782 Shares 3577 views

Lek "Fastum" (żel). Instrukcje użycia i opis

Lek "Fastum" (gel) instrukcje użycia odnosi się do grupy nie-steroidowych środków, które wykazują działanie przeciwzapalne. Substancją czynną jest ketoprofen. Środek jest przepisywany na zewnątrz. Lek ma miejscowy działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, ma działanie antyoksydacyjne. Lek eliminuje dyskomfort i ból, a także sztywność ruchów w spoczynku iw godzinach rannych. Zapewnia miejscowe leczenie uszkodzonych ścięgien, stawów, skóry, mięśni, żył. Lek ma korzystny wpływ na stan węzłów chłonnych i naczyń. Osłabiona bóle stawów.


Lek "Fastum" (żel). Wskazania

Zalecane lekarstwa na choroby zapalne układu mięśniowo-szkieletowego w ostrych i przewlekłych okresach. Lek jest przepisywany na osteochondrozę, zwyrodnienie stawów, zapalenie kręgosłupa. Jest również skuteczny w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia błony śluzowej i zapalenia zasłony. Zaleca się stosowanie leków u pacjentów z urazami (w tym sportowymi), zwichnięciami, pęknięcia ścięgien i więzadeł, siniakami. Wskazania obejmują zapalenie ścięgna, zapalenie naczyń krwionośnych, zespół obrzęku.

Schemat dawkowania

Środki ruchów ściernych są nakładane cienko na obszar, na którym znajduje się obszar. Częstotliwość leczenia w ciągu dnia wynosi nie więcej niż trzy razy. Po zastosowaniu preparatu "Fastum" (żel) instrukcja obsługi zaleca ostrożne i długotrwałe tarcie w bolesnych lub zapalnych miejscach, aż do całkowitego zaabsorbowania środka. Po zabiegu można zamknąć fotelik problemowy bandażem. Dopuszcza się stosowanie fonoforezy.

Przeciwwskazania i efekty uboczne

Instrukcja dotycząca stosowania leku "Fastum" (żel) zabrania przyjmowania leku na receptę i stosowania do indywidualnej nietolerancji, ran, otarć (zakażonych). Nie zaleca się terapii wypryskiem, na mokrej dermatozie. Podczas leczenia może wystąpić reakcja alergiczna. U pacjentów z nadwrażliwością występuje przekrwienie skóry, egzema, nadwrażliwość na światło, purpura.

Dodatkowe informacje

Przy jednoczesnym podawaniu leku "Fastum-gel" (instrukcje ostrzegania o tym) z innymi lekami przeciwzapalnymi grupy nie steroidowej , etanolem, glukokortykosteroidami i kortykotropiną, ryzyko wystąpienia ulotnej szkody i krwawienia w przewodzie pokarmowym jest wysokie. Zauważono niezgodność farmaceutyczną z roztworem tramadolu. Połączone stosowanie z heparyną, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, antyramregnatami, lekami trombolitycznymi, jak również lekami "Tsefotetan", "Cefamandol", "Moxalactam" może powodować krwawienie.

Lek zmniejsza aktywność leków moczopędnych i hipotensyjnych. W połączeniu z lekiem "Valproate sodium", występują łamania w agregacji płytek krwi. Środek "Fastum" (żel) może zwiększyć działanie hipoglikemiczne insuliny. W takim przypadku konieczne jest dostosowanie dawkowania. Przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne, jeśli przestrzegane są wymagania lekarza. Wielu pacjentów interesuje się pytaniem: "Ile to jest" fastum "(żel)?" Cena leku wynosi od 180 rubli.