717 Shares 1413 views

Sawanny i lasy: Charakterystyka naturalny obszar

Wiedząc z lekcji geografii zasad elementarnych, większość studentów w jednym głosem mówią, że sawanny i lasy – .. To jest ten sam obszar naturalny jako tajgę, stepy, tundra, pustynia, itd Ten artykuł ma na celu dać bardziej wyraźne i jasne pojęcie sawanny i lasów.

położenie geograficzne

Tak, sawanny i lasy – naturalny obszar, który można znaleźć tylko w niektórych strefach geograficznych. Są one szeroko rozpowszechnione w strefach subequatorial w obu półkulach, a małe obszary znajdują się w strefie podzwrotnikowej i tropikalnej. Dokładniej, są one pod względem geograficznym usytuowanymi na połowie kontynentu afrykańskiego (około 40% całkowitej powierzchni). Są dość powszechne i sawanna lasy, a także w Ameryce Południowej, północnej i wschodniej części Azji (m.in. w Indochinach), a także w Australii.

Najczęściej jest to miejsce z niewystarczającą wilgoci dla normalnego wzrostu lasów deszczowych. Zwykle rozpoczynają one swój „rozwój” w samym sercu kontynentu.

Strefa sawanny i lasy. Cechy klimatyczne

Dla większości obszarów przyrodniczych główną przyczyną zwierzęcia cechy, flora i stan gleby jest przede wszystkim klimat i bezpośredniego temperatury i zmiany temperatur (zarówno dziennych i sezonowych).

Na podstawie powyższych cech położenia geograficznego sawannie, uzasadnione jest stwierdzenie, że dla wszystkich pór roku charakteryzuje się upałów tutaj, które jest obchodzone w zimie suchej tropikalnego powietrza w lecie, a wręcz przeciwnie, jest zdominowany przez wilgotnym Równikowej. Usuwanie danych z obszarów równikowej paska, odpowiednio, ich wpływ na obniżenie deszczowej do co najmniej 2-3 miesięcy, o charakterystyce to 8-9. Są stosunkowo stabilne zmiany temperatury sezonowy – ogranicza maksymalną różnica wynosi 20 stopni. Jednakże dzienny różnica jest bardzo duża – może osiągnąć różnicę w aż 25 stopni.

gleba

Stan gleby, jej płodność jest bezpośrednio zależna od długości okresu, deszczu i charakteryzuje się wysoką wymywania. Tak więc, im bliżej do równika i równikowe lasy naturalnej strefy sawannami i lasów, i jest na swych, charakteryzują się dużą zawartością czerwonego gleby. W obszarach, gdzie pora deszczowa trwa 7-9 miesięcy, większość gleb są ferrallitic. Miejsca z porą deszczową w ciągu 6 miesięcy i mniej „bogatych” Sawy czerwono-brunatnych gleb. W obszarach o slabooroshaemyh padający deszcz tylko przez okres dwóch do trzech miesięcy, utworzone nieodpowiedni gleby z bardzo cienką warstwą próchnicy (humus) – do 3-5% maksimum.

Nawet gleba jak całun, zostały zastosowane do działalności człowieka – najbardziej przydatne z nich są wykorzystywane do wypasu bydła i uprawy różnych roślin, ale z powodu niewłaściwego wykorzystania już zniszczonych obszarów zamieni się w obszarach pustynnych i wyczerpanych, niezdolna dalej jakoś nakarmić zarówno ludzi jak i zwierzęta.

Biota

Aby przetrwać w takich warunkach lotnych, zwierzęta muszą dostosować się do obszaru, jak zresztą we wszystkich innych regionach. Sawanny i lasy zaskakują bogatą faunę. Na przykład w Afryce obszary sawanna zamieszkana przeważnie ssaki .. żyrafy, nosorożce, słonie, gnu, hieny, gepardy, lwy, zebry, itp na terytorium Ameryki Południowej, istnieje mrówkojady, pancerniki, strusi, rheas, itd. Są liczne .. a liczba ptaków. – to znany sekretarz ptaka, strusie afrykańskie, Sunbird, marabut, itd. W Australii „mieszkańcy” z sawanny i lasów są kangury i ich torbacz kuzyni, dzikie dingo. Roślinożerne migrować podczas suszy na obszarach lepiej zaopatrzone w wodę i żywność, ścieżka do tego czasu sami stają się obiektem polowania większość drapieżników (i ludzkiego zbyt). Powszechne w sawannach i termity.

Opisując flory w naturalnym obszarze, jak sawanny i lasów, to jest niemożliwe, nie mówiąc już o baobab – niesamowite drzewa, jak wielbłądy gromadzić rezerwy wody w bagażniku. Także wspólne akacja, epifity, palmy, quebracho, drzewo kaktusy, etc … W czasie suszy, wielu z nich nie żółkną, więdną, ale wraz z nadejściem deszczów całe środowisko jakby narodzić się ponownie i ponownie umożliwia przybyłe zwierzęta zebrać siły i przygotować się do następnego suszę ,