586 Shares 6523 views

Jak wziąć Chihuahua urodzić w domu (krok po kroku)

Poród Chihuahua, ten mały pies jest problemem wielu właściciela. Po tym wszystkim, właściwa pielęgnacja i przygotowanie w tym momencie będzie zależeć zdrowie swojego zwierzaka i przyszłych szczeniąt. Dlatego konieczne jest zbadanie wcześniej informacje na ten temat. Jak przyjmować narodziny w Chihuahua i że wymaga to, że uczenie się przez czytanie tego artykułu.

Przygotowujemy miejsce dla jego urodzeniu i przyzwyczaić psa

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest myśleć o tym, gdzie twój pitomitsy będzie rodzić. W pomieszczeniu nie powinno być żadnego niepotrzebnego hałasu i obcych. Byłoby lepiej, gdyby oddzielnym pomieszczeniu dla psów. Ona i tak nie będzie to łatwe, ale niepotrzebnych bodźców będzie tylko rozpraszać. Okna w pokoju lepiej zasłony, aby zapobiec wprowadzeniu bezpośredniego światła słonecznego. Dlatego, grube zasłony trzeba zadbać wcześniej.

Z pokoju załatwione, teraz nadszedł czas, aby myśleć o boksie, która odbędzie się Chihuahua narodziny. Można je nabyć w sklepie zoologicznym lub zbudować samemu. Konstrukcja i kształt może być dowolny. Najważniejsze, że nie było zamknąć, a pies był w stanie odpocząć przed występami na ścianie podczas porodu. Boks majstrować lepiej z materiału, który można prać. Oraz konieczność może się pojawić. Ścianka przednia pudełka porodu zaleca się, aby usunąć. Tak będzie bardziej wygodne do czyszczenia i pielęgnacji szczeniąt.

Boks miejscu, z dala od przeciągów i grzejniki. Droga do niego musi być wolne, aby móc mieć czasu do czasu, aby pomóc pitomitsy. Nie można dokładnie przewidzieć, kiedy zacznie się poród. Opóźnienie w tym przypadku jest to niemożliwe.

Boks można umieścić w pomieszczeniu przez około piętnaście dni przed przewidywanym urodzenia. To było wtedy, że trzeba nauczyć psa do nowego miejsca. Wprowadzić ją do pudełka, uporczywie, ale to sprawia, że spędzanie czasu przynajmniej nie. Jeśli to konieczne, należy użyć zatrzaskowe lub ulubiony smakołyk do porodu Chihuahua biegnie do domu w przygotowanym miejscu. Jeśli nie uczyć psa do pudełka, to jest po prostu sama znajdzie rożny. I będzie to niewygodne dla ciebie i dla niej.

Kilka dni przed oknie narodziny łóżku i ceraty czystą pieluchę. Możesz wziąć stare lub już trochę brudny. Po tym wszystkim, muszą wyrzucić, kiedy nie będzie wszystkie szczenięta.

dom mistrz dla szczeniąt

pole porodu jest gotowy, teraz nadszedł czas, aby pomyśleć, gdzie będą potem żyć noworodków i ich matki. Generalnie trzeba zrobić dwa domy. Pierwszy zostanie użyty natychmiast po urodzeniu. Sprawiają, że można otworzyć w oknie z niskimi zderzakami. To zdecydowanie położyć matę i butelkę wody. A pokój, który będzie w polu, powinny być ogrzane do niemal trzydzieści stopni. Powinno to zająć przed wykonaniem dostawy w Chihuahua.

Gdy wszystkie szczenięta będą przechowywane i wszystkie manipulacje z nich, matka i dziecko trzeba przenieść do innego domu. Rezydencja mogą również po wyjęciu z pudełka, ale z dość wysokim stronach. Musimy zrobić drzwi to było wygodne, aby przejść do mamusi. Cut zaleca dziesięć centymetrów od dołu. Jeśli nie działają bardzo niska, szczenięta po prostu wyjść z domu wcześnie. Na dnie pudełka, maty miejsce i pieluchy, które będą musiały zostać zmienione, gdy są brudne.

Mama z dziećmi w nowym domu będzie żył około dwóch tygodni. Przez cały ten czas w pomieszczeniu powinna być cicha i spokojna, aby czuł się chroniony Chihuahua. Po upływie czternastu dni psy nie są już potrzebne w domu i zazwyczaj zostawić. Następnie temperatura w pomieszczeniu może być zmniejszony do dwudziestu stopni. Pamiętaj, że rasy psów są delikatne, nie znosi zimna i ciepła.

Ponadto, przed zaakceptowaniem dostawy Chihuahua w domu, trzeba wstępnie zmontować niezbędnego sprzętu i leków.

Urządzenia grzewcze do porodu

Podczas porodu nie można zrobić bez sprzętu i leków. Oni pomogą Ci zrobić wszystko dobrze. Poniżej znajduje się lista wymaganych elementów.

 • termometr;
 • cieplej;
 • kwas nadmanganowy (lub furatsilin);
 • gazeta;
 • Pieluchy chłonne ;
 • ręczniki;
 • ostre nożyce;
 • pincety;
 • alkoholem;
 • wełny;
 • Sterylne włókno jedwabne (do ligacji pępowinowej);
 • pipety;
 • łuski;
 • Ramka dla noworodków.

Być może trzeba stymulować pracę. Aby to zrobić, trzeba kupić strzykawek „Mastometrin” lub „Oksytocyna”. Ale w tej kwestii najlepiej jest skonsultować się z lekarzem weterynarii. Jest to również przydatne do oglądania, długopis i notatnik, aby nagrać początek procesu oraz czas wystąpienia każdego szczeniaka.

Wszystko co jest potrzebne do dostarczania Chihuahua, złóż w jedno miejsce w pobliżu okna. W przeciwnym razie, w kluczowym momencie będą nerwowo szukać w niezbędny sprzęt, a czas nie pomaga psa.

Należy uważać na objawy zbliżającego porodu

Zbliża się poród może być uznane przez szereg cech fizjologicznych.

Przez trzy lub cztery tygodnie brzuszek zwiększa znacznie rozmiary. Pojawiają przejrzysty przydział i genitalia puchnąć. Przez dziesięć dni zaczynają rosnąć piersi. Dla niektórych psów z brodawki wydzielać mleko.

W zaledwie kilka dni przed porodem w Chihuahua pojawia siarę, a brzuch mocno obniżona. Dzienna temperatura ciała spada do 37 ° C.

Gdy jest mniej niż jeden dzień, niektóre psy nie chcą jeść lub odwrotnie, jeść z dobrym apetytem. Można zaobserwować nadmierną czułość na właścicielu lub chęć ukrycia przed wszystkimi w zacisznym kącie.

Zazwyczaj zbliża narodziny w chihuahua psa zależy od stanu nerwowego. Nie drżenie, duszność i kołatanie serca. Pitomitsy zaczyna biec do kopania nogi podłogowych. Może on również wydawać, że pies wydawał się kolidować z jego brzuch.

Oczywiście, powinien być gotowy do wyjazdu, nawet jeśli wczesnych objawach i nie opóźniać przygotowań do ostatnich samych objawów.

Oczekujemy, poród i przygotować dla nich

Pomiar temperatury ciała psa dwa razy dziennie. Obok pola porodu gospodarstwa kubek czystej jakiejś wody, która musi być okresowo wymieniona. Z diety zaleca się wykluczyć mięso, ryby i sól.

Tak szybko, jak można zauważyć, pieniste białawy lub szarawy, zacznie mierzyć temperaturę często. To może pion w każdej chwili. A to, jak już wiemy, zwiastunem nadchodzących walk.

Chihuahua do urodzenia w domu były udane, przygotować ją do tego. Bardzo pies i jej genitalia opłukać cushy trochę wody i trochę mydła. Po procesie światło roztworem nadmanganianu potasu. Musimy podjąć jedną część na litr wody. Nadmanganian potasu można wymienić furatsilinom. Ale wtedy trzeba posadzić pięć litrów wody.

Nie zapomnij, aby przygotować się do odbioru. Przycinać paznokcie i dezynfekcji rąk. Odzież jest lepiej wybrać wygodne, ale nie luźny.

naprawić walki

Organizm przygotowuje się do porodu poprzez zmniejszenie mięśni macicy, czyli skurcze. W wyniku tego ujawnienia szyjki zachodzi stopniowo. Ten proces jest bolesny, więc może być określona przez zachowanie. Pies staje się niespokojne, trudne i często oddycha, grzebie w gnieździe.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę objawy fizjologiczne – stopniowe obniżanie brzucha w dół. Jeśli ciąży Chihuahua i pierwszym porodzie, to nie jest tak oczywista. Podbrzusza może być ledwo zauważalne, więc być bardzo ostrożnym. Podczas walk, można zobaczyć, jak psy biodra dokręcić i charakterystyczne otwory na nich. Zwykle trwa godzin do kilku dni.

Tak szybko, jak można zauważyć, skurcze u psów, rozpocząć nagrywanie czas. Po próbach startu ledwo zauważalne. Stopniowo są wzmacniane, a odstęp między nimi wynosi około czterdziestu minut. Proces ten może trwać do pięciu godzin po pierwszych kilku próbach. Jeśli po tym okresie zaczęły pojawiać się szczeniaczki, a następnie natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Być może twój pitomitsy nie poradzić sobie z naturalnego porodu. W tym przypadku, ekspert będzie musiał mieć cesarskie cięcie. Oczywiście, taka operacja nie jest konieczna, aby zachowywać się jak w domu.

Proces porodu

Właściciele psów często zastanawiam się, kiedy Chihuahua idzie do pracy, trzeba znać ich prawidłowej decyzji? Jest to dźwięk podejście do biznesu. Nie zaszkodzić psa, trzeba zrozumieć, w jaki sposób rzeczy dzieją się w sposób naturalny, bez ingerencji człowieka.

Podczas uruchamiania intensywne skurcze, płód porusza się w kanale rodnym. W tym czasie pies leży na boku i, jeśli to możliwe, opiera się na nogach i powrót do ściany jamy. W tej pozycji, Chihuahua będzie łatwiej znieść wszystkie ciężary. Niektóre pieski zrobić dogodniej w pozycji stojącej. Poród rozpocząć kiedy odejść płynu owodniowego. Sam zwykle bańka pęknie, albo czyni psa. Przepływ wody do mycia i rodzajowy sposób, aby ułatwić dalsze uwalnianie owocu. Przekłuć bańkę własnego, nie powinno.

Skurcze są już dłużej i stać się silniejszym. Pies będzie od siły do szczeniąt urodziło. W tym momencie najlepiej jest być blisko pitomitsy pomóc i ułatwić dostarczanie w Chihuahua, jeśli jest to konieczne. Ile czasu może trwać ból przed pierwszym szczeniaka? Proces ten zazwyczaj nie trwa dłużej niż pięć godzin.

Pojawienie szczeniąt

Każdy kutenok się w błonach. Łamie gdy przechodzi przez kanał rodny. Jeśli to nie nastąpi, sama matka do zgryzienia folię ochronną i zwolnić szczeniaka. Następnie Chihuahua zęby gryzie pępowinę i liże pojawiło się dziecko, tym samym czyniąc go masażu. Takie działania pomagają stymulować oddychanie i krążenie.

Gdy pierwszy i ostatni szczeniak liście (łożysko, błony płodowej i pępowinowej). Ich Chihuahua zwykle zjada, ponieważ zawiera wiele składników odżywczych. Musieli dostać dodatkową siłę i kontynuować dostawy. Pierwiastki śladowe łożysko dobry wpływ na produkcję mleka.

Poród następny szczeniak nastąpić natychmiast, ale po krótkim okresie. Odstęp czasu mogą się różnić od jednego do sześćdziesięciu minut. Możemy założyć, że porody Chihuahua skończy, jeżeli minęło więcej niż dwie godziny.

Psy są w stanie zrobić małą ilość owoców, a właściciel powinien o tym wiedzieć. Duże znaczenie ma liczba ciąż, a waga Chihuahua przed dostawą. Nawiasem mówiąc, zwykle liczba ta nie powinna być mniejsza niż dwa kilogramy. W zależności od pitomitsy które mogą doprowadzić cię od jednego do sześciu szczeniąt.

pomagać

Czasami pies nie może poradzić sobie z narodzinami carouse. Zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza ciąża. W takich przypadkach nie zapobiega właściwy gospodarz pomoc. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak wydać na świat dziecko chihuahua w domu.

Pierwszy przyszedł pęcherz płodowy, który zwykle rozerwanie się. Następnie pojawia się szczeniak w powłoce. Zazwyczaj idzie głowę do przodu i nie wymaga pomocy ze strony człowieka. Jeśli kutenok ur ogonem do przodu, jest prawdopodobne, że nie poradzić sobie. Następnie bardzo delikatnie pociągnąć szczeniaka za nogi, nie dotykając jego klatki piersiowej. Stopniowo przejść na skórę na plecach, a następnie do tyłu głowy. Więc trzeba ciągnąć dziecko całkowicie.

Następnie natychmiast rozerwać błony, w którym to było szczenię. Jeśli czas nie jest wykonywana, noworodek po prostu udusić. Szybko usunąć śluz z jej usta i nos. Można oczyścić sterylną gazą. Przetrzeć szmatką szczeniaka. Teraz masować swoje ciało, aby pobudzić witalność.

Jeśli szczeniak jest słaby i nie oddycha, starannie oczyścić usta i nos śluzu. Obniżyć go do góry nogami, i mieć masaż, przenosząc się z żołądka do żeber, a następnie wzdłuż kręgosłupa. Po tym, trochę wstrząsnąć, jak termometr.

Teraz nadszedł czas, aby przeciąć pępowinę. Keep it powyżej noworodka, tak, że ciecz płynie z powrotem. Odstąpić od brzuszku parę centymetrów, ściśnij palcami i zawiązać nić jedwabną w dwóch miejscach. Teraz pozostała część może być cięte sterylnymi nożyczkami. I uważać, aby nie ciągnąć za przewód. Umieścić plaster leczyć antyseptyczne.

Po tych manipulacjach dołączyć dziecku smoczka do stymulowania następujących rodzajów szczenięta chihuahua. Wszystko to samo z innymi dziećmi. Następnie przenieść do noworodków z pola grzejnego, a czyszczenie jest przeprowadzane w oknie i uporządkowane mama.

Kiedy zadzwonić do weterynarza

Został on opisany powyżej idealnego dostawy. Ale nie zawsze idzie gładko i może potrzebować pomocy lekarza weterynarii. Nazywają ją niezwłocznie, jeśli czujesz, że coś jest nie tak, albo zauważyć następujące objawy:

 • Próby trwają dłużej niż pięć godzin, a szczenięta nie rodzą.
 • Dzieciak jest zablokowany i nie wyjdzie z kanału rodnego.
 • Odstęp pomiędzy występowaniem szczeniąt więcej niż dwie godziny.
 • Przed narodzinami pierworodnego w Chihuahua matki przeznaczają czarnym, ciemnozielonym lub krwawego koloru.
 • Pies traci przytomność podczas bólu pracy.

Z weterynarza lepiej jest zgodzić się z góry na wszelki wypadek. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować specjalistycznej pomocy.

Dbanie o Chihuahua po porodzie

Kiedy wszystkie szczenięta, mogą ważyć. Zapisz te numery i cechy, każdy w osobnym zeszycie. Można tam zauważyć kolor nici przypisanych do jednego lub innego noworodka.

Dbać o mama-chihuahua. Zaraz po urodzeniu zaoferować jej pić wody lub nawet lepiej – herbata z mlekiem. Po ciepłym pewnym wodę do płukania narządów płciowych, ciała i wytrzeć do sucha ręcznikiem.

Jeśli pogoda jest ciepła, a następnie po chwili pitomitsy można wyprowadzić na spacer, więc poszła do toalety. Ale nie zatrzymać się na ulicy zbyt długo. Pies spędził dużo czasu i jest nadal słaby, a wiele wędrówki tylko zaszkodzić.

Podczas gdy nowo utworzone matka spacery, niech ktoś z domowników i przywrócić porządek w całym oknie. Dobry pomysł, aby przewietrzyć pomieszczenie, w którym miało miejsce urodzenie Chihuahua.

Po tym, moja matka szczeniąt może być przesiedleni w ich domu, gdzie będą żyć przez dwa tygodnie. Dzieci szczęśliwie przylgnąć do brodawki. Upewnij się, że wszystkie szczenięta jedli i były jak najbardziej zbliżone do matki.

Chihuahua często rodzić między późnym wieczorem i wczesnym rankiem. Więc być czujnym w każdej chwili do czasu, aby pomóc mu pitomitsy.