313 Shares 2188 views

Dlaczego puchlałeś przed miesięcznymi piersiami?

Około 70% kobiet dobrze wie o tym, jeśli piersi są obrzęknięte, nadszedł czas na przygotowanie się do higieny kobiecej i przygotowanie się na wahania nastroju. Ten objaw zbliżającej miesiączki rzadko przynosi, a wraz z gwałtownie zmieniającym się nastrojem, dyskomfort w dolnej części brzucha i inne objawy wchodzą w opis opisu klasycznego zespołu przedmiesiączkowego. U niektórych przedstawicieli sprawiedliwego seksu piersi zaczyna boli i wcale na raz po podejściu do owulacji, u innych zaczyna wzdychać i rozwijać się w dniu miesiączki. Dlaczego piersi pęcznieją przed miesięcznym okresem ?

Proces ten powstaje w wyniku zmian w tle hormonalnym podczas cyklu. Tak się stało, że kobiece ciało w tym planie jest kontrolowane przez hormony estrogen i progesteron. W trakcie cyklu miesiączkowego produkcja estrogenów wzrasta, a koncentracja osiąga maksimum w połowie cyklu. Ten hormon powoduje rozszerzanie się klatki piersiowej. Jednocześnie rozpoczyna się progesteron, osiągając szczyt w momencie menstruacji. I progesteron powoduje powiększenie płatów gruczołów sutkowych. W rezultacie tkanki piersi rozszerzają się, powodują napięcie końców nerwowych – a oto piersi są obrzęknięte i bolące.

Ponadto lekarze uważają, że klatka piersiowa jest silniejsza i pęcznieje u kobiet, które mają szersze gruczoły piersiowe. Czasami w takich przypadkach kobiety przepisywane są doustne środki antykoncepcyjne w celu normalizacji tła hormonalnego i zmniejszenia obrzęku. Ale są przypadki, kiedy przyjęcie OK, wręcz przeciwnie, pogłębia tylko bolesne odczucia, dlatego z ich zastosowaniem należy zachować ostrożność. Innym sposobem na zmniejszenie bólu, jeśli piersi są obrzęknięte, jest odrzucenie napojów kofeinowych (herbata, kawa, cola) i ograniczenie spożycia soli jako dwóch głównych czynników, które powodują obrzęki tkanek ciała.

Dobra pomoc dla takich kobiet będzie nosić specjalny biustonosz wspomagający, lód i kompresję primrose, która pomaga zmniejszyć ból.

Należy jednak pamiętać, że jeśli klatka piersiowa boli i pęcherzy, a przed miesiączką nadal jest daleko, lub wcześniej takie objawy były dla Ciebie rzadkie, może to być alarmujący znak. Nie zapominaj, że obrzęk piersi może być wynikiem ciąży, która pojawiła się – w niektórych kobietach ciało zaczyna rekonstrukcję hormonalną ze wzrostem gruczołu piersiowego, ponieważ w przyszłości będziesz musiał nakarmić dziecko. Warto więc zrobić test ciążowy, jeśli wykażesz ten znak nie na tle miesięcznika.

Niewielki wniosek

Niestety, inne przyczyny obrzęku piersi nie są tak różowe. Ten znak może się objawić w przypadku wystąpienia łagodnych nowotworów, torbielów lub jeśli występuje stan zapalny z powodu zablokowanego kanału piersi. Dlatego też, jeśli wyłączysz ciążę i wystąpienie miesiączki, a piersi są obrzęknięte i nadal bolą, nie wahaj się, skontaktuj się z specjalistą z mammologiem, pomoże mu poradzić sobie z problemem.