734 Shares 8760 views

Strach – to uczucie czy emocje? Ten strach – to …

Od narodzin do śmierci człowiek czasami czuje poczucie strachu. Ktoś narażone na nią są bardziej, niektóre mniej, ale nie ma na świecie ludzi, którzy niczego nie obawiać. Czasami to uczucie jest zrozumiałe i naturalne, aw niektórych przypadkach, jego natura jest nieznana. Jakie są przyczyny lęku i jak się go pozbyć?


Co to jest strach?

Strach – to negatywny stan ludzkiej psychiki, sprowokowany przez prawdziwego lub wyimaginowanego zagrożenia. Każdy w swoim życiu wielokrotnie doświadczył tego uczucia w różnych sytuacjach. Nawet najbardziej odważny i dzielny człowiek może w swoim sercu coś się bać.

Psychologia strachu odnoszą się do podstawowych procesów emocjonalnych tkwiących w człowieku od urodzenia. To mobilizuje system obronny organizmu, przygotowuje go do walki z zagrożeniem lub uciekać.

Strach – to rodzaj alarmu o niebezpieczeństwie przyczyniając się do realizacji instynktu samozachowawczego. Pod wpływem strachu człowiek może popełnić takie działania, które w normalnym stanie nie jest w stanie. Na przykład, aby pracować na wysokich obrotach, wysokiej skakać przez przeszkody i pokazać zaskakujący wychwytu inwencję.

Natura ludzkiego strachu

Strach urodziła się z samej ludzkości. Ma korzenie w odległej przeszłości, kiedy jego głównym zadaniem było zachowanie życia naszych przodków. Strach zawarte w ludzkiej naturze, w celu szybkiego i dokładnego rozpoznania zagrożenia.

Starożytne ludzie nie wydają się bać wszystkiego co nieznane i niezrozumiałe. Byli przerażeni żadnych nieznanych dźwięków, klęski żywiołowej bezprecedensowe zwierząt. Wraz z rozwojem nauki człowiek dostał wiedzę z wielu zjawisk, które wcześniej obawiano.

Do tej pory strach nie nosi cech walce o przetrwanie. Wyjątkiem są te przypadki, gdy człowiek wpada w wyjątkowych, ekstremalnych sytuacjach. Jednak we współczesnym świecie, aby zastąpić strach realnego zagrożenia dostarczonej wszelkiego rodzaju fobii społecznej. To dlatego, że w tej chwili jest bardzo ważne dla ludzi, aby być uznane przez społeczeństwo, bo szacunek do osoby.

Strach – to uczucie czy emocje?

Psychologia obawiać traktuje jako ludzkich emocji, mając jasną barwę negatywne. Jednocześnie, niektóre źródła uważają tę koncepcję jako ludzkiej kondycji. Więc co to jest strach? To uczucie czy emocje?

Słowo „Strach” ludzie w codziennym życiu zwykło się nazywać jako uczucie lub emocji. W rzeczywistości, wyraźna granica między tymi pojęciami jest niedostępny. Z jednej strony, strach jest bardziej o emocjach, jak często jest krótkoterminowy charakter i ma na celu wzmocnienie ochronnych funkcji organizmu człowieka. A z drugiej strony?

Jeśli nie zatrzymać się na dłuższy czas, przekształcone, powtarzane okresowo, biorąc nowe formy, to możemy powiedzieć, że strach – to uczucie. W tym przypadku nie jest już wykorzystywane do ratowania, ale raczej destrukcyjny wpływ na organizm. Poczucie strachu – to nie jest natychmiastowa reakcja na bodziec, a wytworem ludzkiego umysłu.

rodzaje strachu

Istnieje wiele klasyfikacje wszystkich rodzajów strachu. Wszystko zależy od tego, co było przyczyną tego ucisku uczucie. Na przykład przydzielić prawdziwy, egzystencjalne i społeczne obawy. Krótko spojrzeć na każdego z nich.

Prawdziwe lub biologiczny strach – strach wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem dla życia lub zdrowia ludzkiego. W tej sytuacji coś jest potencjalnie niebezpieczne dla człowieka. Na przykład, ogromny pies, próbując zaatakować osoby lub katastrof naturalnych, takich jak trzęsienia ziemi lub tsunami.

Egzystencjalny strach – to nierozsądne strach przed czymś, nie stwarza realne zagrożenie dla ludzi. Takie lęki czają się w głąb ludzkiej podświadomości i nie mogą być w pełni wyjaśnione. Do grupy tej zalicza się lęk ciemności, śmierci, starzenie, zamkniętej przestrzeni.

Obawy społeczne – to stosunkowo nowa grupa ludzkich fobii, który nie istniał wcześniej. Nie mogą one spowodować poważne szkody, a nosić symboliczne zagrożenie. Należą do nich strach władz, odpowiedzialność, wystąpień publicznych, awarie cios dla ego. Lęk przed tego typu są najbardziej powszechne we współczesnym świecie, powodując dyskomfort psychiczny człowieka i doprowadzić do wagi problemów.

Obawy dzieci i ich przyczyny

Obawy dzieci często nie mają podstaw w rzeczywistości, są naciągane i przesadzone. Wyobraźnia dzieci są tak bogate, że nawet najprostsze rzeczy mogą być przedstawione im złowrogi. Na przykład, cień zabawki dziecko może wydawać się przerażający potwór.

Ponadto, dzieci nie mają wystarczających informacji na temat naszego świata, które również mogą dać podstawy do strachu. To jest w porządku, jeśli dziecko dzieli swoje obawy z dorosłymi, z prośbą o pomoc i ochronę. Rodzice powinni starać się wyjaśnić charakter dziecka przeraża go zjawisk, uspokoić i stworzyć poczucie bezpieczeństwa w tartej.

Jednak w niektórych przypadkach, dzieci są lęki wywołane przez prawdziwych wydarzeniach, które uczyniły wielkie wrażenie na nich. Może się to zdarzyć, jeśli, na przykład, przed dzieckiem przechodzień potrącony przez samochód, albo sam ugryziony przez psa. Te fobie mogą przebywać z osobą na całe życie, choć z czasem stają się słabe.

Strach przed śmiercią

Niektórzy ludzie prawie nie sądzę, że będą one nie żyją wiecznie, ale dla innych strach przed śmiercią staje się prawdziwą fobię. Strach przed śmiercią – jest to jeden z najsilniejszych emocji, jest dla ludzkiego podstawy. Boi się umierania jest dość logiczne, bo każdy bał się o swoje życie, stara się zachować i przedłużyć go.

Obawa śmierci osoby dużo. Ta przerażająca niepewność, co będzie potem, a niezdolność do przedstawienia swojego nieistnienia, a strach przed bólem i cierpieniem przed przejściem do innego świata.

Ludzie, którzy nie myślą o śmierci, wchodzących w sytuacji naprawdę zagrażających ich życie, zaczynają odczuwać prawdziwy strach. Taka sytuacja może wystąpić, na przykład, jeśli dana osoba była prawie potrącony przez samochód lub katastrofie lotniczej wąsko uciekł. W takich momentach człowiek zaczyna doceniać swoje życie i zastanowić się, czego nie są wieczne.

Strach przed porażką w miłości

Wielu ludzi, co najmniej raz rozczarowany partnera, boi się budować nowe relacje. Dla nich, miłość – to jest obawa, że negatywne emocje i cierpienie powtórzył. Teraz trudno uwierzyć osobie, otwórz swoje serce i zaczynają ufać mu.

Strach nowych niepowodzeń w miłości sprawia, że ludzie zamknięte, zamknięte dla komunikacji i nowych znajomych. Bardzo często, fakt, że walka to uczucie odejść od wielu lat, a niektórzy nie radzą sobie z ich fobii na całe życie.

W takich sytuacjach ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje kilka osób, które nigdy nie doświadczyły awarii miłosny. Popełnić błąd raz, nie wszyscy ludzie lub wszystkie kobiety traktowany tak samo. Ważne jest, aby wierzyć, że to na pewno będzie w stanie znaleźć kogoś, kto uczyni cię szczęśliwym i pomóc zapomnieć o przeszłości kłopoty.

Jak pozbyć się strachu?

Lęk – emocje, od czasu do czasu atakowany przez każdą osobę. Ludzie boją się zupełnie różne rzeczy, więc nie ma jednej recepty na pozbycie naszych fobii nie może być.

Aby rozpocząć, aby spróbować zrozumieć, co dokładnie spowodowało swój strach. Czasami to sprawia, że bardzo trudne, ponieważ obawy o pewnych rzeczach ukrytych głęboko w naszej podświadomości. Znalezienie się oryginalnego źródła ich fobii, należy rozważyć, czy nie strach – to życie w ciągłym koszmarów i uczuć, i to jest, w zasadzie, to nie daje wiele niedogodności. Z reguły krótkotrwałe strach jako emocji nie wymaga specjalnego walki, ale jeśli zaczyna rozwijać się w fobię, to trzeba się go pozbyć jak najszybciej.

Następnie trzeba zrozumieć siebie, aby zbadać, co chwile zacząć najbardziej obawiać. Starają się zminimalizować stresujące sytuacje, w których czujesz dyskomfort, niepokój i strach.

W walce z ich fobii nauczyć się przełączyć uwagę na coś pozytywnego i dobrego, gdy czujesz, że strach zaczął do ciebie. Jeśli sobie nie może poradzić sobie z tym problemem, nie wahaj się poprosić o profesjonalną pomoc.