218 Shares 6503 views

Killian Merfi (Cillian Murphy): filmografia i życie osobiste aktora

Dziś proponujemy, aby dowiedzieć się więcej o aktor irlandzkiego pochodzenia – Killiane Merfi. Zasłynął po filmie „Disco Pigs” w swojej rodzinnej Wielkiej Brytanii. Publiczność jest cały świat wie, to dzięki roli w serii zdjęć Batman, gdzie grał złoczyńcę żuraw, a także udział w filmie „Dom”, „Broken”, „Red Lights” i inni.


Killiana Merfi Biografia

Przyszła gwiazda Hollywood urodziła się 25 maja 1976 roku na przedmieściach irlandzkiego miasta Cork. Killian był najstarszym z czworga dzieci rodziny Murphy'ego. Zarówno jego rodzice byli zaangażowani w działalność dydaktyczną: ojciec pracował w Departamencie Edukacji irlandzkiego, a jego matka była nauczycielką języka francuskiego w szkole. Co ciekawe, nauczyciele również wiele innych krewnych Killian: dziadek, wujkowie i ciotki. Od najmłodszych lat Murphy był pasjonatem muzyki i potajemnie pielęgnowane marzenie, aby pewnego dnia stać się gwiazdą rocka.

Pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej

Podczas liceum Killian Merfi całkowicie przypadkowo trafić na kursy studiowali Pet Kirnan – dyrektor artystyczny Teatru Cork Company. Wtedy to młody człowiek i zrozumiał, że jego powołaniem jest działającą karierę. Aby nie tracić czasu, 16-letni Killian opuszcza szkołę i zaczyna słuchać trudno uczestniczyć w miejscowym teatrze. Pewnego dnia młody człowiek wytrwałość opłaciła, a on został zaproszony do roli świń na popularności w tej chwili w Irlandii, sztuce o nazwie „Disco Pigs”. Fabuła opowiada historię dwóch nastolatków dziko obsesję z miłością. Spektakl był bardzo udany i otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu regionalnego Dublina. Ponieważ Killian wystawił gwiazdkami, jego genialna praca została doceniona, a najbardziej początkujący aktor uwagą zarówno twórców teatru i Wielkiej Brytanii.

Killian Merfi: Filmografia, debiut

Po raz pierwszy młody aktor pojawił się na ekranie w 1998 roku w roli epizodycznej. Debiutował w filmie „Historia Sweety Barrett”. Następnym razem Killian zaoferował główną rolę w projekcie to samo w 1998 roku „oparzenia słonecznego”. Jednak film nie miał wiele sukcesów w kasie, a następnie po kilku epizodyczne występy aktora w takich filmach jak: „W lipcu 1916 Bitwa nad Sommą”, „śmierć”, „Exile”, „zdrada zwraca” „Człowiek z niewielu” i „Jak Harry stał się drzewem.”

W 2001 roku Murphy pojawił się na ekranie w głównej roli w dramacie „Na krawędzi”, poświęconej stać się istotne w momencie problem wzrostu liczby samobójstw nastolatków.

Pierwszy sukces

W 2001 roku rozwijają się obraz Kristen Sheridan nazywa „Disco Pigs”, która stała się adaptacja uznanego gry o tej samej nazwie. Główną rolę w tym projekcie przeprowadzono Ileyn Kessidi i, w rzeczywistości, Killian Merfi. Obraz odniósł wielki sukces w Europie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Lokalne krytycy twierdzili, że Killian Merfi – aktorem, który ma powodu, by mówić o sobie w najbliższej przyszłości. Co do Rosji, film został zaakceptowany przez ponad nieprzyjazny. Działając Murphy i jego partnerki na planie dość wrażeniem krytyków krajowych.

Ciąg dalszy kariery

Killian Merfi, którego filmografia składała się z serii bardzo udanych obrazów europejskich, ale pozostał praktycznie nieznany przez Atlantyk. Sytuacja ta zmieniła się w 2003 roku, kiedy rozwijają się thriller zombie Denni Boyla o nazwie „28 dni później”. Nawiasem mówiąc, na ekranie pokazał Killian nie tylko grę świetnym aktorem, ale jego nagie ciało w pełnym widoku. Cokolwiek to było, Murphy przyniosła mu wystarczającą popularność na całym świecie.

Mimo udanego debiutu w Hollywood, w następstwie prac młodego aktora poszedł praktycznie niezauważony zarówno krytycy i widzowie. Tak więc, wziął udział w kręceniu takich filmów jak „luki”, „Cold Mountain” i „Dziewczyna z perłą”.

kolejny sukces

W 2005 roku, Killian castingu do roli w filmie „Batman Begins”, ale udała się Christian Bale. Murphy oferowana również zagrać złoczyńcę dźwigu. Ta postać aktor wielki sukces, tak, że po zdjęciu w najem dostał ogromną ilość nowych fanów jego talentu. W tym samym roku, Killian spadł do wykonywania innego nikczemną rolę w filmie „Night Flight”. Możemy powiedzieć z przekonaniem, że gra Murphy dosłownie zapisanego filmu po awarii, ponieważ jego scenariusz był, delikatnie mówiąc, słabe. 2005 okazał się być zaskakująco owocne dla Killian. Tak więc, w tym samym roku, kolejny film został wydany w czynszu z jego udziałem – „Śniadanie na Plutonie” Za rolę w projekcie, aktor został nominowany do prestiżowej nagrody „Złotego Globu”.

Filmy Cillian Murphy nadal regularnie pojawiają się na dużym ekranie. Tak więc w 2006 roku, świat zobaczył obraz „Wiatr buszujący w jęczmieniu” w reżyserii Kena Loacha. W tym projekcie, aktor znakomicie zagrał rolę zamkniętym fizyka teoretyczna, który miał nie mniej – aby uratować naszą planetę przed całkowitym zamrożeniem. To było po pracach Murphy w filmie „Sunshine” i „Obserwując detektywów”.

W 2008 roku, w tym samym roku w toczenia się kolejny film o Batmanie, zatytułowanej „The Dark Knight”, w którym aktor pojawił się ponownie w znanym złoczyńcy Crane. Jednak pojawienie się aktora na ekranie było sporadyczne, ale widzowie byli zadowoleni, aby zobaczyć ich idola.

Ostatnie prace

Killian Merfi nadal aktywnie usunięte. Filmy takie jak "The Edge of Love" (2008), "Paw" (2010), "The Beginning" (2010), "Retreat" (2011), "Time" (2011) można odzyskać z jego najnowszego dzieła, "zepsuty" ( 2011), "Red lights" (2012), kolejna część opowieści o Batmanie – "Mroczny rycerz powstaje" (2012) i „ostra daszki (2013). W bieżącym 2014 roku, oczekuje się również, że w celu uzyskania czynszu kilka zdjęć z aktorem: „doskonałości”, „Dali i I”, „zderzenie osobowości”. Poza tym, teraz Killian zaangażowany w pracę nad obrazem "In the Heart of the Sea", który powinien pojawić się na dużym ekranie w 2015 roku.

życie osobiste

Killian Merfi nie lubi się rozprzestrzeniać na ich związek i prawie zawsze ignorować takie pytania. Jednak wiadomo, że w 2004 roku on i jego stary przyjaciel Ivonn Makginness oficjalnie małżeństwem. Wcześniej, ich romans trwał około 8 lat. Dziś Killian Merfi i jego żona wychowują dwóch synów: (. 2007 p) Malachiasza (. 2005 p) i Carrick. Cała rodzina mieszka w London Hampstead.

Killian Merfi: wzrost, waga i interesujących faktów na temat aktora

  • Bohater dzisiejszej opowieści jest wegetarianinem.
  • Killian znać gaelicki, jak również doskonale mówi po francusku, jak jego matka – nauczycielką w tej sprawie.
  • Aktor nie jest bardzo atrakcyjny sport zespołowy. Jednak, lubi biegać i to w ten sposób utrzymuje się w dobrej kondycji.
  • Murphy jest idolem Liam Neeson, którego żartobliwie nazywa „swoim zastępczym kinoottsom”.
  • Kiedy Killian był nastolatkiem, jego główną pasją była muzyka. W tym czasie grał w kilku zespołach, z których najpoważniejsze mogą być nazwani synami Mr. Zielone genów. Murphy grał na gitarze, śpiewał i pisał piosenki. Poza tym, on zaraził jego entuzjazm Peydi młodszego brata, który później stał się również członkiem grupy.
  • W 1996 roku jedna z firm płytowych nawet zaproponował Killian i jego ofertę zespołu. Jednak rodzice nie są dopuszczone do podpisania jego synów, gdyż bali się konsekwencji: bo ich dzieci nie mają żadnego doświadczenia w „bezwzględny” przemysłu muzycznego. Jak się okazało, w końcu, mieli rację, ponieważ umowa jest pozbawiony braci Murphy wszelkie prawa do swoich utworów.
  • Wzrost aktor 174 cm, ciężar – 75 kg.