610 Shares 9252 views

Maszyny do szycia z owijarką: ceny i opinie klientów. Przegląd maszyn do szycia z funkcją "overlock"

Z pomocą jakiejkolwiek, nawet prostej maszyny do szycia, możesz stworzyć arcydzieło. Przecież słynni i wielcy couturierowie pracowali w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku, gdy tylko maszyny do szycia zaczęły być używane, miały minimalne funkcje i były nieskomplikowane. Co można powiedzieć o takich sprawach, jak sterowanie komputerem, napęd elektryczny czy maszyna do szycia z funkcją blokady – nie było wątpliwości!

Funkcja overlock: cechy szwu

Zwykła maszyna do szycia sprawia, że linia typu "shuttle", owerlok tworzy również owijany szwem. Istnieją również różnice w zasadzie szycia. Klasyczne urządzenie wytwarza szew dwurzędowy, a prawdziwe blokowanie umożliwia mistrzowi wytwarzanie nawet pięciu nitkowatych szwów.

Elektryczne maszyny do szycia z owijaniem tylko naśladują ściegi ściegowe, które wyglądają jak zygzak. Specjalne łapy sprawiają, że linia jest starannie dociśnięta do tkaniny. Zewnętrznie ścieg będzie podobny do ściegu profesjonalnego owijania, ale w jakości – gdy jest rozciągnięty, mniej trwały.

Wybierz maszynę z funkcją "overlock"

Rynek maszyn do szycia, zarówno krajowych, jak i profesjonalnych, jest nasycony ofertami różnych producentów. Nabywca często nie potrafi zrozumieć "morza" maszyn do szycia, traci ogromną listę funkcji, boi się nadpłaty nadwyżki środków – z tego powodu może się wydawać banistym zakupem.

Opowiedzemy Ci o maszynach do szycia z zasłoną, zobacz, co oferuje producent, i pomóż nam wybrać godny model.

Głównym kryterium wyboru jest funkcjonalność

Najpierw musisz zrozumieć, jakiego typu inwestycje można sobie pozwolić iw jakim celu potrzebujesz maszyny do szycia.

Czy po prostu skracasz spódnicę, przycinasz zasłonę lub szyjesz płaszcz zeszyty przez dziecko, nie używając za każdym razem usług w pracowni? A może masz ochotę szyć kostium karnawałowy lub zaktualizować własną garderobę? Jeśli druga, to co się zetkniesz? Na lato sukienki z koszulki lub na płaszczu, a może na szorstkich dżinsach? Idę dalej.

Oto najważniejsze kwestie, na które musisz poruszać się po wybraniu maszyny do szycia z blokadą:

 • Firma produkująca maszyny do szycia;
 • Różnorodność modeli maszyn do szycia;
 • Koszt.

Producenci maszyn do szycia z owijaniem

Tutaj, jak wszędzie: są bezwarunkowymi przywódcami i firmami, mało znanych. Janome, Bernina, Husqvarna, Brat, Pfaff Singer – wybór jest świetny i ostatecznie determinowany osobistą preferencją mistrza, obecnością modelu i akcesoriów. Obecność centrów serwisowych do obsługi maszyn do szycia również ma znaczenie, ponieważ od czasu do czasu konieczne będzie skorzystanie z usług.

Niedrogie maszyny do szycia z nadwagą niewiele znanych producentów o podobnym zestawie funkcji będą tańsze, ale istnieje duże ryzyko uzyskania nie tylko niskiej jakości. Zakup akcesoriów do takiej maszyny może być trudne. W dalszym ciągu: w mało znanych firmach występuje raczej indywidualne mocowanie łapy lub rozmiarów szpulki. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze, zapytaj o odpowiednie akcesoria i gdzie można je uzyskać.

Różnorodność modeli

Wszystkie samochody dzielą się na:

 • Przemysłowy;
 • Gospodarstwo domowe.

Gospodarstwo domowe robi wszystko na raz, przemysłowe – coś jedno, ale "doskonałe" i doskonałe osiągi. Szyją dzień i noc bez złamania. Przemysłowe są potrzebne w przypadku, gdy zamierzasz otworzyć swój atelier, ponieważ są nieporęczne, hałaśliwe i kosztowne.

W zależności od funkcjonalności, maszyny do szycia z owijką są podzielone na:

 • Elektryczny;
 • Elektromechaniczne;
 • Haftowanie.

Elektromechaniczne – najbardziej ekonomiczne, odnoszą się również do kategorii urządzeń półautomatycznych. Wadą tego modelu jest ograniczona liczba linii, znacznie mniejsza niż elektryczna.

Wybierając, należy zwrócić uwagę na to, czy w funkcjach urządzenia znajdują się dodatkowe łapy i odpowiadające im rodzaje linii. Wygodniejszy model, który zawiera specjalny przyrząd do przycinania tkanin, imitujący noże.

Przegląd maszyn do szycia

Czy jesteś zainteresowany modelami z dużą ilością operacji szycia lub niedrogimi maszynami do szycia z owijaniem? Cena w każdym przypadku zależy od typu urządzenia. W pełni aparat elektryczny jest droższy od mechanicznego. Znaczenie i liczba możliwości ma również znaczenie.

 • Minerva Mini – prawdziwa mini maszyna do szycia z owijaniem. Wygląda jak torebka kobieca, w rzeczywistości jest w pełni wyposażoną wygodną maszyną do szycia. Łatwy w użyciu, posiada 11 rodzajów szwów, stałą regulację, górną regulację naciągu gwintu, odwrotną, szpulę. Cena tego urządzenia wynosi od 5 tysięcy rubli.
 • Niedrogie maszyny do szycia z zapięciem ślimaka Singer (model 1507) są dość funkcjonalne, mają 8 operacji, funkcję odwrotną i regulację prędkości, zestaw dostarczany jest z nożem do szycia zamków błyskawicznych. Ich koszt wynosi około 6 tysięcy rubli.
 • Aparat Janome (model My W23U) – maszyny do szycia z owijaniem, którego cena zaczyna się od 10 tysięcy rubli. Odnosi się do półprofesjonalnego lub profesjonalnego sprzętu. Węzłami mechanizmów są metalowe, silnik jest wzmocniony i zdolny do wytrzymania zwiększonego obciążenia. Model ma 23 operacje, dodatkowe nogi, w tym na błyskawice. Istnieje taka funkcja jak wykonanie pętli automatycznej.
 • Maszyny wyposażone w zamykany Brother (marka Universal 37S) są jeszcze bardziej funkcjonalne. 37 operacji, gwint igły, można nawet zrobić tajne linie. Ich cena jest droższa – około 17 tysięcy rubli.

Oczywiście technika ta jest tańsza niż przemysłowa, ponieważ koszt profesjonalnych maszyn zaczyna się od 25 tysięcy rubli. Są modele kosztujące 35 tysięcy rubli. Do znakowania dywanów lub dywanów.

Na co zwracamy uwagę?

Wybierając maszynę do szycia z nadrukiem, zdecydowaliśmy się na cele, które chcesz wdrożyć przy użyciu tej techniki.

Planowanie pracy w domu lub szycie na zamówienie – opinie wskazują, że lepiej kupić pełną blokadę. Ale nie każdy będzie podobał się tej opcji ze względu na wysoką cenę. Ale dla domowych potrzeb domowych uproszczone niedrogie urządzenie z funkcją blokady jest całkiem odpowiednie. Wystarczy, że obejmie członków gospodarstwa domowego. Oczywiście, nie wszystkie węzły modelu będą wykonane z metalu, z tworzyw sztucznych jest obecny, ale w przypadku właściwego używania takiej maszyny będzie trwał przez długi czas.

Stopki do szycia zamków mają prawie wszystkie modele. Ale są dodatkowe łapy nie dla każdego. Będą musieli być kupieni.

Dodatkowe akcesoria – dodatkowe funkcje

Podstawowe wyposażenie maszyny z funkcją blokady ogranicza jej możliwości. Aby osiągnąć dobry wynik i jakość, ważne jest, aby wybrać odpowiednie akcesoria do maszyny: prawą stopę, igłę, gwint do tkaniny lub operację. W instrukcji obsługi maszyny do szycia znajduje się tabela stosunku grubości igły i nici. Trudno tutaj popełnić błąd.

Mistrz musi mieć specjalne igły, będą potrzebne w pracy ze skórą, rozciąganiem, dżinsami lub koszulką. Różne ostrzenie punktu umożliwi najbardziej dokładną pracę z materiałem. Szefowie nowych pokoleń znają sytuację: przeskakiwanie szwów lub szwów. Nie jest to wina maszyny do szycia z owijaniem. Opinie pokazują, że problem jest często błędnym wyborem igły.

Lapok również istnieje w dużej liczbie. Podstawowe wyposażenie zawiera minimum. Zakup dodatkowych kart nie powinien być problemem, więc przy wyborze maszyny dowiedz się więcej o dostępności.

Zwróć uwagę na nogi, które nie są zawarte w podstawowej konfiguracji, ale są niezwykle potrzebne:

 • Teflon – z nimi nie ma problemów podczas szycia produktów wykonanych z materiałów takich jak skóra, zamszu, futra sztucznego, a nawet plastiku.
 • Paws, pozwalając na wykonanie krawędzi walca. Różnią się one w zależności od szerokości lamówki – 2, 4 lub 6 mm.