co uczynił żołnierzy zdradzić ojczyznę, wiedząc, że czeka ich surowe kary? Prawda jest taka, że wojsko dezertera boi się dwie rzeczy: śmierć i zastraszania. Te dwa czynniki są często kluczową osobą w dokonaniu ostatecznego wyboru. W celu lepszego zrozumienia każdego z nich, spójrzmy na nich indywidualnie.

Imaginary śmierć jest lepsza niż ta

Od czasów starożytnych, dezerterem – synonimem „zdrajcą”. Nie jest zaskakujące, że w wielu krajach bardzo surowo karany za tego typu przestępstwa. Zwłaszcza jeśli mówimy o sytuacji wojskowej, kiedy każdy żołnierz jest na wagę złota. W takich chwilach, historia zemsty za ucieczkę było życie. Na przykład, nie jest tajemnicą, że w czasie II wojny światowej, oba wojska radzieckie i niemieckie extrajudicially strzelać którzy naruszył swój obowiązek Army.

Mimo to żołnierze nadal uciekał, czasami nawet w czasie bitwy. Dlaczego robią tak, ponieważ prawdopodobieństwo umierających i był w rzeczywistości, w innym przypadku. W prawdzie, winę szczególności naszą psychikę. Zdamy sobie sprawę, że kara dla uciekających szorstki, ale to przyjdzie później, ale o to, że istnieje realne zagrożenie, tu i teraz. Dlatego też, na polu bitwy najsłabszym duchem wolą szyte karę niż połączenia bezpośredniego zagrożenia.

kpina

Jeśli stan wojenny jest jasne, dlaczego żołnierze dezercji w czasie pokoju? Przyczyn może być wiele: niechęć być z dala od domu, miłości, pasji do wolności i tak dalej. Jednak są tacy, którzy uciekają od nękanie przez kolegów i przełożonych. I są one zdecydowana większość, że pustynie w nowoczesnej armii.

Po tym wszystkim, ludzie nie mogą długo znosić obelgi od innych ludzi, zwłaszcza jeśli mieszka w odosobnionym społeczeństwa. Drwili, będzie on prędzej czy później dojść do wniosku, że lepiej dostać surową karę z prawem, zamiast kontynuować znosić ten horror. To smutne, że takie traktowanie nie można wyeliminować, ponieważ zawsze znajdą się tacy, którzy są silniejsze, i tych, którzy są pod nimi regulować.

Dezercji w armii rosyjskiej

W rzeczywistości, którzy są dezerterzy rozumiemy. Teraz pomówmy o tym, jak często pojawiają się w szeregach naszej armii? Tak więc, według danych na rok 2014 na terenie Federacji Rosyjskiej zostało wszczęte 93 spraw karnych na podstawie art. 338 kodeksu karnego ( „dezercję”). Kara za takie przestępstwo do ojczyzny jest uwięzienie do 7 lat. Jeśli jednak żołnierze opuścili obsługę wraz z ich broni, okres można przedłużyć maksymalnie do 10 lat.

Zrozumiałe, że rząd wyraźnie rozumie kto dezerterzy i że nie wszystkie z nich zasługują na taką surową karę. W związku z tym art. 338 kodeksu karnego ma specjalną poprawkę, która mówi, że jeśli żołnierz jest zaangażowany po raz pierwszy w tym artykule, a to ma potężny argument w swojej obronie, potrafi wybaczyć naruszenie prawa.