873 Shares 7517 views

moczowo-chlamydioza

Jednym z najczęstszych zakażeń, które jest przenoszone drogą płciową, jest chlamydia układu moczowo-płciowego. W ostatnich latach, istnieje tendencja do wzrostu przypadków choroby. Stortost objawy kliniczne, pojawienie się szczepów opornych na antybiotyki, czynniki społeczne, które obejmują zwiększenie liczby pozamałżeńskich stosunków seksualnych, migracja przyczyną występowania tego zakażenia.


Chlamydia mogą prowadzić do leczenia niepłodności, chorób zapalnych, zlokalizowanych w miednicy, zapalenie spojówek.

Zakażenie może nastąpić w ostrych i przewlekłych postaciach. Ten ostatni zależy od czasu trwania choroby, która w tym przypadku więcej niż dwa miesiące.

Moczowo-płciowych chlamydią wyróżnia się także lokalizacji. Zgodnie z tą klasyfikacją przydzielić infekcji dolnych i górnych dróg oddechowych, narządów miednicy.

Moczowo-chlamydioza jest polimorficzny objawów klinicznych. Dla choroby charakteryzującej się brakiem swoistych cech przez długi okres, który charakteryzuje się malosimptomno, skłonność do nawrotu choroby. Zazwyczaj pacjenci zwracają się do venereologists w rozwoju powikłań. Ostrą postacią choroby zachodzi, gdy dostępu innych czynników zakaźnych.

Moczowo-płciowego chlamydioza wpływa na błonę śluzową cewki moczowej. On jest bezobjawowe, ale może pojawić się absolutorium serologicznej ropne z dróg rodnych. zapalenie cewki moczowej przystąpienie do tętnicy wieńcowej charakteryzuje się swędzeniem i ropne wydzielina z cewki moczowej. Propagację infekcji występuje zapalenie jajowodów, zapalenie jajników, resekcja pelvioperitonity. Wynikiem choroby są zrosty w macicy, które zwiększają ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej i niepłodności.

Przez extragenital clamidioses dotyczy zespołu Reitera, który charakteryzuje się triada objawów: zapalenie cewki moczowej, zapalenie spojówek, zapalenie stawów.

W diagnostyce choroby pochwy u kobiet badania przy użyciu lustra i kolposkopii, które pozwalają zidentyfikować takie cechy jak wylocie zastosowano szyjnego kanał śluzowo-ropną postaci obrzęku i przekrwienia błony śluzowej wokół os zewnętrznych, mała pseudo. Określona przez ból i obrzęk macicy, objawy podrażnienia otrzewnej. Zrosty pomiędzy ciemieniowej otrzewnej i wątroby są również pośrednie oznaki od zakażenia chlamydiami. Są one charakterystyczne dla syndromu Fitz-Hugh-Curtisa (serohepatitis).

Badania laboratoryjne choroby patogenów obejmuje określanie jego antygenami, które jest przeprowadzane po pobraniu wymazów z cewki moczowej, szyjki macicy, spojówki. metody są bardziej czułe na której stosowane są oznaczone immunologiczne i immunofluorescencji monoklonalnych. Jednak najbardziej dokładne uzyskuje się przez zaszczepienie hodowli na pożywkach.

Moczowo-chlamydia jest traktowany na zasadach zintegrowanego podejścia. Badanie przed terapią podlega nie tylko pacjenta, ale także wszystkich swoich partnerów seksualnych.

Główne leki stosowane w leczeniu są antybiotyki: azytromycyny, doksycyklina, erytromycyna, ofloksacyna, roksytromycyna, lomefloksacyna.

Czas trwania leczenia w przypadku braku powikłań jest trzy tygodnie. W czasie ciąży, antybiotyki stosowane są następujące: erytromycyna, azytromycyna, spiramycyny, amoksycyliny. Dla leków o innych grup farmakologicznych, które stosowane są w tym choroby obejmują interferon, witaminy, przeciwutleniacze.

Po leczeniu zakażenia chlamydią należy przeprowadzić testy laboratoryjne sterowania. W celu zapobieżenia przypadkowemu niezbędne jest wykluczenie seksu.