298 Shares 1460 views

Kościół Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya Dzielnicy: zdjęcia turystów

Błękitny Temple Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya rozliczenia dawna miłe dla oka każdego przejeżdżającego starego Vladimir Highway, który jest teraz nazywany autostradzie zapaleńców.

Rogozhskaya rozliczenie

W 1625 roku kościół Trójcy stanął na tej stronie. Jego parafianie byli kierowcy, którzy tu żyli w Rogozhskaya rozliczenia. Podczas francuskiej inwazji św Sergiusza z Radoneża w Rogozhskaya jako całej osady, spalone. W 1816 roku zgromadzenie stosowane do Świętego Synodu z prośbą, aby wyglądać shabby kościół i zbudować nowe. Pozwolenie zostało udzielone, a pierwszy budynek kamień w przyszłym kościele św Sergiusza z Radoneża w Rogozhskaya osady wkrótce położył.

Zacznij przywrócić kapliczki

Zwłaszcza o Bożej świątyni Radel parafialnego radca stanu Gavriil Pietrowicz Smolyansky, ulokowanej na imprezie charytatywnej wszystkie swoje oszczędności. Ale Kościół nie miał czasu, aby zbudować w 1834 spłonął. Jednak umeblowanie Kościół i święte naczynia zostały uratowane. Oni odbudowali świątynię Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya rozliczenia przez słynnego architekta uznanego mistrza stylu empire, Fedora Mihaylovicha Shestakova. 17 lutego 1838 roku świątynia została konsekrowana metropolita Moskwy i Kołomna, St Filaret Drozdov.

Palekh malowanie kościoła

Trzypoziomowy dzwonnica została wybudowana później, w 1864 roku. W 1876 roku kościół został namalowany przez słynnego malarza ikon Moskwie Andrei Semenovich Rogozhkin, jak mówili w „drevneotecheskom styl prawosławnej”. Teraz to styl sztuki jest zdefiniowany jako Palekh. Od Rogozhskaya Quarter staroobrzędowców żyli, starali się przyciągnąć do prawosławia. Kościół nabył ikony starożytnym piśmie, jeśli kupiony nowy, są stylizowane w 15-16 wieku. Mówi się, że świątynia w dzielnicy spotkań Rogozhskaya wspaniałych starych ikon można porównać nawet z sanktuariów Kremla. W listopadzie 1899 roku został konsekrowany Sergiusza Kościoła szczególne miejsce dla rozmów z staroobrzędowców, po lekturze koncertach religijnych i duchowych. Specjalna uwaga została wykonana za wspaniały chór niewidomych, który uważany jest za jeden z najlepszych w Moskwie.

ateistyczny orgia

Rewolucja i szerzący się wojujący ateizm przerywana wszystkie wielowiekowej prace na upiększanie świątyni. W 1937 roku, po aresztowaniu proboszcza i parafian aktywnych Dniach Ostatnich ateiści osie posiekane starych ikon. Książki i dekoracje kościołów zostało spalonych na stosie. niszczycieli świątyń nie wahał się spalić cennych wskazówek dla osób niewidomych. Co z miłością i cierpliwością utworzonego lub nabytą w ciągu wieków, zmarło w ciągu kilku godzin w ateistycznej orgii. Udało mi się zaoszczędzić kilka starych ikon. Jeden z nich – cudowna ikona Matki Bożej „uspokoić moich boleści”, które przeniesione do kościoła św Mikołaja w Kuzniecowa, znajduje się tam teraz.

Sowieckiej przeszłości

Od końca lat pięćdziesiątych XX wieku, świątynia Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya rozliczenia użyto warsztatów i magazynów. Pod koniec lat 70-tych w środkowej nawy już latające iskry spawalnicze pracowników, przeklinając i palenie papierosów, spawane części pomnika Gagarin, który obecnie stoi na Leninsky Prospekt w Moskwie. Tutaj prysznice były zainstalowane, gdzie ludzie umyć po użyciu. Wtedy nikt nie wiedział, i nie myślę, że to wszystko dzieje się tylko w grobach i kości zabitych ludzi. Straszliwa prawda o tym, co wydarzyło się w domu Boga do lat pięćdziesiątych, dowiedzieliśmy się dopiero wtedy, gdy kościół Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya osadzie dał wierzącym, a dopiero potem zaczął poważną operację.

straszliwe znaleziska

Odzyskanie świątyni w dół do piwnicy, a tam zobaczył wstrząśnięty ich do rdzenia. Stosy ułożone kości, lekko posypany piaskiem i żółwie – dziury po kulach. Po wniosek do odpowiednich właściwych organów Ustaliliśmy, że świątynia Ven. Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya osady, dla których kiedyś radca stanu GP Smolyansky spędził całą swoją fortunę potomkowie mieli duchowa radość i pociecha, została przekształcona w poligon do realizacji zdań. cierpiących kości pochowano zgodnie z tradycją chrześcijańską. Nad masowym grobie postawić krzyż, na którym jest napisane: „torturowano w celu uzyskania zmartwychwstania”. Nad grobem regularnie zaangażowana żałobnej.

niewinnymi ofiarami

Świątynia upamiętnienia męczenników, których los był związany bezpośrednio z historią kościoła. Od 1916 do 1918 roku, świątynia służyła jako ministrant, męczennika Iosif Schensnovich, który został zastrzelony w 1937 roku. Jednym z powodów, aby być strzał był zeznania świadka, który diyakon Schensnovich zmuszając ich dzieci chodzą do kościoła. Święty Męczennik Konstantin Gusiew od 1921 do 1927 roku pełnił funkcję diakona w kościele, a od 1927 do 1934 roku, ksiądz, został zastrzelony w 1937 roku. Również w 1937 roku został aresztowany i rozstrzelany:

• Victor Frolov subdiakon.

• Woźny Ivan Rybin.

• Śpiewanie Elizabeth Kuranova.

• Śpiewanie Nikolay Kuzmin.

Został aresztowany i zginął w obozie elektryk John Temple Malyshev. Dochodzenie nie mógł znaleźć przed tymi ludźmi żadnych poważnych dowodów. Wszystkie przypadki były wykonane na zeznaniach fałszywych świadków. Ich wadą było tylko w zawodzie ich wiary.

ostatni opat

Katedry rosyjskie męczennicy i wyznawcy upamiętnić także ostatni przed zamknięciem Rektor, archiprezbiter Peter nikotyny. Wśród zarzutów ojcu Peter była skarga obywatela, który został odrzucony ze względu na komunię, że nie wiedziała, kim jest Chrystus, ale wiedziała, kto Lenin. Płatny informator wyjechał do historii słowami świętego męczennika Piotra: „Bez Chrystusa człowiek nie może żyć, gdy nie ma Chrystus, tam jest przeklinanie, bójki, kłótnie. Nie ma bardziej wstyd i zaszczyt. " Ten sam informator oskarżył ojca Piotra, które głosi Kościół jako jedyne miejsce dla zbawienia ludzkiej duszy. Ojciec Piotr został zastrzelony wraz ze swoimi parafianami w miejscu Butovo i pochowany w nieoznaczonym grobie masowym. Świątynia ma swoją ikonę, jak również jego wizerunek, napisany w nawie środkowej.

świętość ożywienie

04 grudnia 1991 było prawdziwe święto dla całej rosyjskiej Cerkwi. Biskup Sergiy z Solnechnogorsk Fomin miał małą konsekracji świątyni. Od tego czasu rozpoczął się renesans sanktuarium. Po kilku latach ciężkiej pracy całkowicie odrestaurowane kapliczki św Sergiusza i Nikolaya Chudotvortsa. Stary obraz znowu świeci w jasnych kolorach. Jednak aż do zakończenia wszystkich prac jest jeszcze bardzo daleko. Bardzo często nie jest wystarczająco dużo pieniędzy, więc prace renowacyjne należy zamrażać. Stare fotografie jest przywrócenie głównego ikonostasu. Cudem prawie całkowicie zachowany święty ikona Serafima Svarovskogo, co jest napisane na ścianie świątyni. Wiele fragmentów obrazów musi zostać przebudowany.

Specjalne modlitwy dla kobiet w ciąży

Świątynia jest również znany Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya rozliczenia? chrzest dziecka, specjalne nabożeństwa dla kobiet w ciąży, posiadających świąt chrześcijańskich i rytuały – to wszystko jest dostępne dla tych, którzy chcą odwiedzić to miejsce święte. nabożeństwo dla kobiet w ciąży w świątyni na Rogozhskaya rozliczenia odbywa się codziennie 13-00 niedzielę. Po nabożeństwie, każda młoda mama może pozostać na i zadaj pytanie do księdza. Sergiusz kościół na przedmieściu Rogozhskaya zawsze cieszę się nowych ludzi w domu.

święty obraz

Dzięki staraniom parafian kościoła stopniowo uzupełniane kapliczki. Chociaż jest ich niewielu, ale fakt, że są bardziej kosztowne dla wiernych serc. Wśród nich:

• starożytne ikony Nikolaya Chudotvortsa ze scenami życia.

• Czczony kopię ikony Matki Bożej „uspokoić mój smutek”, replikę tej, która kiedyś w świątyni.

• Ikona Jan z Kronsztadu Cud-Pracownik z cząstek włosy.

• Cząstka krzyża Pana drzewa, która jest przechowywana w ołtarzu i zaciągniętych na czci przez wiernych na święta.

• Ikona Matki Bożej, który pierwotnie należał do świątyni, został osiągnięty wśród gruzu, gdy kościół dał wiernym.

• Ikona Trójcy tam na przedzie ołtarza świątyni wszystkich bezbożnych lat. Teraz przywrócony i zajmuje poczesne miejsce w ołtarzu głównym, a na jego miejsce jest wykonana kopia mozaiki.

W kaplicy Nikolaya Chudotvortsa jest arka z relikwiami świętych Bożego św Ioanna Zlatousta, Bazyli Wielki, św Jerzego Zwycięskiej, Tripuna męczennika Jana Wojownika, św Sergiusza z Radoneża, Serafin z Sarowa, Pantelejmona i wielu, wielu innych. Z boku arki jest ikoną, gdzie wszyscy święci Boży są przedstawione.

Dla pielgrzymów i turystów

Liturgia w katedrze Sergiya Radonezhskogo odbyła się codziennie, a zgodnie z przyjętym harmonogramem rektora. Dziś wiele z nich jest zainteresowany w świątyni Sergiya Radonezhskogo w Rogozhskaya rozliczenia. Jak zdobyć i gdzie? Nie daleko od stacji metra „Plac Lenina” położony jest świętym miejscem. Adres Temple: Moskwa, ulica Nikoyamskaya, domu 57-59.