591 Shares 4308 views

GeForce GTS 250: karta wideo

Według standardów 2011 roku średni poziom był akcelerator GeForce modelu adapter GTS 250. Specyfikacje mu były typowe dla tej klasy urządzeń i pozwala rozwiązać większość problemów w tym czasie. Jedyne zastrzeżenie – najbardziej wymagających programów musiał przymusowo obniżyć jakość wyświetlanego obrazu. To właśnie dyskretne rozwiązanie graficzne i będą dalej omawiane.


Opcje. Rozmieszczenie

Jak wspomniano wcześniej, na średnim poziomie według standardów kart graficznych 2011 należał do GeForce GTS 250. Specyfikacje go w tym przypadku jest dodatkowym argumentem w takich akcesoriów. Pod nią znajdowała się GT 220, GT 230 i GT 240. Przede – GTS 260, GTS 275 i GTS 280. Komponenty urządzenia zawiera następujące elementy:

  • akcelerator grafiki.
  • ROM z oprogramowaniem i dokumentacją.
  • Podręcznik użytkownika.
  • Certyfikat zgodności wyrobu.
  • Karta gwarancyjna.

Jako właścicieli, w konfiguracji nie ma nic zbędne, ale to wystarczy do uruchomienia akceleratora.

Ustawienia CPU. podsystem pamięci

Nawet jak na dzisiejsze standardy, dobre parametry techniczne szczyci się GeForce GTS 250. Charakterystyki jej chipie wykazała obecność 754 milionów elementów tranzystorowych, ponieważ zostały one wykonane na standardach technologicznych proces 55nm. Rdzeń akceleratora częstotliwość zegara było 738 MHz, a kryptonim producenta nomenklatury układ graficzny – G92b.

Składało się z 128 jednostek procesie przetwarzania (częstotliwość była 1836 MHz), a moduły 16 i 64 jednostki rasteryzacja TMU. GDDR3 – jest głównym i jedynym rodzajem pamięci GeForce GTS 250. Specyfikacja karty graficznej wskazano, że połączenie używane opony o 256-bitowej długości słowa. Zalecana częstotliwość zegarowa z układów pamięci – 2200 MHz. Zdolność ta została zainstalowana przez programistów do poziomu 70,4Gb / s. Ilość pamięci RAM może być 512 MB, 1 GB lub 2 GB.

Koszt. TDP oraz zestaw komunikacyjny

105Vt – że taka wartość pakietu termicznego mogła pochwalić karta graficzna GeForce GTS 250. Funkcje takie same połączenia portu PCI E rev. 16X (w tej szczelinie rozszerzanie się i może być ustalona w decyzji) mogą dać dopiero 75W. W związku z tym, na mocy decyzji trzeba było dostarczyć dodatkowe złącza z zasilacza PC. Również takie opłata może działać wyłącznie stabilne tylko w połączeniu z aktywnym systemem chłodzenia.

Aby wyświetlić ten akcelerator wyposażony jest w trzy porty. Jedna z nich przeszła na informacji w postaci analogowej – VGA. Pozostałe dwa – w cyfrowy. Jeden z nich – DVI, a drugi – HDMI. Główną wadą tego adaptera – wysoki pobór mocy. Jej zalety to akceptowalną wydajność, różnorodne opcje i przystępne ceny, która wynosi obecnie 3 000-3 500 rubli w nowej konstrukcji, z zapasów. Używane opłaty są tańsze – 1 000-1 500 rubli.

wyniki

Zrównoważony adapter średni poziom w tym czasie był GeForce GTS 250. Charakterystyka on był bardzo konkurencyjny i pozwala rozwiązać większość problemów. Teraz decyzja w kwestii wygasł i został zastąpiony przez nową generację dyskretnych akceleratorów.