813 Shares 7900 views

Chlamydia u kobiet: choroba wymaga nadzoru lekarza!

Każda kobieta, która przyszła do recepcji do ginekologa, przechodzi testy na zakażenia, w tym zakażenia chlamydią. Dlaczego? Ponieważ częstość występowania chorób przenoszonych drogą płciową (choroby przenoszone drogą płciową) jest wystarczająco duży. Na przykład, 40% kobiet, które przeszły testy są chlamydia. Nauczmy się więcej na temat tej choroby i spróbować zrozumieć, w jaki sposób działania drobnoustrojów w organizmie kobiety, i jakie konsekwencje może spowodować długotrwałe choroby.

Co jest patogenem?

Mikroorganizm jest patogenem Chlamydia Niski zaokrąglony bakteria infekowania głównie błony śluzowe w układzie moczowo-płciowym. Ponadto, Chlamydia posiada unikalną właściwość – trafić tkanki pod błon śluzowych.

Chlamydia u mężczyzn i kobiet mają swoje własne, odmienne od innych bakterii, cykl rozwoju jest pokazanie zarówno objawy bakterii i wirusów. Microbe zaczyna swój rozwój po dostaniu się do komórek ludzkich. Ten proces trwa od 40 do 72 godzin. Okres ten zależy od: stan układu odpornościowego, agresywny mikroorganizmów. Po 4 do 5 godzin po wprowadzeniu do komórki, bakteria zaczyna aktywnego wzrostu i namnażania. Po kilku cyklach elementarnych ciał zaczynają rozkładać komórki i przejść do przestrzeni pozakomórkowej. Jest ponadto infekcja i niszczenie zdrowych komórek błony śluzowej.

Jaki wpływ Chlamydia u kobiet?

Jak już wiemy, mikroorganizm wpływa na błony śluzowe, dlatego kobiety, to rozwija się głównie na szyjce macicy. Pierwsze objawy są wykrywane, co do zasady, na 30. dzień po domniemanej zanieczyszczenia. Kobiety mają krwawienia z szyjki macicy, zaczynają ropa i opracowany erozji. Czasami choroba towarzyszy swędzenie, pieczenie i białe wyładowania.

Chlamydii u kobiet , których leczenie nie jest aktualne, mogą niekorzystnie wpływać na macicę i spowodować zapalenie błony śluzowej macicy (), który przejawia się krwawienie, tępy ból kości krzyżowej i podbrzuszu.

To samo odnosi się do drobnoustrojów jajników i jajowodów i zapalenie przyczyny. Choroba ta jest jedną z najbardziej niebezpiecznych i często powoduje bezpłodność.

Dodatkowo, Chlamydia u kobiet jak u mężczyzn, powodować zapalenie cewki moczowej (zapalenie cewki moczowej). Choroba objawia się częstym oddawaniem moczu, któremu towarzyszy ostry ból i pieczenie. W analizie, pacjenci mają dużą liczbę białych krwinek, która wskazuje stan zapalny.

Jak można się zarazić?

Istnieją trzy sposoby zakażenia:

  1. Zakażenie drogą płciową.
  2. Zakażenie w procesie dostarczania. Dziecko w 90% przypadków zakażonych przez zakażoną matkę. Dzieci te w 40% przypadków rozwija spojówek, w 20% przypadków – zapalenie płuc. Również dość wysokie ryzyko infekcji nosogardzieli, pochwy, odbytu i oczu.
  3. Wewnątrzmaciczne zakażenie. Po tym jest urodzenie wcześniaka lub małego dziecka. Niemowlę śmiertelność niemowląt jest wystarczająco duża.

Jak wygląda leczenie?

Leczenie zakażeń chlamydią u kobiet trwa około 20-30 dni. Ale to tylko wtedy, gdy oboje partnerzy są traktowani jednocześnie. Ponadto, intymne kontakty w tej chwili jest zabronione, w przeciwnym razie możliwe reaktywacji choroby. W obecności diagnozy „clamidiosis” traktowania kobiet i mężczyzn, co do zasady, jest praktycznie taka sama. Lekarz przepisuje antybiotyki i immunomodulatorów. W rzadkich przypadkach, zalecić fizjoterapię.

Na początkowym etapie Chlamydia leczonych azytromycyną (preparatów. – "Azitroks", "Summamed", "azivok", itd.) Na 1 g po środku i doksycyklina (leki – "doksycyklina Nycomed", "Apo-Doxey", "Doksal", „JUnidoks Slyutab „et al.) przy 100 mg.h 2 razy dziennie przez 14 dni.

Warto zauważyć, że lekarz wybiera leczenie leki tylko po dokładnej kontroli na podstawie wyników badań. Self-leczenie chlamydia może tylko pogorszyć sytuację i doprowadzić do nieodwracalnych skutków!