615 Shares 8606 views

Zapobieganie wyrostka robaczkowego. Co to jest zapalenie wyrostka robaczkowego? Jak uniknąć choroby

Ludzkie ciało – doskonały samoregulujący system, który w normalnych warunkach, czyli bez obecności choroby, działa jak szwajcarski zegarek. Jednak w niektórych przypadkach, funkcjonowanie organizmu jest zakłócony, a zatem nie mogą być warunki zagrażające życiu. Na przykład, dodatek lub dodatku jelita ślepego, który sprawia, że znaczny wkład w obronę immunologiczną, mogą stać się stan zapalny, który w związku z tzw wyrostka robaczkowego. O tej chorobie i zostaną omówione w tym artykule. Dowiesz się, co wyrostka robaczkowego i jakie środki zapobiegawcze mogą pomóc uniknąć.


funkcja dodatku

Aby dowiedzieć się dodatek z którego stan zapalny (zapalenie wyrostka robaczkowego – jest konsekwencją jego stanu zapalnego), należy dowiedzieć się o jego struktury i funkcji.

Przez długi czas był uważany za dodatek wypisany rachunek. Lekarze uważali, że ciało straci swoją funkcję trawienny, i potrzebne tylko wtedy, gdy ludzkie przodkowie jedli głównie wegetariańskie diety, które pomagają trawić dodatku. Prawdziwa funkcja dodatku może otworzyć niemal przez przypadek. Do zapobiegania niemowląt wyrostka robaczkowego zaczęli masowo usuwać z występami jelito ślepe. Wierzono, że to prosta operacja jest bardzo łatwy do przeprowadzenia w młodym wieku. Jednak rozwój nieszczęsnych dzieci był bardzo powolny, są słabo trawione żywności i chorób zakaźnych często źle.

Anatomia i fizjologia

Zatem dodatek odgrywa ważną rolę w układzie odpornościowym: tkanka limfatyczny ciała chroni przed zapaleniem. Ponadto dodatek spełnia rolę zbiornika na mikroflorę jelitową. Jeśli wszystkie bakterie, które zamieszkują jelita umiera, zostanie ona wypełniona przez „mieszkańców” ślepy ślepego wyrostek robaczkowy.

Dodatek znajduje się na tylnej ścianie jelita. Ma on kształt cylindryczny. Proces wymiary wynosi od 6-12 cm. Co to jest zapalenie wyrostka robaczkowego? Jest to zapalenie samego dodatku. Dlaczego tak się dzieje? Czy to możliwe, aby zapobiec zapalenie wyrostka robaczkowego? Na tej i zostaną omówione dalej.

Przyczyny choroby

Ponieważ dodatek jest stan zapalny od czego? Zapalenie wyrostka robaczkowego może być spowodowane przez wiele czynników:

 • Bakterie, które weszły do krwiobiegu w procesie zapalnym.
 • Niedrożność ujścia stolcu dodatku.
 • Obecność w organizmie robaków (owsiki lub glist).
 • Naruszenie diety. Zauważono, że im bardziej dana osoba korzysta z tłustego mięsa, tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę.
 • Cechy anatomiczne. Niektórzy ludzie proces ma wiele zakrętów, których obecność prowadzi do stagnacji.
 • Niedrożność tętnic które przyczyniają się do procesu.

Zagrożone są osoby z uzależnieniami, nadużywanie tytoniu i alkoholu. Dowiedziono także dziedziczny charakter choroby. Oczywiście, że nie odziedziczyła zapalenie wyrostka robaczkowego, ale predyspozycje do tego.

profilaktyka

Zapalenie wyrostka robaczkowego – patologia, z którego można w pełni zabezpieczyć się nie uda. Jednakże, istnieje kilka prostych wskazówek, które zminimalizują prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę:

 • Nie uruchamiać procesy zapalne w organizmie.
 • Nie należy stosować antybiotyków bez recepty. Antybiotyki szkodliwe dla normalnych mikroflory.
 • Utrzymać aktywny tryb życia. Aktywność fizyczna jest ważna dla normalnego dopływu krwi do narządów jamy brzusznej.
 • Regularne badania kontrolne.

Prawidłowe odżywianie – najlepsza profilaktyka chorób

W pełni zabezpieczyć się przed robaczkowego niemożliwe. Jeśli jednak uważnie śledzić swoją dietę, można zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę do minimum:

 • Uniknąć zaparć. Zaparcie może stać się przyczyną śmierci mikroorganizmów zasiedlających jelito. W rezultacie zaczynają się mnożyć bakterie, które mogą powodować zapalenie wyrostka robaczkowego. Aby zapobiec zaparciom, pić pół godziny przed jedzeniem szklanka ciepłej wody: będzie przygotować przewód pokarmowy wziąć jedzenie.
 • Jeść jak najwięcej produktów bogatych w błonnik. Błonnik poprawia trawienie, chroni narządy układu pokarmowego z zapaleniem. Dużo błonnika znajduje się w pieczywo pełnoziarniste, a także świeżych owoców i warzyw.
 • Zawsze jeść białko z pokarmów bogatych w błonnik: ułatwi trawienie i zapobiega gniciu w jelitach.
 • Pij dużo świeżych soków owocowych i warzywnych.
 • Nie jeść zbyt wiele nasiona i owoce z nasionami. Czasami w dodatku dostać kawałki strawionego pokarmu. szkodzić one ścianę dodatku, powodując stan zapalny i rozwija.
 • Nie używać oleju do smażenia ponownie. Jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia: można „zarobić” wyrostka robaczkowego nie tylko ale grubego.

gimnastyka

Głównymi kryteriami oceny profilaktyce zapalenia wyrostka robaczkowego obejmować nawet codzienne ćwiczenia rano na brzuchu. Co jest bardzo prosta: przed wstać z łóżka, wziąć głęboki oddech. Na wydechu ciągnąć żołądek, starali się rozciągnąć mięśnie brzucha. Policz do pięciu, zrelaksować brzucha i wdychać. Powtórz ćwiczenie 10 razy jest to konieczne. W ten sposób można poprawić wypróżnienia i przygotować układ trawienny, aby otrzymać pierwsze porcje karmy dziennie.

perystaltykę również poprawić na rowerze i pływanie, a także szlaki turystyczne i jogging. Kobiety powinny zwrócić uwagę na taniec brzucha: regularne zajęcia taniec orientalny pomaga pozbyć się problemów z trawieniem.

Self-masaż poprawić perystaltykę

Nawet jak zapobiec zapalenie? Zapalenie wyrostka robaczkowego można uniknąć po posiłku łatwo zrobić masaż brzucha. Poprawi to dopływ krwi do dodatku. Masaż odbywa się w następujący sposób: Połóż się na plecach, rozluźnij naciśnij lekko zgiąć nogi. Połóż prawą dłoń na środku brzucha i rozpocząć wykonywanie ruchów okrężnych wskazówek zegara ręki. Zacznij od małej amplitudzie, stopniowo zwiększając ją. Żelazo żołądek konieczne jest 3-4 minuty.

Jeśli jesz z dala od domu i nie mógł się położyć, tylko poklepać jego żołądek po jedzeniu, przesuwając w prawo ręki.

Zapobieganie wyrostka robaczkowego: środki folk

Jeśli chcesz uniknąć wyrostka robaczkowego, należy użyć następującego przepisu:

 • Trwać 15 g białego korzenia Bryonia wlać 150 ml alkoholu surowca i pozostawić na tydzień w ciemnym miejscu. Gdy poczujesz pierwsze objawy zaburzeń układu trawiennego, wziąć parę kropli nalewki co dwie godziny. Oznacza to, że można podnieść niewielką ilość ciepłej wody.
 • Wziąć 100 gramów ziela damski płaszcz i 40 gramów liści dzikiej truskawki i jeżyny. 4 łyżki rozdrobnionych liści wlać do 750 ml wrzącej wody. Pożywce powinno wrzenia przez 5 minut na małym ogniu. Picie oznacza, że trzeba jedną łyżeczkę co pół godziny.

unikać stresu

Zapobieganie robaczkowego będą skuteczne unikanie stresu. Oczywiście, zapalenie wyrostka robaczkowego nie jest uważana za chorobę psychosomatyczne. Jednak częste stres może prowadzić do złego trawienia, a to z kolei zwiększa ryzyko zapalenia wyrostka robaczkowego. Ponadto, wiele osób „zakleszczony” negatywne emocje, wybierając w tym samym czasie nie jest najbardziej użyteczne produkty, takie jak czekolada lub fast food. Wskazane jest, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem bez pomocy fast foodów i bardziej konstruktywne sposoby.

Psychologowie badający związek między świadomością i zdrowia dla zapobiegania robaczkowego zaleca dając sobie czas na odpoczynek i nie martwić się o nic. Ważne jest, aby regularnie poświęcić czas dla siebie i swoich zainteresowaniach.

Są to podstawowe kroki zapewnia profilaktykę. Zapalenie wyrostka robaczkowego – podstępna choroba, która może się rozpocząć w dowolnym momencie. Immunologicznego do niej tylko osoby, które zostały już usunięte dodatku. Jeśli odczuwasz ból w jamie brzusznej nie powinno paniki dzięki rozwojowi współczesnej medycyny pracy w celu usunięcia wyrostka robaczkowego jest uważana za jedną z najbardziej łagodny dla pacjenta.