561 Shares 5757 views

A w swojej apteczce mieć maść na szybsze gojenie się ran?

Znany fakt: jeśli czas nie goi nawet najmniejsze rany po może pozostać bardzo widoczne blizny. Jeśli drobne urazy są traktowane w ciągu zaledwie kilku dni, na gojenie blizn może trwać kilka miesięcy. Dlatego raz na otarcia, zadrapania i zarysowania koniecznie polecane obsłużyć dowolny środek antyseptyczny, który będzie pod ręką. Naturalnie lekarstwem poważne rany musi być lekarzem. Jednak w każdym domu musi być koniecznie maść do szybkiego gojenia ran. Ich zakres jest dziś szeroko.


Maść „EPLAN”

Lek ten jest naprawdę wyjątkowy. Nie zawiera żadnych hormonów, żadnych antybiotyków, dlatego nie powoduje alergii, nawet u małych dzieci, ale wielkie walki z wszelkimi drobnoustrojami. medycyna wojskowa zna przypadki, w których bojownicy pracować w polu, bez wody, traktując ręce chirurga, narzędzia, a rany preparat „EPLAN”. We wszystkich przypadkach wynik zabiegu była doskonała: nie było zakażenie, szwy goją się szybko. „EPLAN” – najlepsza maść na szybsze gojenie się ran. Działa w następujący sposób: substancję czynną zbierającą się w rogowej warstwie ziarnistej i naskórka, są umieszczone w przestrzeni międzykomórkowej, lecz nie przemywano krwi. Jest to zdolność maść pomaga przeciwdrobnoustrojową i regenerująco. Preparat „Eplan” dzisiaj wytwarzane w innych postaciach: w postaci płynu lub „Eplan” -krem do gojenia się ran. Mają podobny skład, ale różnią się tylko mniej lub bardziej stężenia składników czynnych. Działają one w ten sam sposób: wyleczyć rany i przyspiesza ich gojenie. Apteki maść „EPLAN” można kupić bez recepty.

Maść „Solkoseril”

„Solkoseril” – kolejna maść dla szybszego gojenia ran. W przeciwieństwie do preparatu „ePLAN”, który jest dobrze oczyszczania zanieczyszczonych rany maści „Solcoseril” przyspiesza regenerację tkanki w „czystych” ran. Jako preparat „ePLAN”, to jest nakłada się kilka razy dziennie, w bardzo cienką warstwę. Lek „Solkoseril” przyspiesza regenerację, łagodzi ból. Struktura zawiera specjalny SKŁADNIKI maści: deproteinizacji ekstrakt, który wytwarza się z krwi bydlęcej, dzięki czemu lek może wywołać reakcje alergiczne u niektórych pacjentów. Użyj maści bez przypisywania specjalisty nie jest zalecane.

Lek „Levomekol”

Ta maść dla szybszego gojenia ran zazwyczaj stosowane w bardzo głębokich, zapalenie i zanieczyszczonych ran. Najczęściej jest ona wykorzystywana do zastosowań lub nałożyć bandaż. Maść pomaga w leczeniu owrzodzenia, owrzodzenia, otarcia itp składa się ona z meiluratsil i chloramfenikol.

Maść „Baneotsin”

Dziś jest to najbardziej reklamowany lek. On jest rzeczywiście doskonale leczy rany. Ale stosując je, nie możemy zapominać, że w składzie maści składa się z dwóch antybiotyków: batsitran i neomycynę. Czy to jest konieczne stosowanie antybiotyków na co dzień? Być może, ale nie w leczeniu lekkich zarysowań, jak zalecane przez reklamy, a w przypadku poważnych urazów, których korzyści ze stosowania antybiotyków wielokrotnie szkody spowodowane przez nich.

Etnonauki

Maści mogą być wykonane niezależnie. Tak więc, szlam z krwawnika i rumianku wielkich traktuje wrzodów. Łopianu chelidonia mieszaniny i, jeśli jest parzona, przyśpiesza gojenie się rany. Jednak te maści powinny towarzyszyć jedynie leki apteka leczenie, zamiast zastąpić je, zwłaszcza w przypadku poważnych uszkodzeń.