158 Shares 7843 views

Kustanaj, „Pinery” (spa): zdjęcia i opinie turystów

Ten ośrodek jest słusznie dumny z Kustanaj. „Pinery” – jest najcenniejszym darem natury mieszkańców Kazachstanu. Od dawna tu rośnie las sosnowy zawsze był znany ze swoich właściwości leczniczych. Lotne produkowane igły, pomaga leczyć układ oddechowy i wzmacnia układ odpornościowy. Znacznie później, naukowcy są zainteresowani w tych miejscach i zaczęli odkrywać swój potencjał.

Trochę historii

Ponad pół wieku temu grupa naukowców prowadzących badania w jeziorze Shcherbakova najbliższej miejscowości, regionu Kostanai. Że był to pierwszy krok, aby upewnić się, że cały kraj stał się znany miasta Kustanaj. „Pinery” w tym miejscu, a powstała jako rezerwy gruntowej, niesamowita siła stwierdzono tutaj. Pierwotnie był on otwarty jako rekreacyjnym, gdzie każdy może korzystać z wody lub błota mineralnego, ale już w 1981 roku, zdobył pełnoprawnym ośrodek tutaj. Najcenniejsze zasoby naturalne regionu szybko stało się znane na cały kraj.

profil sanatorium

Dziś wszyscy, bez wyjątku, zaprasza miasto Kustanaj. "Pine Forest" – sanatorium dla leczenia ludzi. Ludzie przychodzą tu nie tylko do leczenia, ale także do rekreacji, rehabilitacji i profilaktyki. Głównymi grupami turystów – jest:

 • Zdrowy (lub prawie) ludzie. Regularne reszta tutaj pomaga utrzymać prawidłowy stan zdrowia, a to doskonała profilaktyka różnych chorób.
 • Ludzie, którzy są we wczesnych stadiach rozwoju różnych chorób. Zestaw działalności pomaga zatrzymać choroby i zapobiec ewentualnym nawrotom. Jeśli lekarz zaleca leczenie uzdrowiskowe, przyjdź do Kustanaj. „Pinery” – jest zróżnicowany zakład opieki zdrowotnej, który przede wszystkim zapewnia zabiegi spa.
 • Osoby cierpiące na choroby przewlekłe. W niektórych przypadkach całkowite wyleczenie. Jeśli choroba jest dużo pracuje, zestaw środków pozwalających na utrzymanie zdrowia w bardziej lub mniej stabilny.
 • Pacjenci z historii poważnego leczenia lub operacji. Oto one poddane pełnej rehabilitacji.

Dlaczego Bench wydajny jest sanatorium "Pinery" (Kostanay)? Żadna norma placówka medyczna nie może zapewnić ten poziom usług, ponieważ wykorzystuje szereg środków mających na celu poprawę stanu pacjenta. Jest to standardowa terapię i zabiegów, lokalnej wody mineralnej i siarczan mułu błota, klimatu i świeżego powietrza. Dodatkowo używamy cały zakres wsparcia i przywrócenia procedur, a wszystko w leczeniu zespołu daje wspaniały efekt. Sanatorium „Pinery” (Kostanay) – czołowy ośrodek zdrowia w kraju.

Jakie choroby są traktowane tutaj

Sanatorium prowadzi kompleksowe prace z szerokiego zakresu chorób.

 • Dotyczy to przede wszystkim choroby przewodu pokarmowego. W szczególności może to być zapalenie żołądka, choroba klej, zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, choroba wrzodowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie jelita grubego. Wszystkie te choroby są traktowane poważnie w zwykły podejścia do leczenia, gdy lekarz w klinice, aby przepisać leki. Tutaj łączne stosowanie specjalnych środków, wody mineralnej i ścisłe przestrzeganie diety, zaprojektowanego daje doskonałe wyniki.
 • Z powodzeniem w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, astma, zapalenie płuc. Nie najmniej rolę w tym jest bór.
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego: nadciśnienie, dystonia, dławicy piersiowej.
 • Sanatorium prowadzi kompleksowe leczenie chorób układu mięśniowo-szkieletowego. To rwa kulszowa, bóle pleców, stawów, barkowego, i wiele innych.
 • Ośrodek ten jest wyjątkowy, ponieważ oferuje skuteczny program do korekcji metabolizm. Tak, oto pracy z otyłością i cukrzycą.
 • Alergicznych i chorób skóry po leczeniu są dość długi czas, albo wycofać.
 • Doskonałe nadającymi się do leczenia przewlekłych chorób ginekologicznych, a także choroby układu moczowo-płciowego.
 • Dzieci i dorośli są tutaj leczenie górnych dróg oddechowych.

Obwód kustanajski znana jest sanatorium. Wielu pamięta z wielkim sentymentem czas spędzony tutaj. Pierwszy zabieg spa jest ważne dla osób z chorobami przewlekłymi, ponieważ pozwala prowadzić normalne życie i uniknąć sezonowego pogorszenia stanu.

Leczenie w sanatorium

Weźmy bliżej przyjrzeć się, które metody mają w arsenale miejscowych lekarzy. Obwód kustanajski – naturalne uzdrowisko, zapewnia potężne środki lecznicze są wykorzystywane z korzyścią dla pacjentów. Pierwszy stosuje się w obróbce wody. W którym woda mineralna jest używana do picia i do odbierania kąpiele lecznicze. Ponadto, stosując leczenie błota, czyli okrycie. Fizioprotsedury (ocieplenie) jest silnie zwiększona efekt błota.

Przepisane przez lekarza zrobisz i wykonywania inhalacji Speleoterapia. Suche kąpiele dwutlenku węgla, jak i akupunktury komplementarny zestaw zabiegów. Ponadto powszechnie praktykowane masażu i terapii manualnej, fizjoterapii i gimnastyki. Zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet przy użyciu standardowego leczenia, wkrótce poczujesz się znacznie lepiej. Przyjdź do Kazachstanu. Kustanaj czeka na otwarcie drzwi dla Ciebie swoje słynne uzdrowisko.

Głównym czynnikiem medyczne

Oszałamiające charakter, świeże powietrze – wszystkie te czynniki pomocnicze. Najlepsze wyniki osiąga się poprzez stosowanie miejscowej wody mineralnej. Jeśli mieszkasz tutaj albo idą na wakacjach w Kazachstanie, Kustanaj – jest to miejsce warte odwiedzenia. Lokalna woda mineralna w jego składzie znajduje się w pobliżu źródeł wody słynnego ośrodka „Pyatigorsk”. Według ostatnich badań, jego skład jest podobny do Wodnej „Morszyn”, „Essentuki” i „Karlovy Vary”. Jego wzór chemiczny kompleksu zapewnia wysoką skuteczność w aktywacji wszystkich metabolicznych procesów, w leczeniu i odmłodzenie wszystkich organów i układów.

podstawowe zabiegi

Podobnie jak wiele innych sanatorium Kazakhstan „Pinery” wykorzystuje standardowy zestaw działań. Te kąpiele mineralne i zabiegi wodne, które zawierają masaż podwodny i prysznic, douche. Woda mineralna prowadzi do płukania przewodów żółciowych, nawadnianie jelit, czyszczące lewatywy, kuchenka lewatywy.

Gdzie można jeszcze znaleźć ośrodek z basen, wypełniony po brzegi wodą mineralną? I łopata, terpentyny, selen, brom i musztarda kąpiele są mianowani zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.

Błoto praktykowane w opakowanie specjalistycznych kąpieli błotnych zastosowań. Odbytnicy i pochwy tampony borowinowe pomóc rozwiązać wiele problemów układu moczowo-płciowego. Ponadto, wykorzystywane do celów kosmetycznych i maski błotne.

W terapii – jest inny ogólnego kierunku. Używane wywary z różnych ziół i specjalne leki. Sól przez inhalację i sól kopalni – jest najbardziej skuteczne sposoby zwalczania chorób dróg oddechowych i górnych dróg oddechowych.

turyści wyżywienie

Cena obejmuje zapewnienie odpowiednich miejscach żywienia. Ale skoro jesteś w ośrodku, nie zwykły ośrodek, to zostanie zorganizowane wyłącznie na zaleceniach lekarza prowadzącego. Że warunki sanatorium pozwalają skonsolidować efekt leczenia najbardziej odpowiedniej diety. To nie jest w każdy gust, ale dlatego, że chcą się wyleczyć, będzie musiał cierpieć i pójść bez restauracyjnych przysmaków. Ponadto, pomimo diety leczniczej, mnóstwo smacznych i zdrowych dań w menu.

Warunki rezerwacji i rozliczenia

Zameldowanie odbywa się o godzinie 12:00, a wymeldowanie – o 10:00. Jeśli pochodzą z dużym wyprzedzeniem, będziesz mieć poczekalnię lub oferują zapłacić za jeden dzień dłużej. Płatność zostanie dokonana w wysokości 200 tenge na godzinę. Jak wszystkich ośrodków Kazachstan, „Pinery” przytacza pewne wymagania dla swoich gości. karta oczyszczania i odprowadzania ambulatoryjnej jest wymagane po przybyciu na 3 lub więcej dni. Na sobie koniecznie trzeba posiadać kartę podpisaną przez terapeutę. Musi ona zawierać wyniki prześwietlenia, badania ginekologa, USG jamy brzusznej oraz EKG. Badania te mogą być przekazywane, w ośrodku, ale za opłatą. Dzieci w wieku od lat trzech do 12 są wypełniane tylko jeśli towarzyszy rodzicom. Dla nich nie jest zniżka w wysokości 25%. Dzieci do trzech lat bezpłatnie.

Jak już wspomniano, jest to jedyny ośrodek z basenem wypełnionym wodą mineralną. Można brać kąpiele błotne, bez opuszczania zakładu opieki zdrowotnej.

Koszt zezwolenia

Jestem pewien, że wielu z Was planuje wyjazd w „Pine Forest” (Kostanay). Koszt pozwolenia, będziemy teraz szczegółowo rozważyć, aby ułatwić nawigację. Zakwaterowanie w budynku siedmiopiętrowy w lecie będzie kosztować 8400 tenge na osobę dziennie na wybór pokoi „Standard” – czteropokojowe. Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, zabiegi spa przepisane przez lekarza. apartament z dwoma sypialniami w tym samym budynku w cenie 15 000 tenge na osobę dziennie. Warto tego lata odwiedzić „Pine Forest” (Kostanay). Koszt leczenia i odpoczynku nie jest zbyt drogie, zgodnie z normami republikańskich.

Jest tu i 4-pokojowe „luksus” cena pobytu, który – 60 000 za pokój za noc, a także singiel „poprawy standardu” z $ 15 400 dziennie. Istnieje jeszcze ciało w strefie leśnej i dwupiętrowym domku nad jeziorem. Sanatorium jest w zgodzie z duchem czasu i oferuje domek, gdzie można odebrać apartament dwupoziomowy dla dużej rodziny lub przyjaznej firmy. Aby uzyskać więcej informacji: 1 tenge – jest 0,33 rubli.

Zarządzanie Childhood chorobie

Począwszy od trzech lat, ale w obecności karty ambulatoryjnej, podpisany przez lekarza, dzieci mogą iść tutaj traktowane jak osoby dorosłe. Ponadto w ośrodku prowadzi obóz letni dla dzieci od lat 7 do 14. Każdego roku w dniu 10 czerwca, czekają na nowych przyjaciół. Powłoka jest przeznaczony do 400 miejsc. Kompleks posiada 11 budynki i 9 rekreacyjny obóz sportowy.

Czy obóz dla dzieci w zalesionej okolicy nad jeziorem. Jest całkiem możliwe, aby przypisać wartość Republikańskiej. Tutaj każdy letni odpoczynek, przywracania zdrowia i świetnie się bawią, setki dziewcząt i chłopców. Jest to ważny program, który jest wspierany przez państwo.

Dla dzieci organizowane pełne pięć posiłków, a ponadto doświadczeni doradcy oferują dzieciom ekscytujących rozwojowej i rozrywkę. Rodzice mogą być spokojni o swoje dzieci, są w dobrych rękach. I przynieść do domu tylko dobre wspomnienia.

Jak dostać się do ośrodka

Musisz map Kustanaj orientować się. W regionie Kostanai ma Uritskaya utwór, jest na nim i trzeba przenieść do 45 km od regionalnego centrum i 4 km od miejscowości Shcherbakova, znaleźć skręt w sanatorium. Jeśli pobłądzili, a następnie zadzwonić bezpośrednio do miasta. Tutaj można wyjaśnić właściwy kierunek.

Inne Sanatorium Kazachstan

Kustanaj mapa pokaże, że nie jest jedynym sanatorium „sosnowy bór”, ale także „Dzhaylyau”, „Świt” i wiele małych miejscowości, które również korzystają z bogatych zasobów krawędzi leczniczego. Różnią się one pod względem kosztów kuponów i jakości świadczonych usług. Najdroższe jest sanatorium „Dzhaylyau”. Reszta tutaj kosztuje 15 000 tenge dziennie. „Pine Forest” nie różnią się pod względem jakości usług, ale także oferuje wiele kuponów jest znacznie tańsze. Najbardziej budżet wakacje może być wyjazd do sanatorium „Świt”. Tutaj, leczenie będzie kosztować od 4000 do 6000 tenge dziennie.

opinie

Sądząc po opiniach turystów sanatorium „Pinery” – to wspaniały ośrodek zdrowia, które lekarze pomagają nawet ciężko chorych. Wiele ciepłych słów poświęconych nim w zespole przeglądu lekarzy, którzy tu pracują. Leczenie w sanatoriach odbywa się na najwyższym poziomie. Otaczająca przyroda, las sosnowy i zachwycająco piękne krajobrazy, także przyczynić swój udział w szybkiego powrotu do zdrowia. Specjalne podziękowania dla opinii powiedzieć kucharzy, mimo ograniczenia nałożone przez dietę, przygotowują wyśmienite wybór dań. Szczególnie dużo dobrych opinii o sanatorium zostawić rodzicom dzieci, które były leczone tutaj. Naprawdę najważniejszym zadaniem przychodniach – jest utrzymanie zdrowia dzieci, tak by rosła silna silna. Wyjątkowa czystość, która przeważa w rozległym terytorium sanatorium, nie pozostanie bez uwagi gości i zawsze wspomniano w przeglądzie.