788 Shares 9707 views

Irga pozioma z jasnym czerwonych owoców

Irga nie wyróżnia jasność ich kolory lub oryginalny kształt liści, więc nie powoduje entuzjazm wśród ogrodników. Niemniej jednak, jego oceny są zawsze popytu.

Wśród różnych gatunków irga Podkreśla poziomy, ma wspaniały zimotrwalosc.

Ten niewielki krzew ma pędy, które rosną równolegle do podłoża i jest bardzo przypomina jego położenie szkieletu ryby. Jego skórzaste liście o prawie okrągły kształt i zauważalny połysk wiosną i latem, mają ciemnozieloną barwę, walcówka jesienią fioletowym. Kwiaty tej rośliny są ledwo zauważalne, ale owoc, który daje poziomą irga, mają kulisty kształt i jasny czerwony kolorowanie. Oni nie są trujące i zazwyczaj pozostają na gałęziach aż do wiosny.

Irga pozioma sprowadzone z centralnymi regionami Chin, gdzie rośnie na zboczach. Ponadto, jest to bardzo powszechne w wielu miastach w Europie i Azji, a ostatnio zaczął być stosowany w ogrodnictwie oraz w Ameryce Północnej.

Najpopularniejsze odmiany irga jak variegatus, jest szczególnie atrakcyjny jesienią, gdy jego liście pojawiają się białe lub kremowy wąskiej obręczy i saxatilis z charakterystycznymi nieruchomych gałęzi i drobnych liściach.

Irga pozioma lubi żyzną glebę i słoneczne miejsce, ale nie toleruje złe zacienione obszary. Przy wilgotności to krzew nie jest szczególnie wymagający, ponieważ jest odporny na suszę. Najbardziej optymalne dla normalnego podłoża wzrostowego są odprowadzane gleb.

Irga pozioma Zdjęcie jest na jesieni, często można znaleźć w specjalistycznych czasopismach, jest dobrze przystosowany do środowiska. Porusza się dobrze i gazu zanieczyszczenia powietrza w miastach i czyste górskie powietrze.

Jednak największą zaletą tej rośliny jest jej wytrzymałość.

Irga pozioma opieki, które nie wymagają szczególnej opieki, jest cennym krzewy ozdobne i zawsze świetnie wygląda w ogrodzie ze względu na jasność jej owoców i liści jesienią koloru. Od okazuje się bardzo gęsty i spektakularne żywopłot lub granicy.

Ponadto roślina ta może być używana jako tasiemca albo sadzone na trawniku w dużych grupach.

Wiosną i latem, tuż przed krzewy kwitnące potrzebują nawozu. Jeżeli suma opadów jest normalne, irga pozioma nie mogą być podlewane. Woda roślina ta jest potrzebna tylko gorące, suche lata.

Irga wymagają płytką uprawy z jednoczesnym usunięciem chwastów. Roślina jest odporna na cięcie, po czym silnie rośnie, tworząc gęstą zabezpieczenia. Krzewy przycięte do jednej trzeciej długości dorocznej sesji.

Cotoneaster w zimie w rejonach północnych trzeba pokryć z suchych liści lub ściółkę warstwą torfu do sześciu centymetrów. Ponadto oddziały w zimie trzeba się schylać do ziemi.

Zakład jest propagowane przez nasiona, które muszą być rozbite przed sadzeniem, a także warstw i sadzonek. Wybór materiału odbywa się w końcu lipca i sadzone w odległości dwóch metrów od siebie na głębokości do siedemdziesięciu centymetrów lądowania.